Gyventojams – raginimai patiems domėtis, ką reiktų daryti avarijos Astravo AE atveju

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ragina gyventojus pačius domėtis, kaip reikėtų elgtis avarijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) atveju.

Baltarusijos atominės elektrinės pirmąjį bloką pradėjus vežti branduolinį kurą, ministerija ragina gyventojus neatidėlioti ir apsilankyti ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.lt72.lt.

Ministerija ragina gyventojus būti pasiruošusiems – pasitikrinti, ar telefone nustatyta korinio transliavimo funkcija, nes kitaip gali neateiti perspėjantys pranešimai, turėti maisto ir vandens atsargų trims paroms.

Pasak VRM pranešimo, įvykus avarijai atominėje elektrinėje, gyventojai būtų informuoti trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus ir sirenų kauksmu, o vėliau per radiją ir televiziją gautų informaciją ir patarimus, kaip elgtis. Valstybės ir savivaldybių institucijos yra parengusios planus, pagal kuriuos būtų organizuojama gyventojų apsauga, prireikus – skubus gyventojų evakavimas.

„Taip, kaip gauname perspėjimus dėl vėjo, gausime juos ir dėl visų kitų nelaimių. Svarbu, kad kiekvienas iš mūsų turėtume visko, ko reikia trims paroms – maisto ir vandens atsargų, jei būtų rekomenduojama likti namuose, ir suprastume, kad reikia stengtis nepasimesti ir laukti informacijos iš tarnybų“, – sako vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Anot jo, svarbiausia yra sekti oficialius informacijos šaltinius, nes ekstremaliomis situacijomis pasklinda daug netikrų žinių.

„Su Astravo grėsme turėsime susitaikyti, kaip dabar atrodo, neapibrėžtam laikui“, – pažymi T. Tamulevičius.

Ministerija remdamasi Tarptautinės atominės energijos agentūros ir Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerijos skelbiama informacija pranešė, kad į kaimyninės Baltarusijos atominės elektrinės pirmąjį bloką pradėtos vežti nenaudoto branduolinio kuro rinklės, kurias planuojama pradėti krauti į reaktorių.

„Tai dar viena situacija, kuriai turim būti pasiruošę, civilinės saugos kontekste atsiranda naujas scenarijus. Labai mažai tikėtina, bet tai, kaip ir kitų įvykių – gaisrų, cheminių nelaimių, pandemijų – scenarijai, turi didelį poveikį“, – situaciją komentuoja viceministras.

Anot pranešimo, 16 savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo Baltarusijos atominės elektrinės, yra aprūpintos stabiliojo kalio jodido preparatais, Vilniaus rajono savivaldybė šiuos preparatus jau ir išdalijusi dalies seniūnijų gyventojams.

Vilniaus miesto savivaldybė yra paskelbusi, kad kitą savaitę sostinės gyventojams pradedamos dalinti kalio jodido tabletės ir jas nemokamai pagrindinių tinklų vaistinėse galės pasiimti visi Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigose registruoti gyventojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

šiaip

šiaip portretas
Jei įvyktų avarija,tektų palikti kraštą,kaip Černobilio zoną,taptų negyvenama zona,ir visas galvojimas

Edas

Edas portretas
Kaip visada- atsiranda problema vyriausybė slepia galvą smėlyje. Gaila, kad vis į seimą, ir vyriausybę patenka riboto mąstymo, savigarbos neturintis žmonės.

Pensininkė.

Pensininkė. portretas
Kodėl Klaipėdoje uoste sandeliuojamas didelis kiekis smonio salietros?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių