J. Valančiūno dvigubų dublių seriją nutraukė A. Karnišovo pasikviestas juodkalnietis

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku Čikagoje nutrūko labai solidi Jono Valančiūno dvigubų dublių serija, tačiau lietuvio atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (28-26) grįžta su svarbia pergale prieš „Chicago Bulls“ (22-33), kuriame krepšinio operacijų viceprezidento pareigas eina kitas lietuvis Artūras Karnišovas, klubą – 126:115 (33:33, 24:24, 37:28, 32:30).

Pirmieji du rungtynių kėlinukai neišryškino nė vienos ekipos pranašumo ir baigėsi lygiosiomis, tačiau po pertraukos užsikūrė „Grizzlies“ puolimo mašina, būtent ir tapusi svarbiausiu šio mačo akcentu.

Antroji žaidimo dalis prasidėjo Jono Valančiūno dvitaškiu ir nors kitoje aikštės pusėje „buliai“ atsakė tokios pat vertės metimu, jau po kitos svečių atakos, kurioje Ja Morantas įsūdė tritaškį, pavojų pajautęs Billy Donovanas prabėgus vos minutei paprašė pasitarimo.

Vaisių minutės pertraukėlė šeimininkams neatnešė – į priekį išsiveržę „Grizzlies“ netrukus spurtavo į priekį ir visą likusį laiką šiame mače pirmavo. Svečių trečiojo kėlinio herojumi tapo Dillonas Brooksas, per ketvirtį suvertęs net 15 taškų ir apskritai pagerinęs asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą (32 tšk.).

Memfio klubas viso susitikimo metu išlaikė dviženklį pranašumą, kuris vienu metu siekė ir 20 taškų, ir įsirašė jau 28-ąjį laimėjimą šiame sezone.

Iki šio susitikimo Jonas Valančiūnas buvo surinkęs net 16 dvigubų dublių iš eilės, tačiau šią seriją nutraukti sugebėjo varžovų galiūnas Nikola Vucevičius.

Nepaisant to, uteniškis vis tiek atsidūrė tarp „grizlių“ lyderių – per 31 minutę pelnė 16 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, nė karto nesuklydo, prasižengė tik sykį ir turėjo geriausią +/ – rodiklį ekipoje (+17).

Priminsime, kad JV šiame sezone jau užfiksavo 40 dvigubų dublių ir pagerino praėjusio sezono rekordą (39).

Lietuvio tiesioginio oponento skaičiai kiek solidesni. Mainų būdu į Čikagą nutūpęs aukštaūgis iš Juodkalnijos per 32 min. pelnė 24 taškus, sugriebė 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau pergalei to buvo maža.

Memfio ekipa „Bulls“ nugalėjo antrą sykį per pastarąsias penkias dienas, o tai po pergalės akcentavo ir nugalėtojų vyr. treneris Tayloras Jenkinsas.

„Tai buvo didelis iššūkis. Nugalėti tą pačią komandą antrą kartą per savaitę tikrai nėra lengva. Varžovai mums davė rimtą testą ir mes jį išlaikėme“, – kalbėjo strategas.

„Grizzlies“ Vakarų konferencijoje šiuo metu užima 8-ąją poziciją, o „Bulls“ Rytuose yra 11-ti.

„Chicago Bulls“: Coby White'as 27 (7 rez. perd.), Nikola Vucevičius 24 (14 atk. kam., 6 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 17 (6 atk. kam.), Troy'us Brownas Jr. ir Denzelis Valentine'as po 11.

„Memphis Grizzlies“: Dillonas Brooksas 32, Jonas Valančiūnas 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ja Morantas 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Xavieras Tillmanas 14, Graysonas Allenas 11, Tyusas Jonesas 10 (7 rez. perd.).