Energija brangsta, daržoves šiltnamiuose gali auginti tik entuziastai

Už kilogramą šiltnamiuose užaugintų ilgavaisių agurkų beveik šešis litus gaunantys augintojai sako, kad pirmasis šių metų derlius – geras, tačiau daugiau neturintys kuo pasigirti.

Vėliau nei norėtųsi „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose užderėjo pirmieji agurkai ir salotos.

„Prieš trejus metus pirmus agurkus skindavome apie vasario 16 dieną, dabar tik apie kovo 8–10 dieną. Tam įtakos turėjo brangstanti energija. Per pusantrų metų šildymas pabrango apie 25 proc.“, – aiškino bendrovės „Kietaviškių gausos“ vyriausiasis agronomas Nerijus Rakickas.

Po vadinamosios naktinės mokesčių reformos, kai buvo panaikintos PVM lengvatos, likusius žieminius šiltnamius mūsų šalyje galima suskaičiuoti ant pirštų – daržoves ryžtasi auginti entuziastai ir keli šeimos ūkiai. Augintojai sako, kad jei naujoji Vyriausybė nesiims veiksmų, šiltnamių laukia linų sektoriaus likimas.

„Veiklą sustabdė tokie dideli šiltnamiai kaip Neveronių. Praktiškai veiklą sustabdė ir „Pagirių šiltnamiai“, o juk buvo net 25 ha. Iš stambių liko tik Kietaviškių, turinis 15 ha, tačiau ir jų kantrybė baigia išsekti“, – aiškino Lietuvos šiltnamių asociacijos prezidentas Antanas Šležas.

­„Mus gelbsti tai, kad energiją, tą šilumą gauname iš Lietuvos elektrinės. Mums pigiau nei patiems turėti dujinį katilą ir šildytis“, – dėstė „Kietaviškių gausos“ vyriausiasis agronomas Nerijus Rakickas.

„Kadangi tai susiję energetika, kalbame apie lengvatas šiltnamiams energetikos srityje. Be abejo, turi būti politinės valios. Aš pats esu bendravęs su keliais premjerais. Visi išklauso, galva palinksi, bet iki šios dienos taip nieks ir nebuvo padaryta“, – atkreipė dėmesį Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Ant Velykų stalo nebus Lietuvoje užaugintų pomidorų – pirmieji Kietaviškių šiltnamiuose turėtų užderėti maždaug po mėnesio. Augintojai sako, kad norint mūsų šalies rinkai tokiu laiku patiekti  pomidorų šiltnamius reikia šildyti nuo gruodžio. Esant dabartinėms energijos išteklių kainoms, konkuruoti su Ispanijoje, Nyderlanduose ir kitose šalyse užaugintomis daržovėmis vietinė produkcija vis tiek negalėtų.


Šiame straipsnyje: ŠiltnamiaiAgurkaidaržovės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Zmones

Zmones portretas
Netikekite \maciulienes straipsniais. Tai pigi boba, siuksle,mazos sttoteles vaidinanti virsisninke. Is viso kaip ja dar LRT laiko. Miesto paleistuve.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių