Per vieną vakarą – du Lietuvos lengvaatlečių medaliai

Neapolyje (Italija) vykstančiose pasaulio studentų sporto žaidynėse – universiadoje Lietuvos lengvaatlečiai liepos 10-osios vakarą iškovojo du medalius.

Apie save – savikritiškai

Pirmiausia pasižymėjo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – užėmė trečią vietą.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) treniravimo sistemų programos magistranto rezultatas – 2 m 24 cm.

"Plano neįvykdžiau, – neslėpė nusivylimo A.Glebauskas. – Visas varžybas šokinėjau blogai. Džiaugiuosi, kad pavyko ištempti iki medalio, bet tik tiek. Labiausiai esu nepatenkintas techniniu šuolių atlikimu."

Aukso medalį iškovojo bulgaras Tihomiras Ivanovas (2 m 30 cm), antrą vietą užėmė turkas Alperenas Acetas (2 m 24 cm).

Nustelbė visas varžoves

Universiados aukso medaliu savo sportinių trofėjų kolekciją papildė LSU absolventė Liveta Jasiūnaitė.

Varžybų pradžia buvo sunki, bet po kiekvieno metimo jaučiausi vis geriau.

2018-ųjų Europos čempionato prizininkė, šiemet birželį pagerinusi Lietuvos ieties metimo rekordą (63 m 98 cm), Neapolyje nustelbė visas varžoves – 60 m 36 cm.

"Buvo geros varžybos, atkakli kova. Labai džiaugiuosi, kad tapau čempione. Turėjau du bronzos medalius, vieną sidabro, pagaliau laimėjau ir auksą, – kalbėjo L.Jasiūnaitė. – Varžybų pradžia buvo sunki, be tinkamo apšilimo, bet po kiekvieno metimo jaučiausi vis geriau."

Varžovai: A.Glebausko rezultatas toks pat, kaip ir antrą vietą užėmusio turko A.Aceto. (lssa.lt nuotr.)

Lietuvė 21 cm aplenkė vicečempionę japonę Haruką Kitaguchi. Trečią vietą užėmė turkė Eda Tugsuz (59 m 75 cm). Dešimta buvo estė Mirella Luik (51 m 95 cm).

2011-aisiais L.Jasiūnaitė iškovojo Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabro medalį, o 2015-aisiais – Europos lengvosios atletikos (iki 23 metų) čempionato bronzą.

Čempionai nedalyvavo

Dėl Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovų nesusikalbėjimo universiadoje nedalyvauja vaikinų krepšinio rinktinė – 2017-ųjų čempionė.

Prieš dvejus metus Taivane surengtų žaidynių krepšinio turnyro finale trenerio Tomo Masiulio vadovaujama komanda 85:74 nugalėjo JAV studentus.

Šįkart medalius dalijosi JAV ir Ukrainos (vakar kovojo finale) bei Izraelio ir Australijos (varžėsi dėl bronzos) krepšininkai.

Merginų turnyre triumfavo australės, per lemiamą mačą 80:72 palaužusios amerikietes. Trečią vietą užėmė portugalės, 76:59 įveikusios japones.