Trumpa, bet skausminga diena: B. Vanagas po truputį kopia rezultatų lentele aukštyn

 • Teksto dydis:

Trečioji sportinė Dakaro ralio diena arba antra atšaukto maratono diena buvo trumpa bei greita. Greičio ruožas, turėjęs tęstis daugiau nei 300 kilometrų buvo sutrumpintas ir dalyviams teko įveikti tik 255 sportinius kilometrus. Tokį sprendimą organizatoriai vakar priėmė dėl po lietaus sunkiai pravažiuojamų kai kurių trasos vietų. Atnaujintu „Toyota GR DKR Hilux“ visureigiu važiuojantis Benediktas Vanagas sakė, kad šiandien sekėsi neblogai ir tiesiosiose pavyko važiuoti greičiau nei vakar. Tiesa, neišvengė nors ir smulkių, bet skaudžių incidentų.

Preliminariais duomenimis sportininkas trečiąjį greičio ruožą įveikė aštuonioliktoje pozicijoje ir vis dar nesileido aplenkiamas nei vieno lietuvio. Bendroje įskaitoje B. Vanago ir Filipe Palmeiro duetas kol kas penkioliktas.

„Vėl labai greitas greičio ruožas. Dar šiek tiek trūksta maksimalaus greičio – situacija nuo vakar pagerėjusi, bet dar trūksta. Buvo labai daug tiesiųjų, o kopos pakankamai „žudikiškos““, – finišavęs kalbėjo „Toyota Gazoo Racing Baltics“ pilotas.

Dar šiek tiek trūksta maksimalaus greičio – situacija nuo vakar pagerėjusi, bet dar trūksta.

Kalbėdamas apie maksimalų greitį B. Vanagas minėjo, kad nors ir pavyko važiuoti greičiau nei vakar, komanda ties šiuo klausimu dar turės padirbėti.

Sportininkas pasakojo, kad ruožo pradžioje važiuodami kopomis stipriai nukrito nuo vienos ir šiek tiek pažeidė savo kaklą: „Po to per kopas važiavau šiek tiek ramiau, nes jaučiau nemažą skausmą.“

Organizatoriai žada iššūkių įvairovę

Kalbėdamas apie rytoj laukiantį greičio ruožą, kuriame organizatoriai žada daugiau akmenų, ir potencialius T1+ klasės automobilio pranašumus jame, B. Vanagas nesidžiaugė iš anksto ir kalbėjo, kad kokia bus trasa tokia ir važiuos – pasirinkimo čia nėra: „Pamatysim. Su dideliais ratais irgi gali prisižaisti, dar ne iki galo žinau, ką gali šie ratai.“

Rytoj dalyvių laukia pats ilgiausias šio Dakaro greičio ruožas – teks įveikti net 465 sportinius kilometrus ir 242 kilometrus pervažiavimuose. Dakaro maršrutas sukasi į Pietų pusę ir, pasak organizatorių, ilgiausia diena kol kas atneš didžiausią iššūkių įvairovę. Laukia greiti pirmieji du šimtai kilometrų, o vėliau lenktynininkus pasitiks įvairių dydžių kopos.

Kuo arčiau finišo, tuo daugiau žadama akmenų. Čia legendos statusą turinčiam pilotui ramiau jaustis leis didesni „Toyota GR DKR Hilux“ ratai – dėl mažesnės tikimybės pramušti padangas komanda galės palaikyti didesnį tempą nei galėdavo su senesne šio automobilio versija. Trečiadienį į finišą atvažiavę dalyviai jau bus įveikę trečdalį Dakaro ralio – prieš akis dar daugiau nei savaitė sudėtingiausių lenktynių pasaulyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių