Baudos aikštelėje dominavęs J. Valančiūnas nukalė „Grizzlies“ pergalę

Jonas Valančiūnas nepataikė nei tritaškių, nei baudų, bet liūto dalį taškų susirinkęs baudos aikštelėje buvo rezultatyviausias mačo krepšininkas ir padėjo „Memphis Grizzlies“ (25-25) iškovoti dar vieną pergalę. Tenesio valstijos komanda namuose 96:82 (36:32, 17:21, 19:10, 24:19) nugalėjo „Detroit Pistons“ (18-34).

J.Valančiūnas žaidė 30 minučių, per kurias pelnė 26 taškus (13/17 dvit., 0/2 trit., 0/1 baud.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 varžovų metimus ir du kartus prasižengė.

Uteniškis 4 blokais pasižymėjo antrą kartą iš eilės ir vos ketvirtą sykį šį sezoną – tai yra jo sezono rekordas.

Pergale džiaugęsis lietuvis turėjo rimtą konkurentą, kadangi statistiniais rodikliais jam bandė nenusileisti „Pistons“ vidurio puolėjas Andre Drummondas.

Amerikietis per 36 minutes surinko 25 taškus (12/22 dvit., 1/3 baud.), atkovojo 18 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Buvo malonu žaisti šiose rungtynėse, – po mačo apie dviejų klasikinių centrų akistatą kalbėjo J.Valančiūnas. – Kaskart džiaugiuosi, kai galiu varžytis prieš didelius vidurio puolėjus.“

Nors dviejų vidurio puolėjų statistika buvo beveik identiška, pergalę nerezultatyviose rungtynėse pasiekė „Grizzlies“.

Jie per pirmąjį ketvirtį praleido 32 taškus, tačiau per antrąją rungtynių pusę Detroito krepšininkams leido įmesti vos 29 taškus – mažiausiai šį sezoną.

„Grizliai“ trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius laimėjo 43:29 bei dar paskutinio ketvirčio viduryje susikraudami 18 taškų pranašumą atsakė į svarbiausią rungtynių klausimą.

12-ą kartą per paskutines 15 rungtynių laimėjęs Memfis išsilaiko Vakarų konferencijos pirmajame aštuonete.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 26 (13/17 dvit., 17 atk. kam., 4 blk.), Dillonas Brooksas 15 (7/15 metimai), Jarenas Jacksonas 14, Tyusas Jonesas 13, Ja Morantas 12 (7 rez. perd.).

„Pistons“: Andre Drummondas 25 (12/22 dvit., 18 atk. kam.), Langstonas Galloway ir Christianas Woodas po 17, Bruce'as Brownas 12 (7 atk. kam.).