Žiemos pirmenybių geriausiu plaukiku tapo D. Rapšys

Alytuje baigėsi Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės. Paskutinę varžybų dieną plaukikai dalyvavo 50 ir 400 m l. stiliumi, 200 m nugara, 200 m krūtine, 100 m peteliške ir 4 x 100 m kompl. būdu rungtyse.

Rytinėje kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Smiltė Plytnykaitė (50 m l. stiliumi – 25,87 sek.), Daniilas Pancerevas (50 m l. stiliumi – 23,36 sek.), Patricija Geriksonaitė (200 m nugara – 2.24,23 min.), Erikas Grigaitis (200 m nugara – 2.07,16 min.), Radvilė Kerševičiūtė (100 m peteliške – 1.04,87 min.), Nedas Giedraitis (100 m peteliške – 55,14 sek.), Stela Švenčionytė (400 m l. stiliumi – 4.38,16 min.) ir Danas Rapšys (400 m l. stiliumi – 3.54,16 min.).

50 m laisvuoju stiliumi

Vakarinę varžybų dalį pradėjo moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Čia „A“ finale stipriausiai pasirodė Sostinės sporto centro atstovė S.Plytnykaitė. Nugalėtoja finišavo per 25,85 sek. ir iškovojo jau penktąjį aukso medalį šiose varžybose.

Antra atplaukė Amelija Murėnaitė (26,43 sek.), trečia buvo Patricija Kondraškaitė (26,53 sek.).

Analogiškoje vyrų rungtyje pats greičiausias buvo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis D.Pancerevas (23,48 sek.). Jis pranoko Roką Jazdauską (23,71 sek.) ir Ugnių Kamandulį (23,89 sek.).

Visai arti savo bendraamžių iki 15 metų rekordo (24,06 sek.) čia buvo šeštą vietą užėmęs kaunietis Tajus Juška (24,14 sek.).

200 m nugara

Moterų 200 m plaukimo nugara finale niekas neprilygo asmeninį rekordą pasiekusiai Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ atstovei P.Geriksonaitei (2.17,29 min.). Iki šių varžybų geriausias jos asmeninis rezultatas buvo 2 min. 19,09 sek.

„Tokių gerų rezultatų tikrai nesitikėjau, nes neseniai sugrįžau iš treniruočių stovyklos. Buvau tiesiog nusiteikusi atiduoti tai, ką galiu“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo P.Geriksonaitė, šiose varžybose nugalėjusi visose plaukimo nugara rungtyse.

Sidabras atiteko Beatai Jakštaitei (2.22,65 min.), o bronzą pelnė Paulina Pekūnaitė (2.24,41 min.).

Vyrų finaliniame „A“ plaukime nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis E.Grigaitis (2.02,68 min.). Antras buvo Kajus Stankevičius (2.04,73 min.), trečias – Evaldas Babakinas (2.07,01 min.).

200 m krūtine

Moterų 200 m plaukimo krūtine „A“ finale auksą iškovojo Guoda Stančikaitė (2.38,05 min.) iš Kauno plaukimo mokyklos. Antra finišavo Guoda Tručinskaitė (2.39,66 min.), trečia atplaukė Rugilė Abračinskaitė (2.40,57 min.).

Analogiškoje vyrų rungtyje nugalėjo Andrius Šidlauskas. Panevėžietis distanciją įveikė per 2 min. 13,59 sek. ir pranoko atrankos lyderį latvį Daniils Bobrovs (2.19,31 min.) bei Adomą Gatulį (2.22,90 min.).

100 m peteliške

100 m plaukimo peteliške moterų „A“ finale nugalėjo kaunietė R.Kerševičiūtė. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė finišavo per 1 min. 3,74 sek. Ji aplenkė antrą vietą užėmusią A.Murėnaitę (1.04,91 min.) ir Liepą Veroniką Borevičiūtę (1.04,94 min.). Abi šias sportininkes skyrė vos 0,03 sek.

Analogišką vyrų rungtį laimėjo Kauno „Startas“ plaukikas Emilis Atkočiūnas (55,38 sek.). Antras finišavo kvalifikacijos lyderis N.Giedraitis (55,67 sek.), o trečią vietą užėmė Kristupas Trepočka (55,85 sek.).

Puikiai „A“ finale pasirodė ir dar vienas Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis Tajus Juška. Jaunasis plaukikas finišavo septintas (57,02 sek.) ir pagerino Lietuvos berniukų iki 15 metų rekordą. Ankstesnis rekordas priklausė taip pat T. Juškai (57,68 sek.).

Iš viso šiose pirmenybėse jis savo bendraamžių rekordus gerino net keturis kartus.

400 m laisvuoju stiliumi

Moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojo Sostinės sporto centro plaukikė S.Švenčionytė. Jos laikas – 4 min. 27,74 sek. – naujas karjeros rekordas. Sidabras atiteko Ievai Visockaitei (4.35,14 min.), bronza – Agnei Šeleikaitei (4.36,29 min.).

Vyrų stipriausiame finale nugalėjo asmeninį rekordą (4.05,86 min.) sėkmingai pasigerinęs Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Džiugas Miškinis (4.02,95 min.), pranokęs Kostą Vaičiūną (4.03,31 min.) ir Tomą Lukminą (4.10,58 min.).

Į šį finalą pirmuoju numeriu ryte pateko D.Rapšys (Šiaulių „Delfinas“), užfiksavęs 3 min. 54,16 sek. rezultatą, tačiau vakarinę varžybų dalį jis nusprendė praleisti, taip užleisdamas vietą kitam finalo dalyviui.

Priminsime, kad D.Rapšys su nauju asmeniniu rekordu vakar iškovojo auksą vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi finale.

4 x 100 m kompleksiniu būdu

Pirmenybių programą uždarė komandinės moterų ir vyrų estafetės 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Moterų rungtį laimėjo Kauno plaukimo mokyklos sportininkės Rusnė Vasiliauskaitė, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Ieva Visockaitė, finišavusios per 4 min. 21,98 sek.

Vyrų estafetėje greičiausi buvo Panevėžio „Žemynos“ plaukikai Tomas Lukminas, Andrius Šidlauskas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas. Jie užfiksavo 3 min. 44,39 sek. rezultatą.

Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo ir geriausi pirmenybių plaukikai. Pirmąją vietą iškovojo Danas Rapšys, antras bendroje įskaitoje – Andrius Šidlauskas, trečia – Smiltė Plytnykaitė, iš viso iškovojusi net penkis aukso ir vieną sidabro medalį.

Geriausi varžybų plaukikai (TOP6)

1. Danas RAPŠYS (Šiaulių PC „Delfinas“) – 1745 tšk. 2. Andrius ŠIDLAUSKAS (Panevėžio „Žemyna“) – 1655 tšk. 3. Smiltė PLYTNYKAITĖ (Sostinės SC) – 1607 tšk. 4. Daniil PANCEREVAS (Klaipėdos „Gintaro“ SC) – 1602 tšk. 5. Kotryna TETEREVKOVA (Sostinės SC) – 1595 tšk. 6. Erikas GRIGAITIS (Kauno PM) – 1523 tšk.

Geriausia pirmenybių komanda tapo Kauno plaukimo mokykla. Jos auklėtiniai pelnė devynis aukso, septynis sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų. Antrąją vietą užėmė Sostinės sporto centro plaukikai, kurių sąskaitoje – devyni aukso, trys sidabro ir aštuoni bronzos medaliai. Trečią vietą iškovojo Panevėžio „Žemyna“ – su septyniais aukso, net 16 sidabro ir septyniais bronziniais apdovanojimais.

Geriausios komandos

Kauno plaukimo mokykla (9 aukso / 7 sidabro / 11 bronzos apdovanojimų)

Sostinės sporto centras (9 / 3 / 8)

Panevėžio „Žemyna“ (7 / 16 / 7)

Sportininkai per tris varžybų dienas ne tik išsidalino 37 medalių komplektus, bet ir siekė įvykdyti normatyvus į šią vasarą vyksiantį pasaulio plaukimo čempionatą (pirmenybės įtrauktos į oficialų „World Aquatics“ varžybų sąrašą).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad „A“ lygio normatyvus jau yra įvykdę penki lietuviai – Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine), Aleksas Savickas (200 m krūtine), Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine).

Šiomis varžybomis taip pat baigėsi ir Lietuvos plaukikų atranka į Baltijos šalių čempionatą, kuris kovo 3–4 dienomis vyks Latvijos sostinėje Rygoje.