Šeimininkų spurtus atlaikiusi Ispanija – antroji Europos krepšinio čempionato finalo dalyvė

Ne vieną kartą besivejančių vaidmenyje buvusi Ispanijos rinktinė dramatiškoje kovoje išplėšė bilietą į Europos čempionato finalą.

Sergio Scariolo auklėtiniai pusfinalyje Berlyne 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20) palaužė turnyro šeimininkę Vokietiją ir žengia į paskutinį etapą.

Sekmadienį Ispanija finale žais su Prancūzija (21.30 val.), o Vokietija mače dėl bronzos medalių susitiks su Lenkija (18.15 val.).

Sausakimšoje arenoje antrąjį pusfinalį stebėjo virš 14 tūkst. sirgalių.

Vokiečių neištempė žvėrišką pasirodymą surengęs Dennisas Schroderis, kuris per 35 minutes surinko 30 taškų (8/10 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud.), atkovotą kamuolį, 8 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir perimtus kamuolius bei 33 naudingumo balus.

Tai buvo vienoliktosios EČ rungtynės, kai D. Schroderis užfiksavo 20 ar daugiau pelnytų taškų ir 5 arba daugiau atkovotų kamuolių statistiką.

Ispanų gretose įspūdingai žaidęs Lorenzo Brownas per 33 minutes pelnė 29 taškus (8/10 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 sykius bei surinko 27 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje Willy Hernangomezo vedama Ispanija pradėjo tolti (35:26), tačiau tada vokiečiai atsibudo: D. Schroderis prasiveržimais pjaustė ispanų gynybą, Andreasas Obstas pataikė tritaškius, o tai leido Vokietijai persverti rezultatą (42:41).

Po ilgosios pertraukos ispanai pabėgo 15:4 ir įgijo 4 taškų pranašumą (61:57), bet po to vokiečiai atsakė atkarpa 14:0 ir vėl susigrąžino iniciatyvą (71:61).

Visgi ketvirtojo kėlinio viduryje W. Hernangomezas lygino rezultatą (77:77), o Usmano Gerubos rezultatyvūs perdavimai leido ispanams vėl būti priekyje (86:80). Obstas ir Maodo Lo tritaškiais dar bandė gelbėti Vokietiją (86:90), bet per paskutines 19 sekundžių jiems nebepavyko išsikapstyti su pražangų strategija.

Vokietija: Dennisas Schroderis 30 (8/10 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud., 8 rez. perd., 30 naud.), Franzas Wagneris (6/7 dvit., 1/6 trit.) ir Andreasas Obstas (5/8 trit., 5 atk. kam.) po 15, Danielis Theisas 10 (3/9 dvit., 5 kld.), Maodo Lo 9 (3/7 trit.).

Ispanija: Lorenzo Brownas 29 (8/10 dvit., 3/7 trit., 6 rez. perd., 4 kld., 26 naud.), Willy Hernangomezas 16 (4/6 dvit., 5/5 baud., 4 kld.), Juanas Hernangomezas 13 (5/6 dvit.), Alberto Diazas 10, Xavi Lopezas-Arostegui 7 (5 atk. kam.).