Šaltą dušą atlaikę „Šiauliai“ tvirtai laimėjo Kėdainiuose

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko dviejų iki šiol tą pačią vietą besidalinusių komandų akistata.

„Šiauliai“ (3-2) išvykoje 92:81 (14:21, 29:12, 24:23, 25:25) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2-3).

„Šiauliai“ beveik keturias minutes ieškojo pirmųjų taškų, tačiau varžovų labai toli nepaleido – 2:8. Svečių puolimą galingais dėjimais kiek išjudino Martynas Varnas, tačiau aukštesnę pavarą šiauliečiai įjungė tik antrajame kėlinyje.

Keturių minučių „sausrą“ išgyveno jau Kėdainių klubas, atsilikęs 21:25, nepadėjo ir nesportinė Darylo Douallos pražanga. Dar iki ilgosios pertraukos Antano Sireikos auklėtiniai pabėgo dviženkliu skirtumu (40:29), o į rūbinę taip pat išsinešė solidžią persvarą – 43:33.

Trečiajame kėlinyje abi komandos efektyviai puolė ir palankiau tai buvo šiauliečiams – 62:46. D. Douallos ir Danieliaus Lavrinovičiaus tritaškiai leido „Nevėžiui-Optibet“ grįžti į rungtynes – 56:64.

Kėlinių sandūroje Eimantas Stankevičius pelnė 10 svečių taškų paeiliui, o toli priekyje išsilaikyti leido ir Paulius Danusevičius – 76:62. Būtent jo tritaškis likus žaisti penkias minutes sumenkino šeimininkų ambicijas (82:64), o didžiausių jų pasiekimu per likusias minutes tapo skirtumo sumažinimas iki dešimties taškų.

Puikų mačą sužaidė komandą užvedęs M. Varnas – 33 minutės, 17 taškų (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių), po vieną atkovotą ir prarastą kamuolį, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos ir 17 naudingumo balų.

Dviem nesėkmėmis startavę „Šiauliai“ iškovojo jau trečiąją pergalę paeiliui, pakeliui paguldę „Gargždus“ (78:76) ir Prienų „Labas GAS“ (97:89). Tuo tarpu Kėdainių klubas atidavė papildomą turnyro lentelės tašką, kurį iškovojo praėjusiame mače pateikdamas staigmeną prieš Vilniaus „Rytą“ (92:88). Dabar abu klubai laikinai persikels į Karaliaus Mindaugo taurę (Citadele KMT), kur sužais pirmuosius savo mačus.

„Nevėžis-Optibet“: Bradas Davisonas 20 (1/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Artūras Žagaras 17 (3/7 tritaškių), Danielius Lavrinovičius 16, Timas Lambrechtas 15 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: Kyle'as Mangasas 18 (3/8 tritaškių), Martynas Varnas 17 (7/9 dvitaškių), Eimantas Stankevičius 12 (5 atk. kam.), Paulius Danusevičius (12 atk. kam.), Bryce'as Douvier (6 atk. kam.) ir Donatas Sabeckis (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11.