Atšalus orams Vilnius ir dalis kitų savivaldybių atnaujina šildymo sezoną

Atšalus orams didelė dalis šalies savivaldybių atnaujina šildymo sezoną arba jį tęsia. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius sako, kad šildymo nereikėjo nutraukti balandžio pradžioje atšilus orams.

„Dauguma (savivaldybių – BNS) atnaujino šildymą arba atidėjo jo pabaigą, arba atšaukė merų nutarimus, nes dabar temperatūra labai nukrito, matote, kas darosi už lango. (...) Netgi Alytus, Marijampolė buvo paskelbę ir atšaukė, visa eilė mažesnių savivaldybių – Rokiškis, Kupiškis, Kėdainiai“, – BNS pirmadienį sakė V. Lukoševičius.

Pasak jo, iš didžiųjų miestų, šildymo sezono kol kas neatnaujina tik Vilnius. Tačiau sostinės savivaldybė kiek vėliau pranešė taip pat vėl tieksiant šildymą.

„Įsivyravę vėsūs orai ir pasirodžiusios snaigės reiškia viena – Vilniaus mieste atnaujinamas šildymo sezonas“, – pirmadienį pranešė savivaldybė.

Apskritai nereikėtų skelbti šildymo sezono pradžios ir pabaigos – automatizuoti prietaisai matuoja lauko ir vidaus temperatūrą ir šildo tiek, kiek reikia.

 

V. Lukoševičius pabrėžė, kad šildymo sezono atnaujinimas reiškia papildomas išlaidas, todėl, anot jo, sostinės savivaldybė nutraukusi šildymą taip anksti padarė klaidą.

„Šiemet jie (Vilniaus savivaldybė – BNS) tikrai paskubėjo, ilgalaikė prognozė rodė, kad temperatūros kris. Ir nežinau, kokiais ten sumetimais tą padarė, skirtingai negu kiti didieji miestai, kurie neskelbė šildymo sezono pabaigos, tiesiog jį tęsė toliau, žinodami, kad ten didelių išlaidų nėra“, – sakė V. Lukoševičius.

„Tas junginėjimas yra beprasmis ir papildomos išlaidos, nes tokie kaip „Mano būstas“ ir panašūs, jie turi siųsti savo darbuotojus į šilumos punktus, užsukti sklendes, atjungti šildymo sistemą ir dabar reikia vėl įjungti“, – teigė asociacijos vadovas.

V. Lukoševičiaus nuomone, apskritai nereikėtų skelbti šildymo sezono pradžios ir pabaigos – automatizuoti prietaisai matuoja lauko ir vidaus temperatūrą ir šildo tiek, kiek reikia.

„Dabar, kai šildymas pats reguliuojasi, tokių šildymo sezonų skelbti nereikia“, – pabrėžė V. Lukoševičius.

Vilniuje ir Alytuje šildymas išjungtas antrą balandžio savaitę, tuo metu Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje jis nebuvo nutrauktas.

Šildymo sezoną savivaldybės gali baigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

idiotai

idiotai  portretas
O sekmadienį jau +18. Nėra labai malonu, bet iškęsti galima. Ši valstybė niekada nebus pasiturinti su tokia viešojo administravimo "kokibia".

Kaunas

Kaunas portretas
Kaune nebuvo nutrauktas? Tai, kad šalti radiatoriai, tik šiandien vos vos šilti....Ir tai nevisose kambariuose

Valio

Valio portretas
Valio! Kam šaldyti žmones.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių