A. Armonaitė, Vyriausybės kanclerė su „Google“ atstovais aptarė dirbtinį intelektą

  • Teksto dydis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiais „Google“ atstovais ir aptarė Lietuvos politiką dirbtinio intelekto ir saugumo srityse, jo naudojimas ir iššūkiai bei kova su dezinformacija.

G. Balčytytė su „Google“ vyriausybinių reikalų ir viešosios politikos vadovu Karanu Bhatia (Karanu Batijum) aptarė kovos su dezinformacija interneto platformose stiprinimą ir bendradarbiavimo galimybes duomenimis grįstos valdysenos srityje.

Kanclerė pažymėjo platformos „Google“ ir socialinių tinklų svarbą informacijos sklaidai, nuomonės raiškai ir pilietiniam aktyvumui.

„Rusijai siekiant suardyti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką ir kėsinantis į esminius laisvų visuomenių principus, negalime melui taikyti žodžio laisvės kriterijų, o agresoriaus prilyginti tam, kuris gina savo valstybę“, – pranešime sakė G. Balčytytė.

Susitikime atkreiptas dėmesys į dirbtinai skatinamo turinio problemą, išnaudojant veikiančius algoritmus, dėl kurios dezinformacijos atpažintis ir atsakingas turinio moderavimas yra dar svarbesni.

„Google“ atstovai supažindino su veikla reaguojant į Rusijos invaziją Ukrainoje ir susijusios dezinformacijos sklaidą. G. Balčytytė pristatė Lietuvos veiksmus kovojant su atvejais, kai dezinformacinė veikla pasižymi veikimo prieš valstybę požymiais.

Aptarta būtinybė plėsti dialogą tarp vyriausybių ir didžiųjų platformų tam, kad būtų giliai aptariami ir suprantami pokyčiai, kuriuos atneša šių technologijų plėtra.

A. Armonaitė su K. Bhatia aptarė dirbtinio intelekto naudojimą ir su tuo susijusius iššūkius.

„Tikiu, kad aktyvesnis „Google“ dalyvavimas Lietuvos ekosistemoje gali paskatinti dar glaudesnį verslo ir mokslo bendradarbiavimą ir tolesnį dirbtinio intelekto sektoriaus augimą“, – ministerijos pranešime sakė A. Armonaitė.

Ministerija pabrėžia, kad Lietuvoje įgyvendinamas ne vienas projektas, padėsiantis pagrindus naujos kartos kibernetiniam, informaciniam ir hibridiniam saugumui. Vienas jų – Generolo Jono Žemaičio karo akademijos kartu su kitomis aukštosiomis mokyklomis kuriama nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės sistema (NAAS) –  informacijos stebėjimo, identifikavimo ir aptikimo sistema, pagrįsta dirbtiniu intelektu.

Taip pat Ryšių reguliavimo tarnyba nuo praėjusių metų naudoja dirbtiniu intelektu paremtą sprendimą – automatizuotą paieškos įrankį, kuris internetinėje erdvėje aptinka draudžiamą turinį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senukas

Senukas portretas
Toki svarbu dalyka pasaulio ateiti ar tinkamu lygiu aptare?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių