Finansines detales atskleidęs P. Motiejūnas – apie „Žalgirį“ finalo ketverte ir norimą Šaro triumfą

Kauno „Žalgiriui“ gavus teisę surengti 2023 metų Eurolygos finalo ketvertą Paulius Motiejūnas ir miesto vicemeras Andrius Palionis specialioje spaudos konferencijoje atskleidė daugiau detalių apie tai.

„Smagu džiugiomis nuotaikomis ir naujienomis susitikti prieš šv. Kalėdas, – spaudos konferenciją pradėjo P. Motiejūnas. – Šito tikslo siekėme nuo arenos atidarymo. Kaip „Žalgirio“ organizacija svajojome surengti finalo ketvertą, bet patys vieni jo būtume nepadarę ir nepadarytume. Dėkui Kauno miesto savivaldybei ir visai komandai, kad patikėjo šiuo projektu ir to mūsų bendro darbo dėka turime tokią žinią.“

„To darbo dabar bus dar daugiau, bet kai „Žalgiris“ atėjo su idėja ir tikėdami, kad realu kitąmet turėti finalo ketvertą Kaune, tai miestas vienareikšmiškai pasakė, kad bus „Žalgirio“ pusėje, – sakė Kauno miesto vicemeras A. Palionis. – Norėjome sukurti šventę tiek mieste, tiek visoje Lietuvoje. Džiaugiamės, kad tuos darbus, kurių buvo nemažai, „Žalgiris“ padarė ir šiandien džiaugiamės rezultatu.“

Su Kauno miesto gimtadieniu sutampantis gegužės 19-21 dienomis vyksiantis Eurolygos finalo ketvertas savivaldybei kainuos 1,5 mln. eurų.

Iš pradžių P. Motiejūnas kalbėjo apie didesnį reikiamą pinigų kiekį Eurolygai, tačiau galiausiai buvo išsitekta su gerokai mažesne suma.

„Sunkiausia buvo surasti finansavimą. Atsimenate iš pat pradžių, kad vien tik miestui pradinė suma buvo daug didesnė nei dabartinė. Ji buvo beveik dvigubai didesnė ir mes norėjome ją dalinti, išsiuntėme prašymus į Vyriausybę, nes žinome, kad viskas vyks ne tik Kaune, – dėstė P. Motiejūnas. – Tai – Lietuvos šventė. Su savivaldybe sutarėme, bet su kita puse viskas strigo, bet aplinkybės taip pat susidėliojo, kad užteko tokios sumos. Kalbant apie pajamas, iš bilietų parduotų grįžta PVM mokestis. Taip pat atvykstantys turistai, tad ta 1,5 mln. suma jau bus vien iš to padengta į valstybės biudžetą. Viešbučiai Kaune jau užrezervuoti, vienas viešbutis VIP svečiams rezervuotas jau ir Vilniuje. O dar daug gyvens aplink Kauną, tikimės didelio kiekio turistų, aišku, tai priklausys, kokios komandos išeis į finalo ketvertą, bet nauda finansinė tikrai bus.“

P. Motiejūnas taip pat pridėjo, kad klubui ar arenai finansinės tiesioginės naudos iš to nebus jokios, o vicemeras A. Palionis pridėjo, kad skiriami pinigai bus naudojami iš 2023 m. miesto biudžeto.

Norėjome sukurti šventę tiek mieste, tiek visoje Lietuvoje.

– Kiek maždaug sirgaliams finalo ketverto metu bus palikta vietų arenoje?

– Skaičiavome, kad apie 8,5 tūkst. Dalis arenos vietų atitenka žurnalistams, kita dalis VIP svečiams ir dar viena dalis komandoms bus rezervuota, kurios pateks į finalo ketvertą. 8,5 tūkst. bilietų tikrai bus paleista į prekyba, o jei bus bilietų, kurių neišnaudos į ketvertą patekusios komandos, jie bus pridėti į prekybą.

– Kokio preliminariai skaičiaus sirgalių iš užsienio tikitės Kaune?

– Priklausys nuo patekusių komandų. Viršuje – turkai, graikai ir jie, be abejo, tikisi, kad jų komandos išeis į finalo ketvertą. Jie turėtų būti pirmi, kurie puls pirkti bilietus. Šitas turnyras tikrai nėra orientuotas į Lietuvos publiką, nes kainos – didelės.

– Dabar, kai jau oficialiai aišku, kad finalo ketvertas Kaune, ar nekyla minčių stiprintis?

– Netikime tokiais pinigų metimais ir statymų ant kažko. Per daug rizikingas šitas žaidimas. Orientuojamės surengti puikų renginį ir padaryti šventę kauniečiams ir miesto svečiams. Komandos rezultatai neturi nieko bendro su tuo.

– Sakėte, kad dabar laukia daug darbo su Eurolyga. Kokie tolimesni veiksmai?

– Viską sudėlioti nuo A iki Z. Bus fanų zona, kur laukia daug veiksmo, jaunimo turnyras... Visos detalės. Sudėliojome griaučius ir einame į detales.

– Dabar didėja „Žalgirio“ matomumas visoje Europoje. Galbūt tai gali padėti pritraukti naujus rėmėjus?

– Norėtųsi. (juokiasi) Žiūrint į skaičius, kuriuos Eurolyga siunčia, kiek tai prideda šaliai turnyras, skaičiuojasi dešimtimis milijonų eurų. Kalbant apie žinomumą, matomumą. Vis tiek 100 šalių transliuos. Tai yra Kaunas, tai yra Lietuva, mes bandysime prie to prisidėti, bet neturime kažkokių reklaminių pozicijų tam, kad galėtume siūlyti partneriams. Tai – ne toks turnyras.

– Kad ir kaip sunkiai skamba, vis tiek tyliai turbūt pasvajojate „Žalgirį“ pamatyti namų finalo ketverte. Sakote, kad papildymo neieškosite, bet jei viskas eis teigiama linkme ir atsiras tikrai geras variantas, kuris matysite, kad sustiprintų komandą. Keistų tai požiūrį į sudėties papildymą?

– Aš visada svajoju apie finalo ketvertą su komanda. Mes visi tai darome, čia svajonė. (juokiasi) Kiekvienais metais, jeigu matome, kad nedaug trūksta ir atsiranda tinkamų žaidėjų ir esame pajėgūs tai padaryti, visada tai darysime. Eurolygos finalo ketvertas Kaune tikrai nebus išimtis.

– Labai smagu dėl miesto ir „Žalgirio“, bet tai taip pat gali būti svajonių triumfas Šarūnui Jasikevičiui gimtajame mieste pirmą kartą kaip treneriui. Galbūt apie tai juokais jau persimetėte keliais žodžiais su Š. Jasikevičiumi?

– Esame kalbėję. Faktas, kad visi lietuviai to norėtų ir linkėtų Šarui, be kalbų. Tokia graži šventė būtų, kaip Leo Messi pergalė pasaulio čempionate, ko trūko, taip ir Šaro pergalė Eurolygoje, ko jis neturi kaip treneris ir tai įvyktų Kaune. Kaip iš kokios fantastinės knygos.

– Apskritai, „Žalgirio“ sezono startas – viršija, pateisina ar nesiekia lūkesčių?

– Pateisina. Visi džiaugiamės po pergalės prieš Madridą. Visada norime daugiau, jūs čia kalbate apie finalo ketvertus, pridedate minčių į galvą ir tada svaigstame. Einame žingsnis po žingsnio. Kai pralaimėjome „Crvena Zvezda“, buvau labai nusivylęs, po Madrido vėl laimingi. Kiekvienas rungtynes einame, kaunamės ir pernelyg toli nežiūrime.

– Dabar buvo vienas po kito soldoutai. Ar tai kažkiek viršija numatyto biudžeto projekciją?

– Ne, sezono pradžioje iškėlėme ambicingus tikslus su bilietų pardavimais. Kol kas tuos tikslus vykdome. Kas galėtų ženkliai viršyti, tai patekimas į aštuonetą. Kol kas skaičiai tokie optimistiniai, bet kas spekuliuoja, kad čia gauname šimtais tūkstančių ar milijonų daugiau, tai tikrai to nėra.

– Sakėte, kad nežinote, ar dar kada vyks Kaune Eurolygos finalo ketvertas. Apskritai, kokia yra naujos Eurolygos valdžios pozicija dėl šio formato?

– Niekas nekalba apie kitą formatą. Finalo ketverto organizavimas lygai yra pelningas, iš to uždirba pati Eurolyga. Dėl ko sakau, kad galbūt paskutinis finalo ketvertas Kaune, tai nauja valdžia žiūri į didžiąsias rinkas. Nori daryti ten, kur didesnės rinkos, daugiau naudos rėmėjams. Mes turime pripažinti, kad esame mažas marketas. Kalbama, kad finalo ketvertai gali vykti ten, kur nėra komandų, gal net kituose žemynuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių