V. Strolios pirmas startas Pekine: su vienu netiksliu šūviu ir šalia stipriausių dvidešimtuko

Antradienį Pekine tęsiasi žiemos olimpinės žaidynės. Daugiausiai dėmesio kėlė vyrų biatlono individualios 20 km lenktynės, kuriose startavo keturi mūsų šalies atstovai. Iš jų, kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi rinktinės lyderiui Vytautui Stroliai.

Trečiose savo olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis V. Strolia trasoje pasirodė dvidešimtas.

29-erių sportininkas trasoje nebuvo ypač greitas, tačiau trijuose pirmuose šaudymo etapuose šaudė nepriekaištingai, uždengė visus 15 taikinių bei tvirtai laikėsi pirmajame dešimtuke.

Lemiamas tapo paskutinis ugnies ruožas. Jame buvo netikslus ketvirtas lietuvio šūvis, tad varžybas mūsiškis baigė pataikęs devyniolika kartų iš dvidešimties.

Trasą V. Strolia įveikė per 52:10.4 min. ir užėmė 21 vietą, nuo nugalėtojo atsilikęs +3:23.0 min.

Tomas Kaukėnas buvo netikslus penkis kartus (1-0-2-2) ir nuo lyderio atsilikęs +7:42.6 min. finišavo 70-as.

Visai šalia – 71 vietoje – finišavo olimpiados debiutantas Karolis Dombrovskis, prašovęs keturis (0-1-0-3) kartus (+7:42.7).

Pirmą kartą olimpiadoje taip pat dalyvaujantis jauniausias rinktinės narys Linas Banys prašovė tris sykius (1-1-0-1) ir finišavo 79-as (+8:58.8).

Aukso medalį iškovojo prancūzas Quentinas Fillon Maillet, prašovęs du kartus ir distanciją įveikęs per 48:47.4 min. Olimpiniu čempionu jis tapo pirmą kartą karjeroje. Sidabro medalį prancūzas Pekine jau iškovojo mišrių estafečių rungtyje.

Sidabras atiteko nė karto neprašovusiam Baltarusijos atstovui Antonui Smolskiui (+14.8 sek.), bronza – norvegui Thingnesui Johannesui Boe (+31,1).

Visiems 92 dalyviams po keturis kartus teko užsukti į šaudyklą ir iš viso atlikti 20 šūvių. Už kiekvieną netaiklų šūvį prie rezultato pridedama papildoma minutė.