Kaunietė apie patirtį ligoninėje: mane išvadino „korona“ su priaugintom blakstienom

Kaunietė Dženeta, šiuo metu esanti saviizoliacijoje, trečiadienio naktį šaukėsi medikų pagalbos – merginą kamavo stiprūs krūtinės skausmai. Tiesa, tai ką teko patirti ligoninėje, merginą nemaloniai nustebino. Kaunietė teigia, kad buvo ne tik siuntinėjama iš vienos gydymo įstaigos į kitą, tačiau ir išvadinta „korona su priaugintomis blakstienomis“.

„Negaliu tylėti! Lapkričio 10 dieną 00.37 val. išsikviečiau greitąją medicinos pagalbą. Dėl stiprių krūtinės (plaučių, apsunkinto kvėpavimo) skausmų. Atvyko trys medikai, pamatavo temperatūrą, spaudimą, kuris buvo 170/105, padarė kardiogramą. Davė tabletę nuo spaudimo, kuri pastrigo mano gerklėje, nes nuo baisaus gerklės skausmo negalėjau niekaip jos nuryti. Patys medikai nežinojo, kaip elgtis tokioje situacijoje, nes „tokių metų spaudimas per daug sukilęs“, kaip jie sakė“, – neigiamų emocijų naktį kupiną naktį prisiminė mergina.

Sėdint koridoriuje išgirdau medikių pokalbį: „atvažiavo, va, korona čia, sėdi gražuolė matai su priaugintom blakstienom“.

Visgi, kaip pasakojo kaunietė, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai nusprendė ją vežti į gydymo įstaigą. „Nusprendė vežti mane į ligoninę. Laukiant, kol į ją įleis, greitosios automobilyje pamatavo spaudimą. Jis buvo 180/100. Atvežė į 3-iąją Kauno ligoninę (Hipodromo g. 13), kurioje buvau aprėkta, ko čia esu atvežta, jeigu aš esu saviizoliacijoje. Nes ligoninės yra pasiskirsčiusios, kur priimti covidu sergančius, kur ne. Buvau išprašyta į koridorių, ten turėjau laukti greitosios pagalbos paramedikų ir važiuoti į kitą ligoninę Baltijos g.120. Sėdint koridoriuje išgirdau medikių pokalbį: „atvažiavo, va, korona čia, sėdi gražuolė matai su priaugintom blakstienom“. Čia taip turi dirbti daktarai? Taip priimti pacientus?“ – medikų darbu piktinosi kaunietė.

Nors medikės ir gynėsi, kad išraiškingas palyginimas ir nebuvo skirtas Dženetai, tačiau mergina portalo žurnalistams tvirtino, kad kalbėdamos tarpusavyje medikės žiūrėjo ir rodė būtent į ją.

Freepik.com nuotr.

GMP namo parvežti nesiruošė

„Žinoma, pradėjau ginčytis, ar gali jie šitaip elgtis, ar pas juos čia normalu, atėjusi seselė teigė, kad ne apie mane ji kalbėjo, o apie „dienos įvykius“. Ir čia jai atrodė normalu. Galų gale atvažiavo paimti manęs kitas greitosios medicinos pagalbos automobilis. Juo buvau nuvežta į kitą ligoninę Baltijos g., į infekcinį skyrių. Ten buvau nuvesta į palatą, kurioje pralaukiau daugiau nei valandą. Buvo labai šalta, niekas pas mane neatėjo. Pasikartosiu – buvau atvežta dėl krūtinės skausmo ir spaudimo! Sulaukiau seselės tik po valandos! Ji atėjusi pamatavo spaudimą, jis, žinoma, jau buvo nukritęs, pažiūrėjo plaučius, na, sako viskas gerai tau čia yra, gali vykti namo“, – pokalbį su sesele prisiminė Dženeta.

O jeigu mano vietoje būtų senas žmogus, ar jis išlauktų tokios „skubios“ pagalbos? Nežmogiška.

„Pridedu tai, kad ir pati prašiausi namo, nes nebeturėjau nervų, ir jaučiausi baisiai peršalusi. Gerklę taip skaudėjo, kad negalėjau seilių nuryti. Sakau: tai gerai, iškvieskite greitosios automobilį, nes man žadėjo, kad mane atveš ir parveš atgal, nes esu saviizoliacijoje. Sako: valanda greitosios kainuoja 37 eurus. Ar tai yra normalu? Grįžau su taksi namo 03.30 val. Taksistas buvo pasiruošęs vežti saviizoliacijoje esantį asmenį. Trys valandos ir nesulaukiau visiškai jokio normalaus gydymo, neskaitant apžiūros! Jokių patarimų, ką daryti dėl tokio didelio spaudimo, dėl krūtinės skausmo. Apart tabletės, numušti spaudimą, kurią davė dar būnant namuose! Ar taip turi viskas vykti? Ar čia normalu? Negana to, ne tik, kad nesulaukiau tinkamo apžiūrėjimo, gydymo, bet ir baisiausiai peršalau. Košmaras! Ar taip turi dirbti „medikai“? Jeigu dar juos galima taip pavadinti. O jeigu mano vietoje būtų senas žmogus, ar jis išlauktų tokios „skubios“ pagalbos? Nežmogiška“, – kritikos strėles leido kaunietė.

Liko įbauginta 

Portalo žurnalistams Dženeta pasakojo, šiuo metu vis dar esanti saviizoliacijoje, nes kontaktavo su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu. Tačiau, nors ją vis dar kamuoja krūtinės skausmai, į medikus kol kas kreiptis nesiruošia. „Kadangi saviizoliacijoje esu iki lapkričio 15 dienos, šiuo metu turiu galimybę tik kviesti greitąją medicinos pagalbą, kad su ja važiuočiau į ligoninę ir daryčiausi tyrimus. Bet po to įvykio – tikrai baisu. Arba turiu laukti saviizoliacijos pabaigos ir tada eiti į polikliniką. Nežinau, kaip ten yra – ar galiu pasidaryti dar vieną testą, kad jis būtų neigiamas ir kad dabar mane su simptomais priimtų į polikliniką. Čia jau reikia klausti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), kokia ten situacija“, – kalbėjo Dženeta.

Prašiau raštiško atsakymo dėl šito seselės nekompetentingumo, tačiau nieko nesulaukiau iki dabar. Ir aš net nebemanau, kad jie man kažką atrašys.

Mergina planuoja atlikti ir dar vieną COVID-19 testą, kad įsitikintų, jog tikra nėra užsikrėtusi koronavirusu. „Planuoju, dar noriu išsitirti plaučius, krūtinę ir pažiūrėti, kas yra su gerkle. Aš tikiuosi, kad gavusi antrą neigiamą atsakymą, turėsiu galimybę kreiptis į medikus. Ne tam, kad pamatuotų man spaudimą, bet kad darytų normalius tyrimus. Nes dabar, kiek suprantu, jie pabijojo, nes neva esu korona“, – portalo žurnalistams pasakojo mergina.

Paklausta, ar po paviešintos istorijos sulaukė medikų reakcijos arba atsiprašymo, Dženeta sakė, kad to net ir nesitiki. Taip pat mergina skyriaus vadovei pateikė ir raštišką skundą. „Šito nesulaukiau. Parašiau skundą. Prašiau raštiško atsakymo dėl šito seselės nekompetentingumo, tačiau nieko nesulaukiau iki dabar. Ir aš net nebemanau, kad jie man kažką atrašys“, – apie medikų požiūrį mintis dėstė Dženeta.

Ligoninės pozicija

Portalo žurnalistai dėl kaunietės pasakotos situacijos susisiekė su  LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadove Jūrate Kuzmickaite. Deja, ligoninės atstovė negalėjo pakomentuoti, kodėl mergina iš pradžių buvo nuvežta į Hipodromo g. 13 esantį ligoninės padalinį, o tik vėliau pervežta į tą, kuriame vėliau ir buvo apžiūrėta medikų.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Ligonių gabenimą GMP automobiliais iš namų į gydymo įstaigas  Kauno regione organizuoja dvi įstaigos: Všį Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis ir Všį Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis. Todėl klausimas, kodėl pacientė buvo atvežta tuo, o ne kitu adresu, turėtų būti adresuotas kažkurios iš šių dviejų GMP atstovams – priklausomai nuo to, kurios paslauga naudotasi. Paprastai tariant, pacientę į ligoninę vežė ne ligoninės transportas, o kažkurios iš dviejų minėtų įstaigų GMP automobilis“, – situaciją komentavo J. Kuzmickaitė.

Nors Dženeta teigė, kad GMP darbuotojai ją žadėjo pargabenti namo iš gydymo įstaigos, ligoninės atstovė nurodė, kad atvejai, kada ši paslauga yra teikiama neatlygintinai – reglamentuoti. „Atvejai, kada gydymo įstaiga už savo lėšas ir savo transportu gabena pacientą iš ligoninės į namus ar laikino apgyvendinimo vietą yra griežtai reglamentuoti. Tai susiję su paciento būkle, negalios laipsniu, socialiniais aspektais (pavyzdžiui, benamis). Kitais atvejais pervežimui į namus ligoninės transportą galima užsisakyti kaip mokamą paslaugą“, – teigė J. Kuzmickaitė.

Ligoninės atstovė Dženetos išgirstus žodžius „atvažiavo, va, korona čia, sėdi gražuolė matai su priaugintom blakstienom“ komentuoti atsisakė – pasak jos, nėra galimybės patikrinti, ar medikės tarpusavyje taip kalbėjo iš tikrųjų. „Apie neva išgirstus žodžius komentuoti negalime, nes tai – tik teiginys, kuris yra nebūtinai teisingas ir objektyvus, ir kurio nėra galimybės nei patikrinti, nei įrodyti“, – nurodė LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Užjaučiu medikus

Užjaučiu medikus portretas
kuriems tenka susidurti su visokiais dirbtinėmis blakstienomis mirksinčiais manikiūruotais chemikalais. Tokios vulgarios išvaizdos pacientės save įsivaizduoja ypatingomis personomis, apie kurias medikai turi šliaužioti keliais. Tvirtybės medikams!

samas

samas portretas
Privačios nenori rizikuoti užsikrėsti, o nuo сovid gydyti jų nepriversi.

meile

meile portretas
o kur privacios istaigos,kodel jos negydo covidu serganciu,idomu kiek kainuotu para tokioje ligonineje,,,,pacientai atvaziuoja i ligonines ir pamrsta,kad slaugytojos turi suziureti 10-12 pacientu ir visi su savo NORAIS ,be kantrybes ir kad tik jam butu paslauga suteikta,nemokekit tiems medikams algu,tik is ko bus mokamos pencijos,pasalpos,signataru rentos,mediku padarytos klaidos,trismu klaidos,visi nebedirkim,nebesirkim,nebevalgykim
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių