A. Armonaitė: mūsų pasiūlymai JAV – nuo biotechnologijų iki kosmoso technologijų

 • Teksto dydis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, pirmadienį susitikusi su Amerikos prekybos rūmų nariais, pristatė Lietuvos investicinį klimatą ir aptarė galimybes skatinti verslo ryšius bei į šalį pritraukti naujų investuotojų.

„Matome JAV kaip vieną pagrindinių strateginių partnerių ir turime daugybę galimybių toliau plėsti dvišalę prekybą ir ypač investicijas. Lietuva išskirtinai suinteresuota pritraukti novatoriškų įmonių, o prioritetų sąraše – konkretūs verslo segmentai, tokie kaip duomenų ir verslo paslaugų centrai finansų, gamybos ir informacinių technologijų įmonėms“, – sako A. Armonaitė.

A. Armonaitė pažymėjo, kad tokioms investicijoms didžiulė paskata – žaliojo koridoriaus stambiesiems investuotojams iniciatyva ir vadinamasis darbuotojų relokacijos įstatymų paketas. Ministrė informavo, kad pradėjus taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyvą 2021 metų pradžioje ministerija jau gavo septynias paraiškas ir pasirašė dvi didelio masto investicijų sutartis. Bendra planuojamų investicijų suma siekia 386 mln. eurų, o įgyvendinus šiuos projektus turėtų atsirasti daugiau kaip 1800 naujų darbo vietų.

Ministrė taip pat akcentavo, kad Lietuva suinteresuota plėsti aukštos pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksportą. „Turime kuo didžiuotis ir ką pasiūlyti, pradedant gyvybės mokslais, lazeriais ir baigiant dirbtinio intelekto ir kosmoso technologijomis“, – sakė ji. 

Siekiant paskatinti aukštos pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksportą, plečiamas komercijos atašė tinklas JAV – tokia pareigybė artimiausiu metu bus ne tik Los Andžele, bet ir Niujorke. 2022 m. planuojama įsteigti dar vieną komercijos atašė JAV pareigybę.  

Susitikimo metu A. Armonaitė pristatė šiuo metu Lietuvoje vykdomas verslo aplinkos gerinimo ir verslo skatinimo iniciatyvas, kurios daro didelę įtaką investicinės aplinkos šalyje gerinimui. Ministrė supažindino su vykdoma inovacijų reforma ir planais kitų metų pradžioje įsteigti Inovacijų agentūrą, pristatė Nacionalinę skaitmeninimo plėtros 2021–2030 m. programą, vykdomus darbus administracinės naštos mažinimo ir duomenų atvėrimo srityje.

Amerikos prekybos rūmai (angl. „American Chamber of Commerce“) – nevyriausybinė verslo organizacija, atstovaujanti apie 150 JAV kompanijų ir verslininkų, dirbančių Lietuvoje. Asociacijos misija – atstovauti bendriems narių verslo interesams ir prisidėti prie verslo aplinkos gerinimo Lietuvoje. Tarp organizacijos narių yra „Hollister“, „Thermo Fisher Scientific“, „Western Union“, IBM, „Moog“, „Nasdaq“ ir kitos pasaulinio masto JAV įmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Fruktas

Fruktas portretas
Kosmosa pasiekem,su technologijom dar neaisku

Nu jo

Nu jo portretas
Viskas ka ji sako ar daro tik isanges praplatinimui...

Varna

Varna portretas
Vel priedurne apsirūke
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių