Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė iškrito iš kovos dėl medalių

Lietuvos krepšinio jaunimo (iki 19 metų) komandai nepavyks užlipti ant garbės pakylos pasaulio čempionate Kaire. Pernai Europos vicečempionais tapę lietuviai penktadienį pasaulio pirmenybių Egipte ketvirtfinalyje 68:73 (15:12, 10:19, 15:21, 28:21) nusileido Italijai.

Iki tol čempionate puikiai puolusi Rimanto Grigo treniruojama komanda buvo neatpažįstama penktadienį.

Iki pertraukos lietuviai surinko 25 taškus, per tris kėlinius – tik 40.

Mūsų šalies krepšininkai pataikė vos 5 tritaškius iš 31 (16 proc.). Jie net 46 kartus stojo prie baudų metimų linijos, bet pataikė tik 23 kartus (50 proc.).

Tai buvo juoda diena Lietuvos rinktinės atakų lyderiui Arnoldui Kulbokai, kuris pelnė 5 taškus, pataikęs vos vieną metimą iš penkiolikos (1/7 dvitaškių, 0/8 tritaškių).

Italai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, o trečiajame kėlinyje buvo pasiekę 15 taškų pranašumą.

Lietuviai buvo sumažinę skirtumą iki dviejų taškų paskutinę mačo minutę (66:68), bet baudų metimais italai įtvirtino pergalę ir iškopė į pusfinalį.

Iki tol visas ketverias rungtynes čempionate laimėjusiems lietuviams liko varžybos dėl 5-8 vietų.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 20 (12 atk. kam), Gytis Masiulis 17 (13 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 13, Rokas Jokubaitis 8.

Italija: Davide Denegri 17, Tommaso Oxillia 16, Andrea Mazzenotte 13.