Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs „Rytas“ pasiekė sezono rekordą

Vilniaus „Rytas“ (24/7) pralaimėjo principinę dvikovą prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau netruko reabiliuotis. Lietuvos vicečempionai namuose 99:63 (21:18, 18:14, 24:15, 36:16) įveikė Prienų „CBet“ (13/20).

Nugalėtojai reguliariajame sezone sužais dar penkias rungtynes. Bent dvi pergalės arba viena prieš persekiotoją „Lietkabelį“ garantuotų finišą antroje vietoje.

„CBet“ lieka 5-toje pozicijoje, tačiau jiems įkandin seka net trys komandos. Po 12 pergalių yra surinkę „Šiauliai“, „Pieno žvaigždės“ ir „Neptūnas“.

Vilniečiai pasiekė sezono pataikytų tritaškių rekordą. „Rytas“ įsmeigė net 19 tolimų bombų (55 proc.). Be to, Giedriaus Žibėno auklėtiniai išskirstė 27 rezultatyvius perdavimus.

Svečiams nepadėjo svarbus aukštaūgis Egidijus Dimša. „Rytui“ po kelių rungtynių pertraukos jau galėjo padėti Augustas Marčiulionis.

Prieniškiai garbingai priešinosi du kėlinius. Pirmajame kėlinyje svečiai sugebėjo net įgyti pranašumą (7:12), bet „Rytas“ netrukus perėmė iniciatyvą.

Dar iki pertraukos sostinės ekipa susikrovė septynių taškų pranašumą (39:32).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai sprogo grįžę iš rūbinės. Itin įvairiai puolime žaidęs „Rytas“ sukurpė spurtą 20:2 ir pabėgo triuškinamu pranašumu (59:39). Šios atkarpos metu aiškaus lyderio vilniečių gretose nebuvo – tik Martyno Echodo sąskaitoje buvo dviženklis taškų skaičius.

Svečiai lemiamą kėlinį pradėjo kiek aktyviau (66:53), tačiau šturmui jėgų nepakako. Andrew Goudelockas smeigė du tritaškius, dvitaškį su pražanga pridėjo Arnas Butkevičius – likus 7 minutėms baigtis buvo praktiškai aiški (75:53). Pranašumas virto nepadoriu po Gyčio Radzevičiaus tritaškių fiestos (89:55).

„Rytas“: Arnas Butkevičius 14 (4/4 met., 7 atk. kam., 24 naud. bal.), Martynas Echodas 13, Gytis Radzevičius (4/5 trit.) ir Lukas Uleckas po 12, Andrew Goudelockas 11 (3/6 trit.), Augustas Marčiulionis 10 taškų.

„CBet“: Martynas Pacevičius 10, Mindaugas Sušinskas ir Simas Jarumbauskas po 9, Ignas Sargiūnas 8 taškai.

Šiame straipsnyje: LKLVilniaus rytasPrienų CBet