Kitais metais Lietuvoje bus įvesti trys nauji mokesčiai?

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) penktadienį spręs dėl valdančiųjų ketinimų kitais metais Lietuvoje įvesti tris naujus mokesčius.

BFK svarstys Finansų rinkos dalyvių, Stambios prekybos ir Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčių įstatymų projektus.

Komitetui taip pat bus pateiktos ekspertų išvados, kurių paprašė Seimas, dėl šių mokesčių.  

Bankų turto mokestį pasiūlė valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, tačiau kiti valdančiosios koalicijos atstovai „valstiečiai“ ir socialdarbiečiai ketvirtadienį Seime registravo Pelno mokesčio pataisas, kuriomis nuo 2020 metų sausio siūlo papildomą 7 proc. pelno mokestį finansų rinkos dalyvių pelno daliai, viršijančiai 2 mln. eurų. Tokiu būdu bankai mokėtų 22 proc. pelno mokestį.

BFK vadovas „valstietis“ Valius Ąžuolas BNS teigė, kad bankų turto mokestį siūlančio  projekto svarstymas greičiausiai bus atidedamas, o irsis į priekį nauja iniciatyva dėl pelno apmokestinimo. 

Projektus dėl stambios prekybos apyvartos ir taršių automobilių mokesčių komitetas svarstys tik tuo atveju, jeigu dėl jų sprendimą penktadienį priims Ekonomikos komitetas. 

„Jie svarsto iš ryto. Pažiūrėsime kaip suspės. Be jo (Ekonomikos komiteto – BNS) apsvarstymo nieko mes negalime daryti, turime sulaukti jų verdikto“, – BNS teigė V. Ąžuolas.

Pagal Seimo Statutą, kol paskirti papildomi komitetai projektų neapsvarsto, jų negali imtis pagrindinis – BFK, kurio išvada Seime yra svarbiausia ir kurio dauguma narių yra valdančiųjų atstovai.

V. Ąžuolas pripažino, kad Ekonomikos komitetui neapsvarsčius šių dviejų mokesčių, nes pavyzdžiui, balsuojant nebus kvorumo, BFK jų svarstymą atidės kitai savaitei. 

„Turėsime laukti, kol apsvarstys“, – teigė komiteto vadovas. 

„Valstiečiai“ siūlo apmokestinti stambiųjų prekybos tinklų apyvartą, jeigu ji viršys 2 mln. eurų per mėnesį (be PVM).

„Valstiečiai“ jau atsisakė idėjos automobilių taršos mokestį mokėti tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną ir grįžta prie pirminės versijos – mokėti kaskart keičiantis automobilio savininkui. Seime registruotos pataisos, kuriomis iš pavadinimo siūloma išbraukti žodį „pirmos“, taigi, mokestį mokėti tektų visuomet, keičiantis automobilio savininkui, išskyrus kai keistųsi jo pavardė ar pavadinimas. NAUJAUSI KOMENTARAI

varnas

varnas portretas
kas vyksta juk be mokėsčių kelimo nėra nei vieno žodžio pasakyto, kad va jums runkeliai, artėja šv kalėdos , nauji metai, pasveikintu tauta su geru žodžiu bet ne ačių tau, ačių aš nevalgau, ir mokėsčius nespėju kas met vežti, jau baljonas išpustas tiek kad toj sprogs į šipulius, ką tada darysime ponai ekonomistai esarai komisarai seimunai ministrai, pirminkas ir prezidentas tautos geroves valstybes, juk skurdas nugalėjo viska , ir biudžeta ir rinkliavas visas , tauta sėdi mešline , suklimpusi, o jaunimas neša kudašius tolin nuo namu, darbu seneliu ir motynu, tėveliu, o jus vis galandate kirvius kuo daugiau nukapoti, ką pasesi atiduosi, kas vyksta kada bus tvarka, ir bus šūkis gyventi nusipelnėm geriau, be mokėsčiu, ir kombinaciju, 30 metu bajeris jau turėtu žlugti, visu mūsų nutekėti žemin upe, kiek lauks žmonės, nors tokio gėrio kaip mūsų seimunu, ir mininstru, ir prezidento rezidentu,

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Kuo daugiau iveskite ir brangiau.tokia buka tauta gerai valdyt.

rss

rss portretas
vienas mokestis tankams priestvaniniams ysigyt, kitas vertaliotams,dar kitas dzipams is irako dykumu...
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių