Mokyklos pastatas senamiestyje politikams – galvosūkis

Uostamiesčio politikai niekaip negali nuspręsti, kaip pasielgti su Daržų gatvėje esančiu pastatu, iš kurio buvo iškraustyta Vydūno vidurinė mokykla.

Anksčiau miesto tarybos nariai nepritarė, kad statinys būtų nugriautas savivaldybės lėšomis, o ketvirtadienį vykstančiame miesto tarybos posėdyje politikai jo neleido privatizuoti nugriovimui.

Privatizavimo komisija pritarė Daržų gatvėje stovinčio pastato pardavimui, tad tokio pat sprendimo prašyta ir miesto tarybos narių.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjos Genovaitės Paulikienės teigimu, pradinė pastato ir jam priskirto 72,5 aro sklypo pardavimo kaina siektų 3 mln. litų. 2 mln. litų įvertintas pats pastatas, o perpus mažiau – sklypas. Taip pasielgta, nes už pastatą gauti visi pinigai atitenka miesto biudžetui, o už parduotą žemę pusę sumos reikia atiduoti valstybei.

G.Paulikienė politikams siūlė pritarti ne tik buvusio mokyklos pastato privatizavimui, bet ir įrašyti sąlygą, kad jo pirkėjas per dvejus metus statinį turės nugriauti, nes tai esą numatyta dar 2003 metais patvirtiname teritorijos detaliajame plane.

Politikų nuomonės dėl senamiestyje esančio pastato ir sklypo pardavimo išsiskyrė, nes esą neaišku, kas būtų pelningiau – ar parduoti pastatą su sklypu, ar pačiai savivaldybei statinį nugriauti ir tada gerokai brangiau parduoti žemę.

„Koks verslininkas pirks pastatą už 2 mln. litų, kurį turės nugriauti?“ – retoriškai klausė miesto tarybos narė Ramunė Staševičiūtė.

G.Paulikienė informavo, jog nuo šių metų kovo 1-osios pasikeitė teisės aktai, kurie leidžia parduoti žemę senamiestyje, o ne tik ją išnuomoti. Todėl pastato pirkėjui nuosavybės teise atiteks ir žemė.

„Manau, kad tai investuotojams bus patrauklu“, - spėjo Turto skyriaus vedėja.

R.Staševičiūtės nuomone, pagrindinis tikslas yra sutvarkyti senamiesčio teritoriją, o pasirinktas būdas pastatą privatizuoti yra pats ilgiausias pasirinktas kelias siekti tikslo.

„Esu tikra, kad savininkas darys viską, kad pastato nereikėtų griauti, jis ras būtų, kaip pakeisti detaliojo plano sprendinius“, - į ateitį žvelgė R.Staševičiūtė.

Vyganto Vareikio nuomone, pastato privatizavimas kaip tik yra vienas geriausių būdų pasiekti, kad senamiesčio erdvė būtų sutvarkyta.

„Anksčiau balsavome dėl pastato nugriovimo ir pritrūko vos vieno balso, nes kažkas iš politikų paskleidė gandą, kad nugriovimui iš miesto biudžeto reikės pusantro milijono litų. Tai nesąmonė – nugriovimas kainuotų kelis šimtus tūkstančių litų. Todėl reikia grįžti prie to, kad pastatą nugriautume patys, nes jis jau tikrai yra rakštis užpakalyje, o privatizavimas yra tik pasakos apie baltą jautuką“, - savo nuomonę reiškė Klaipėdos mero pavaduotojas Vytautas Čepas.

Miesto tarybos nario Rimanto Taraškevičiaus nuomone, senamiestyje yra ir kitų rakščių – pastatų, kuriuos reikia tvarkyti, tad nieko baisaus neatsitiks, jei Daržų gatvėje esantis statinys dar stovės kelerius metus.

„Dabar jame įsikūrę menininkai, o per dvejus ar trejus metus pavyks nustatyti tikrąją pastato paskirtį“, - diskusiją apibendrino R.Taraškevičius.

Jo žodžiai daugumai tarybos narių pasirodė įtikinami, todėl jie nesutiko, kad senamiestyje esantis pastatas būtų įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
nugriaus :))

vladas

vladas portretas
Centre, senamiestyje trūksta mokyklos, dachinė - kaip koks monstrų fabrikas, kuriam svarbu kiekybė, o ne kokybė. Jeigu politikai turėtų proto, tai sutvarkytų pastatą ir grąžintų Vydūno mokyklai. Juk piešiantys ir dainuojantys vaikai kaip niekas kitas puoštų ir gaivintų senamiestį. Bet tai mūsų brangiems politikams neapsimoka: jie parduos savo švogeriams ir pasidarys kotedžų bizniuką senamistyje. Šlykštu ir įžūlu!

klaipedetis

klaipedetis portretas
Va duoda, jau senai prakalet visus siuos pastatus ar patys zadat kazino daryt nors makaronu nekabintumet zmonems.O pririnktas valkatynas. Nejaugi nieks juos is merijos neismes.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių