Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ prezidento postą paruošė J. Kazlauskui

Naujasis Vilniaus „Ryto“ komandos direktorius Rolandos Jarutis per komandos pristatymą naujajam sezonui atskleidė, kad šiemet klubas dėl persekiojančio skolų šleifo turėjo drastiškai sumažinti biudžetą, bet per artimiausius porą metų ketina visiškai „išsivalyti“ ir su Jonu Kazlausku prezidento poste siekti naujų aukštumų.

„Ryto“ biudžetas šiemet sieks 3,5 mln. eurų. Ši suma yra 1 mln. eurų mažesnė nei pernai. Žaidėjų atlyginimams bus skirta 1,5 mln. eurų.

„Šiais metais biudžetas gerokai susitraukęs. Pradedant nuo žaidėjams skirtų atlyginimų. Noriu padėkoti treneriui Dainiui Adomaičiui, kuris priėmė klubo pasiūlytą strategiją. Žaidėjus rinkome pagal savo kišenę. Stengsime vaduotis iš tų išsiskolinimų, todėl šiemet klubo biudžetas traukiasi. Neatsisakome savo įsipareigojimų už ankstesnius metus. Reikia visiems kantrybės, laukia sunkūs metai, bet komandos žaidimui tai neturėtų turėti įtakos“, – pasakojo R. Jarulis, pridūręs, kad iš skolų komanda norėtų išsivaduoti per dvejus metus.

Nors „Ryto“ vadovai prisipažįsta, kad bus nelengva išsaugoti pozicijas Lietuvoje, o Europos taurėje teks grumtis su gerokai turtingesnėmis komandomis.

„Galvoju, kad LKL čempionatas bus lygus, bet tikslas įprastas – patekti į finalą. Tai yra reali užduotis. Taip pat sieksime sėkmingai pasirodyti Karaliaus Mindaugo turnyre. Visi matome, kokie stiprūs varžovai laukia Europos taurėje. Žaisime nuo rungtynių iki rungtynių ir sieksime išeiti iš grupės. Svarbiausia, kad visi atiduotų visas jėgas, gerbtų varžovą ir pačius save“, – pabrėžė R. Jarutis.

„Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza džiaugėsi vasaros pirkiniais. Nors biudžetas gerokai apribotas, svarbiausius tarpsezonio tikslus klubas pasiekė.

Šiemet „Rytas“ pasirašė sutartis su Doviu Bičkauskiu, australu Cameronu Bairstow, amerikiečiu Tu Holloway‘umi, meksikiečiu Francisko Cruzu, susigrąžino Karolį Giedraitį.

„Vasaros darbai buvo įdomūs. Manau, kad esame pasiruošę. Mums tos skolos yra didelė našta. Lyginant su „Žalgirio“ galimybėmis, tai jiems 30 mln. eurų skolų atiduoti būtų panašiai, kaip mums – 4 mln. – teigė L. Kleiza. – Siekėme, kad komandos branduolys būtų lietuviškas. Turime daug intriguojančių dalykų, ypač iš jaunų žaidėjų, kurie gali duoti naudos ne tik aikštėje, bet ir ateityje padėti finansiškai“.

L. Kleiza taip pat apgailestavo, kad „Rytas“ be jokio užmokesčio yra paleidęs nemažai gerų žaidėjų, kurie kituose klubuose demonstruoja puikius rezultatus. „Iš tų klaidų pasimokėme ir dirbame ties tuo. Pagal pasiekimus, praėję metai buvo vieni geriausių, todėl šiemet sezonas bus labai intriguojantis“, – pridūrė L. Kleiza.

„Ryto“ sporto direktorius džiaugėsi, kad šią vasarą gerokai patobulėjo NBA naujokų biržoje pašauktas Deividas Sirvydis. Taip pat daug vilčių teikia legionieriai.

„Turime 10 gerų žaidėjų, todėl tikimės, kad praėjusių metų problemos mums nepasikartos, nes sezono pabaigoje dėl traumų mums pritrūko žaidėjų rotacijoje“, – kalbėjo L. Kleiza.

Šią vasarą įvyko pokyčių ne tik Vilniaus komandos administracijoje, bet ir valdyboje. Naujuoju valdybos pirmininku tapo Vilniaus savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas, o buvęs pirmininkas Darius Gudelis liko valdybos nariu.

„Keliame klubui tikslą suformuoti jaunimo akademiją, kad vaikai būtų ruošiami nuo ankstyvo amžiaus. Reikia suprasti, kad klubo biudžetas bus kuklesnis, bet mes nebesivaikome vienadienių tikslų ir pergalių. Turime susitvarkyti su buvusių vadovų paliktomis skolomis, bet klubas tvirtai stovi ant kojų ir tą padarys. Miestas yra patenkintas permainomis klube ir tikisi daug gerų emocijų“, – sakė A. Bužinskas.

„Iš kai kurių akcininkų ir dalininkų norėtųsi didesnio aktyvumo. Manau, kad šį sezoną jie įneš didesnį indėlį tiek sprendimų priėmimuose, tiek finansiškai“, –teigė R. Jarutis.

Nuo balandžio mėnesio „Ryto“ klubas neturi prezidento. Tuomet šias pareigas paliko Antanas Guoga. R. Jarutis atskleidė, kad šis postas yra paruoštas vienam geriausių šalies trenerių Jonui Kazlauskui.

„Bendraujame su Jonu Kazlausku ir esame jam numatę tą poziciją, bet pirmiausia turime susitvarkyti klube. Tokio vardo žmogus, su tokiais pasiekimais, čia norės ateiti tik esant švariai situacijai“, – pabrėžė „Ryto“ direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Negražu!

Negražu! portretas
T. / Taip chamiškai rašinėti gali tik labai nemandagus, neišauklėtas žmogus.

T

T portretas
Oi rolandas duos i snuki uz jaruli
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių