„Žalgiris“ šaukiasi pagalbos: vėluojame mokėti atlyginimus žaidėjams, situacija yra sunki

 • Teksto dydis:

Kauno „Žalgirio“ prezidentas Paulius Motiejūnas, LKL prezidentas Remigijus Milašius bei LKF generalinis sekretorius trečiadienį dalyvavo Ekonomikos komiteto posėdyje, kuriame buvo kalbama apie paramos priemones sporto klubams bei federacijoms per antrąjį karantiną.

Motiejūnas pabrėžė, kad „Žalgiriui“ parama yra būtina, mat žiūrovai visą sezoną taip ir negali lankytis rungtynėse, o dėl to gilėja klubo skolos bei yra vėluojama su atsiskaitymais žaidėjams.

„Pagrinde negauname pajamų iš bilietų. Su rėmėjais (parama) irgi mažėja, nes pas visus mažėja pelnai, bandome jų neprarasti, kas kažkiek sekasi, – posėdyje sakė Motiejūnas. – Iš esmės, situacija tokia, kad vėluojame su atlyginimais žaidėjams.“

„Jeigu negausime kompensacijų, tai taip ir bus, kad skolos vilksis bei galvosime, kaip jas grąžinti iš ateities sezonų. Situacija yra tikrai liūdna. Neprašytume kompensacijų, jeigu turėtume žiūrovus, bet dabar nėra meškerės, su kuria galėtume uždirbti pinigus“, – pridėjo „Žalgirio“ direktorius.

Primename, kad prieš sezoną biudžetą pristatęs „Žalgiris“ planavo, jog šio sezono pajamos sieks 9,2 mln. eurų, o išlaidos – 9,7 mln. eurų. Iš minėtųjų suplanuotų 9,2 mln. pajamų, bilietų pardavimai sudarė daugiau nei ketvirtadalį – 2,6 mln. eurų.

Tuo metu Milašius teigė, kad Lietuvos čempionai dėl pandemijos neteko 6 mln. eurų.

„Kai pernai kovą nutraukėme čempionatą, pabandėme suskaičiuoti kiek praradome iki pat šių metų kovo 1 d. Skaičiai atrodo labai įspūdingai – apie 13 mln. eurų. Vien „Žalgiris“ neteko 6 mln., o tai yra išskirtinis klubas, kuris dalyvauja Eurolygoje, renka didžiausią kiekį žiūrovų ir turbūt dominuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, – sakė Milašius.

„Esame aiškiai išdėstę, kur mes prarandame pinigus – žiūrovai, negautos pajamos iš reklamos. Taip pat yra ir salių nuoma. Pavyzdžiui, arena Klaipėdoje nėra „Neptūno“ nuosavybė – visos salės yra suteiktos koncesijų principu arba priklausančios sporto centrams.

Klubai už tai turi susimokėti. Dėl laiko stokos daugiau išdėstytų punktų nebeminėsiu, bet bendra suma susidaro 13 mln.“, – savo kalbą baigė LKL prezidentas.

Tuo metu Špokas pabrėžė, kad 135 narius turinti krepšinio federacija neteko dar didesnės sumos, o prie to prisidėjo ir be žiūrovų vykusi Europos čempionato atranka.

„Manome, kad sportas yra pridėtinė ekonomikos dalis. Turime 135 narius, kurių nuostoliai bendrai siekia 14,7 mln. eurų. Bilietai yra didžioji dalis, sudaranti 5,5 mln. eurų.

Kaip pavyzdys, šiuos dalykus (bilietų pardavimą) yra sunku suplanuoti. Matėte, kad jau du Europos atrankos čempionato langai vyko be žiūrovų. Įvykdėme logistikos, viešbučių įsipareigojimus, bet, deja, pajamų gauti negalėjome. Norisi, kad kaip ir sakiau, Europos sąjunga turi mechanizmus, iš kurių galima padėlioti – mes ne tie, kurie ateina prašyti pinigų ir džiaugiamės, jog esame išgirsti“, – komentavo Špokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

As tai dejau

As tai dejau portretas
Kaunieciu gyventojai tegul selpia milijonierius. Vilniui nusispjauti ant to Zalgirio.

Marija Antuanetė

Marija Antuanetė portretas
Jeigu krepšininkai neturi duonos,tegu valgo pyragus.Jau pasigėdytų stoti į vieną eilę su nagų krapšytojomis.

Rūpestis

Rūpestis portretas
Sabonis tegul "paskolina"-Kauno valdžia nemažai jam yra jau sumokėjus
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių