Smūgis lietuviams: Šaro „Barcelona“ Kaune kapituliavo prieš „Real“

Rokas Jokubaitis ant „Žalgirio“ arenos parketo paliko savo išmuštus dantis, bet net ir toks pasiaukojamas žaidimas neišgelbėjo „Barcelona“ krepšininkų. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygos antrajame pusfinalio mače 66:78 nusileido karališkajai Madrido „Real“ ekipai.

Eurolygos finale Kaune lietuviai nerungtyniaus. Tai paaiškėjo po antrųjų pusfinalio rungtynių, kuriose „Barcelona“ komanda krito akistatoje su Madrido „Real“. Principinių varžovų mūšis prasidėjo Karališkojo klubo dvitaškiais, po kurių jis išsiveržė į priekį 6:0. Katalonai atsakė tolimais  šūviais. Visus 18 taškų pirmajame kėlinyje jie pelnė tritaškiais metimais.

Daugiausia sėkmingų atakų iš toli dėka „Barcelona“ laikėsi ir antrajame ketvirtyje. Nicolasas Laprovittola, Kyle'as Kuričius  bei kompanija didino apsukas ir prieš ilgąją pertrauką atsiplėšė 42:36. Šiame kėlinyje skaudžiai nukentėjo Rokas Jokubaitis. „Barcos“ įžaidėjas viename epizodų susidūrė su priešininkė ir tėškėsi ant parketo. Nuo jo lietuvis pakilo be vieno išmušto bei kito nuskelto danties.

Rokas Jakubaitis (E. Ovčarenko/BNS nuotr.)

Po ilgosios pertraukos „Real“ pasikeitė neatpažįstamai. Milžino Walterio Tavareso vedamas Madrido klubas rovė į priekį 13:0 ir ėmė pirmauti 54:47. Net 38 naudingumo balus surinkusiam „centrui“ ketvirtajame kėlinyje puikiai padėjo veteranas Sergio Rodriguezas, sumetęs 9 taškus iš eilės ir užtikrinęs pergalę 78:66.

Lemiamomis tapusiose tarptautinio sezono rungtynėse Š. Jasikevičiaus kariaunai pritrūko lyderio Niola Mirotičiaus indėlio. Aukštaūgis prametė visus 7 tritaškius bei sukrapštė vos 3 taškus.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 16 (4/8 trit.), Nicolasas Laprovittola 12 (4/11 trit.), Kyle'as Kuričius 11 (3/6 trit., 3 per. kam.), Tomašas Satoransky 7 (11 atk. kam.).

„Real“: Walteris Tavaresas 20 (7/9 dvit., 6/9 baud., 15 atk. kam., 3 blok., 38 naud.), Mario Hezonja 14 (2/7 trit., 9 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 12 (2/3 trit., 5 rez. perd.), Nigelis Williamsas-Gossas 10 (2/7 dvit., 2/2 trit.), Džananas Musa 7.

Sekmadienį 17 val. mače dėl bronzos „Barcelona“ egzaminuos „Monaco“ su Donatu Motiejūnu, o 20 val, finale susigrums „Real“ ir Pirėjo „Olympiakos“.