Australija ketina atidaryti prekybos ir investicijų agentūros atstovybę Vilniuje

Australija ketina atidaryti vyriausybinės prekybos ir investicijų agentūros atstovybę Vilniuje.

Apie tai per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu Kanberoje trečiadienį pranešė Australijos diplomatijos vadovė Marise Payne (Maris Pein).

„Aš ypač sveikinu paramą, kurią ministras išsakė šiandien, dėl greito progreso siekiant Australijos ir ES laisvosios prekybos sutarties. Aš taip pat informavau ministrą Landsbergį, kad Australija inicijuos Australijos prekybos ir investicijų komisijos buvimą Vilniuje artimiausiu metu“, – teigė šalies užsienio reikalų ministrė.

Pasak G. Landsbergio, tai yra svarbus ir savalaikis žingsnis.

„Australijos užsienio reikalų ministrė akcentavo savo šalies norą prisidėti prie ekonominių ryšių tarp dviejų bendraminčių valstybių – Lietuvos ir Australijos – skatinimo bei prekybos srautų diversifikavimo. Prekybos atstovybės atidarymas svarbus ir konkretus žingsnis“, − ministerijos pranešime cituojamas Lietuvos diplomatijos vadovas.

Turime nepasiduoti stiprėjantiems nedemokratinių režimų impulsams nesilaikyti susitarimų, naudoti ekonominį šantažą.

1986-aisiais įkurta Australijos prekybos ir investicijų komisija (Austrade) yra šalies vyriausybinė prekybos, investicijų ir švietimo skatinimo agentūra, pastarąjį dešimtmetį ji taip pat atsakinga už turizmo politiką.

Pasak G. Landsbergio, Lietuvos ir viso pasaulio gerovė priklauso nuo to, ar bus užtikrinta taisyklėmis grįsta tarptautinė tvarka, laisva ir sąžininga prekyba.

„Pasisakome už visas partnerystes, kurios padės ją apginti. Turime nepasiduoti stiprėjantiems nedemokratinių režimų impulsams nesilaikyti susitarimų, naudoti ekonominį šantažą − turime bendromis pastangomis šią ydingą tendenciją atremti“, − sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jis taip pat padėkojo Australijai už solidarų sprendimą dalyvauti Pasaulio prekybos organizacijos konsultacijose dėl Kinijos veiksmų prieš Lietuvą.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba jos pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Diplomatiniam konfliktui vystantis, Lietuvos verslininkai pranešė patyrę įvairių prekybos su Kinija apribojimų. Šalies politikai juos pavadino nepaskelbtomis sankcijomis.

Dėl to Europos Sąjunga neseniai kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Kokia prekyba gali būti su Australija,ar proto netekai,kur ji randasi ar žinai ,koks atstumas nuo Europos.Visai be proto jis ,su arčiausiais kaimynais neturi ryšių ,su visais susipyko .

Vertybės

Vertybės portretas
Ruošiasi Kinijos prekes iš Australijus įsivežti.

ooo

ooo portretas
PONULI, nevarkm nes tuoj karas ir ambasadų nebereiks
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių