Tenerifės tritaškių lietuje paskendęs „Rytas“ žygį Europoje pradėjo nesėkme

Vilniaus „Rytui“ (0-1) nepavyko pergalingai pradėti Čempionų lygos 2022-2023 metų sezono. H grupės rungtynėse Lietuvos čempionai išvykoje 74:89 (18:27, 23:22, 13:18, 20:22) neatsilaikė prieš Tenerfės „Lenovo“ (1-0).

Čempionų lygos titulą ginantis Tenerifės klubas iškart pradėjo bėgti į priekį, o du Sasu Salino tritaškiai antrojo kėlinio pradžioje šeimininkams buvo sukrovę 15 taškų persvarą – 33:18.

Nors Marcuso Fosterio traukiami vilniečiai dar antrajame kėlinyje priartėjo per vieną metimą (37:40), tačiau tik priartėjus šeimininkai baudė tritaškiais ir trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė jau 21 taškas – 64:43.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai nekėlė baltos vėliavos ir lemiamo ketvirčio pradžioje vėl priartėjo iki vienženklio skirtumo (59:67), tačiau kertinį žodį tarė Salinas, pataikęs tris tritaškius paeiliui – 78:61.

Tenerifės klubas šiame mače realizavo 14 tritaškių iš 28 (50 proc.), kai „Rytas“ tuo metu realizavo 7 iš 23 (30,4 proc.).

Sostinės klubą į priekį bandė tempti Fosteris, pelnęs 21 tašką (6/7 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.) ir surinkęs 18 naudingumo balų per 32 praleistas minutes aikštėje.

Martynas Echodas ant parketo prabuvo 19 minučių ir per jas spėjo surinkti 15 taškų (5/10 dvit., 5/7 baud.) ir atkovoti 7 kamuolius. Jis surinko 17 naudingumo balų.

Lietuvos klubą į neviltį varė „Lenovo“ trio – Salinas, Marcelinho Huertas ir Giorgi Šermadini. Suomis visus 18 taškų surinko tritaškiais (6/8 trit.), Šermadini taip pat pridėjo 18 taškų (6/7 dvit., 6/11 baud.), o Huertas pelnė 19 taškų (4/6 trit.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Artimiausias rungtynes Čempionų lygoje „Rytas“ žais spalio 18-ąją, kuomet išvykoje susitiks su Herclijos „Bnei“ (0-1).

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 19 (7 rez. perd.), Sasu Salinas (6/8 trit.) ir Giorgi Šermadini po 18, Timas Abromaitis 9.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21 (6/7 dvit., 6/6 baud.), Martynas Echodas 15 (19 min., 5/10 dvit., 7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8.