Iki paskutinės minutės Alytuje vargęs „Rytas“ išlieka nepralaimėjęs

Septynis sezonus Vilniaus „Ryto“ (4-0) aprangą vilkėjęs Simas Jasaitis nesigailėjo buvusios savo komandos, bet jaunystę prisiminusio veterano pastangų neužteko – sostinės klubas svečiuose 90:80 (24:18, 17:20, 24:18, 25:24) parklupdė Alytaus „Dzūkiją“ (1-3) ir išlieka nepralaimėjęs Lietuvos krepšinio lygoje.

„Dzūkija“ pirmavo pačioje susitikimo pradžioje (11:7), bet „Rytas“ pamažu perėmė iniciatyvą ir antrojo ketvirčio pradžioje pirmavo jau 29:21.

Dzūkus į rungtynes sugrąžino ne kas kitas, o S.Jasaitis.

Ilgametis „Ryto“ krepšininkas dar pirmojo kėlinio pabaigoje atsidarė taškų sąskaitą su 5 taškais, o antrojo ketvirčio pradžioje surengė tikrą vakarėlį vilniečių aikštės pusėje.

37-erių veteranas per kelias minutes pelnė 10 taškų ir vienu metu per 9 sužaistas minutes jau buvo sumetęs 15. „Dzūkijai“ toks veterano blykstelėjimas net padėjo persverti rezultatą – 35:32.

Pažaboję S.Jasaitį, trečiajame kėlinyje svečiai vėl ėmė tolti į priekį. Antrąją rungtynių pusę „Rytas“ pradėjo atkarpa 13:4 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 54:42. Bet dzūkai net ir tada nesudėjo ginklų.

Iki rungtynių su „Rytu“ per tris mačus vos 3 taškus pelnęs Thomas Dziagwa per kelias minutes sukratė net tris tritaškius ir „Dzūkija“ po spurto 10:0 atsidūrė priekyje – 66:65.

„Rytas“ greitai susiėmė ir vedamas Andrew Goudelocko susigrąžino solidesnį pranašumą (78:69), bet alytiškiai nebuvo linkę pasiduoti net ir tada.

Likus vos trims minutėms „Dzūkija“ atsiliko vos 78:81, tačiau tuomet po tritaškį pataikė A.Goudelockas ir Arnas Butkevičius, o rungtynių baigties klausimas buvo atsakytas.

Geriausias rungtynes šį sezoną sužaidęs S.Jasaitis per 28 minutes pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 3/6 trit.) ir atkovojo 4 kamuolius. Per ankstesnes trejas rungtynes 38-erių veteranas vidutiniškai rinko po 8 taškus ir buvo pataikęs tik 8 metimus iš 27.

Ketvirtą kartą laimėjęs „Rytas“ yra viena iš dviejų LKL komandų, dar neparagavusių pralaimėjimo skonio. Kita – Klaipėdos „Neptūnas“, bet uostamiesčio krepšininkai kol kas žaidė tik du kartus.

Dzūkai per keturis mačus nugalėjo tik „Šiaulius“ ir užima priešpaskutinę devintą vietą.

„Dzūkija“: Simas Jasaitis 17 (3/6 trit.), Matas Jucikas, Thomasas Dziagwa (4/5 trit.) ir Artūras Jomantas po 12, Paolo Marinelli 10.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 21 (5/7 dvit., 3/6 trit.), Demetrius Jacksonas 14, Arnas Butkevičius 11 (8 atk. kam.), Martynas Echodas 10.