Teismų epopėja baigėsi: Australija siunčia N. Džokovičių namo

Teniso žvaigždė Novakas Djokovičius (Novakas Džokovičius) sekmadienį pralaimėjo kovą siekdamas išvengti deportacijos iš Australijos, federaliniam teismui vienbalsiai atmetus jo skundą.

„Teismo nutartis yra atmesti pakeistą ieškinį, nurodant [padengti] bylinėjimosi išlaidas“, – sakė vyriausiasis teisėjas Jamesas Allsopas (Džeimsas Olsopas).

Vėliau sekmadienį pats tenisininkas sakė esąs „itin nusivylęs“ šiuo teismo sprendimu, bet teigė, kad neprieštaraus jam ir paliks Australiją.

„Gerbiu teismo sprendimą ir bendradarbiausiu su atitinkamais pareigūnais dėl mano išvykimo iš šalies“, – pareiškė N. Djokovičius.

„Dabar skirsiu šiek tiek laiko poilsiui ir atsigavimui prieš pateikdamas daugiau komentarų“, – sakė tenisininkas.

„Jaučiuosi nepatogiai, kad pastarosiomis savaitėmis daugiausia dėmesio buvo skirta man, ir tikiuosi, kad dabar galėsime susitelkti ties žaidimu ir turnyru, kurį myliu“, – sakė N. Djokovičius, kuris pirmadienio vakarą turėjo žaisti Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate.

Novakas Djokovičius/Scanpix nuotr.

„Norėčiau palinkėti žaidėjams, turnyro pareigūnams, darbuotojams, savanoriams ir sirgaliams viso ko geriausio turnyre“, – kalbėjo jis.

„Galiausiai norėčiau padėkoti savo šeimai, draugams, komandai, rėmėjams, gerbėjams ir savo tautiečiams serbams už nuolatinį palaikymą. Jūs visi buvote man didžiulis stiprybės šaltinis“, – pareiškė sportininkas.

Australija šeštadienį vėl sulaikė N. Djokovičių, pareiškusi, kad jis kelia pavojų viešajai tvarkai ir kad sieks įtikinti teismą jį deportuoti.

Gerbiu teismo sprendimą ir bendradarbiausiu su atitinkamais pareigūnais dėl mano išvykimo iš šalies.

Australijos konservatyvios vyriausybės pirmasis bandymas išsiųsti iš šalies nuo COVID-19 nepasiskiepijusį serbų tenisininką buvo nesėkmingas, bet dabar buvo mėginama iš naujo.

Sportininkas, žinomas kaip vakcinų skeptikas, buvo sugrąžintas į prastą šlovę įgijusį migrantų sulaikymo centrą Melburne, laisvėje išbuvęs vos kelias dienas po sėkmingo ankstesnio apeliacinio proceso.

Iš savo advokatų kontoros, kur jis didžiąją dalį šeštadienio buvo laikomas su sargyba, N. Djokovičius buvo pervežtas į sulaikymo centrą buvusiame viešbutyje.

Teismui pateiktuose dokumentuose N. Djokovičius vaizduojamas kaip skiepų priešininkų didvyris, kurio elgesys gali paskatinti „pilietinius neramumus“, todėl raginama jį išsiųsti iš šalies visuomenės intereso vardan.

N. Djokovičiaus buvimas Australijoje gali „skatinti nusiteikimą prieš vakcinaciją“, argumentuoja imigracijos reikalų ministras Alex'as Hawke'as (Aleksas Hokas), gindamas savo sprendimą pasinaudoti plačiais įgaliojimais ir atšaukti teniso žvaigždės vizą.

Scanpix.com nuotr.

Pirmoji pasaulio raketė N. Djokovičius sausio 5 dieną atskrido į Melburną tikėdamasis išsaugoti savo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojo vardą ir siekdamas 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą.

Nuo COVID-19 nepasiskiepijęs 34 metų serbas pateikė atleidimo nuo skiepijimosi dokumentą, paremtą gruodžio 16 dieną gautu teigiamu PCR testo rezultatu, bet buvo apklaustas oro uoste, jo viza buvo panaikinta, o pats sportininkas buvo perkeltas į migrantų sulaikymo vietą.

Pasieniečiai padarė išvadą, jog faktas, kad jis neseniai buvo užsikrėtęs koronavirusu, nėra pakankamas pagrindas būti Australijoje.

Tačiau skiepus skeptiškai vertinančio N. Djokovičiaus teisininkų komandai pirmadienį teisme pavyko dėl procedūrinio klausimo, susijusio su jo apklausa oro uoste, panaikinti sprendimą atšaukti vizą.

Nepaisant tebesitęsiančios nežinios, ketvirtadienį burtais buvo parinktas N. Djokovičiaus varžovas Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate – taip pat serbas Miomiras Kecmanovičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petrutis

Petrutis portretas
Deportavo nes ant vizos anketos Novakas melavo, kad po testavimo del Covido jis nebuvo išskridęs į užsienį iš Serbijos.

tik

tik portretas
fasistynis durnynas ne daugiau juk bergsaika irgi isten salia antarktida kur fasistai su velniais padare sutarti stai is ten ir si saika===

Anonimui,

Anonimui, portretas
serbai taip pat yra slavai.Pasiskaityk kokią protingą knygą...
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių