Z. LeDay sugrįžimas į Kauną: naudingiausiu tapo iš žaidimo atakavęs vos tris kartus

Šeštadienio popietę Kaune startavo draugiškas keturių Eurolygos komandų „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyras, kurio pirmajame pusfinalyje buvusio žalgiriečio Zacho LeDay atstovaujama Milano „Olimpia“ 79:57 (15:16, 23:12, 15:14, 26:15) susitvarkė su Berlyno ALBA.

Rungtynes Ettore Messina pradėjo universaliu penketuku, kurio keturios vietos buvo patikėtos amerikiečiams (K.Punteriui, M.Delaney, Z.LeDay ir K.Hinesui), o viena – serbui (V.Micovui).

„Dizaineriai“ pirmojo ketvirčio viduryje perėmė iniciatyvą ir truktelėjo į priekį 15:8, tačiau ant suolo prisėdus antrąją nuobaudą gavusiam K.Hinesui, Vokietijos čempionai surado vis daugiau progų pasižymėti ir kėlinį baigė spurtu 8:0 (16:15).

Antrajame kėlinyje ALBA įgijo penkių taškų persvarą (23:18), tačiau greiti šeši Sergio Rodriguezo taškai be atsako Milano ekipą pakylėjo dar vienam spurtui, kuris šiame mače buvo lemiamas.

Italai spurtavo net 19:0 (37:23), o po dviejų ketvirčių turėjo saugų 10 taškų pranašumą (38:28).

Po pertraukos E.Messinos auklėtiniai toliau uoliai dirbo gynyboje ir susikrovė rekordinę 17 taškų persvarą (45:28). ALBA taškų sausrą tik įpusėjus kėliniui galiausiai nutraukė Jaysono Grangerio tritaškis, tačiau visai nepastebimai keleto tolimų metimų dėka vokiečiai sugrįžo į žaidimą.

Ketvirtajame kėlinyje po dar vieno Peytono Sivos tritaškio ALBA priartėjo iki aštuonių taškų (45:53), tačiau po minutės pertraukėlės su papildoma energija išėjusi „Olimpia“ sutvarkė likusius formalumus.

Į Kauną sugrįžęs Z.LeDay buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas, nors krepšį atakavo itin retai. Per beveik 20 žaidimo minučių aukštaūgio sąskaitoje 13 taškų (1/2 dvit., 1/1 trit., 8/8 baud.), 1 atkovotas ir perimtas kamuolys, 1 blokas, 1 klaida bei asmeninė nuobauda, 4 išprovokuotos pražangos ir 17 naudingumo balų.

„Dizainerių“ varžovai rytojaus finale (19 val.) paaiškės po keletos valandų, kuomet santykius išsiaiškins Kauno „Žalgiris“ ir Atėnų „Panathinaikos“. Šio susitikimo startas taip pat 19 val.

ALBA ekipai turnyras dar nebaigtas – jų laukia kova dėl trečiosios vietos.

Milano „Olimpia“: Sergio Rodriguezas 14 (5 kl.), Zachas LeDay 13, Kyle'as Hinesas 12 (3 per. kam.), Kevinas Punteris (3 per. kam.) ir Vladimiras Micovas po 9.

Berlyno ALBA: Peytonas Siva 14 (3/5 trit.), Louisas Olinde ir Lukas Siikma po 9, Nielsas Giffey 6 (7 atk. kam.).