Tinklelį plėšęs T. Dimša ištempė „Žalgirį“ į pergalę Vilerbane

Rekordinis Tomo Dimšos vakaras vainikuotas pirmąja Kauno „Žalgirio“ (4-3) sezono pergale Eurolygos išvykoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilerbane 93:76 (22:24, 28:22, 19:21, 24:9) susitvarkė su Vilerbano ASVEL (3-4).

Kauno komanda Eurolygoje laimėjo ketverias iš paskutinių penkerių rungtynių. Kaziui Maksvyčiui tai buvo pirmoji Eurolygos pergalė karjeroje.

Karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs T. Dimša per 25 minutes sumetė 21 tašką, pataikęs 5 iš 6 tritaškių, 2 iš 2 dvitaškių ir 2 iš 2 baudų. Žalgirietis surinko 25 naudingumo balus.

Gynėjas startavo pataikydamas pirmus šešis metimus, o pirmąjį tritaškį prametė ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Ankstesnis T. Dimšos karjeros Eurolygoje rezultatyvumo rekordas siekė 13 taškų, o naudingumo – 13 balų.

„Po pirmo išėjimo ir neapsigynus gynyboje galvojau, kad atsisėsiu ilgam, – komentavo T. Dimša. – Po to tiesiog prasilaužti, atsidaryti ir pajausti žaidimą.“

Keenanas Evansas surinko 12 taškų, 8 rezultatyvius perdavimus, 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir užfiksavo 25 balų naudingumą per 26 žaidimo minutes.

Charlesas Kahudi trečiojo kėlinio pabaigoje atakuodamas iš toli išprovokavo Edgaro Ulanovo pražangą ir pataikęs dvi baudas iš trijų priartino ASVEL iki 67:69.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiryje“ per pusšeštos minutės prasileido 7 taškus, bet išliko priekyje 78:74. Likusią rungtynių kauniečiai laimėjo net 15:2, ketvirtį bendrai – 24:9, ir galiausiai triuškino varžovus 93:76.

„Labai geros mintys, visų labai laukta pirmoji pergalė išvykoje, – rūbinėje šypsodamasis kalbėjo T. Dimša. – Visi laimingi, padarėme gerą darbą. Gal ne visas rungtynes, bet stengėmės. Buvo kalnelių, bet galiausiai pabaigoje visiškai perlaužėme rungtynes ir pavyko pasiimti pirmąją pergalę išvykoje.“

Kevarriuso Hayeso žaidimą apribojo dar trečiojo kėlinio viduryje gauta ketvirtoji asmeninė pražanga, tačiau puolėjo tai nesustabdė – blokavo 5 metimus ir užfiksavo antrą geriausią Eurolygos sezono rezultatą.

Berlyno ALBA bokštas Christas Koumadje yra blokavęs 6 metimus.

K. Hayeso karjeros rekordas – 6 blokuoti metimai.

Kauniečių pataikymas iš dvitaškio zonos siekė net 76 proc. (25 iš 33). Tritaškių taiklumas – 44 proc. (7 iš 16).

ASVEL: Jonahas Mathewsas 15 (4/7 dvit., 2/3 trit.), Amine'as Noua 12 (2/6 trit.), Nando De Colo 11 (4/7 dvit., 4 rez. perd.), David Lighty 9 (4/8 dvit.), Parkeris Jacksonas-Cartwrightas 8 (2/4 trit.), Youssoupha Fallas 7 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Tomas Dimša 21 (5/6 trit., 25 naud.), Lukas Lekavičius 16 (6/6 dvit.), Keenanas Evansas (6/6 baud., 7 atk. kam., 8 rez. perd., 25 naud.) ir Edgaras Ulanovas (5/7 dvit.) po 12, Ignas Brazdeikis ir Laurynas Birutis po 8.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolygakrepšinis