„Svajonių komandos“ – švietimo mainų tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos pavyzdys

 • Teksto dydis:

Trejus metus įvairių Klaipėdos regiono mokyklų moksleiviai pasitelkdami sportą ugdė lyderystės įgūdžius, mokėsi komandinio darbo ir bendradarbiavimo. Unikalus Britų tarybos Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojamas projektas „Svajonių komandos“, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius.

Iniciatyvos organizatoriai skaičiuoja, kad per tris sezonus iš viso į edukacines veiklas įsitraukė per 1700 dalyvių iš Klaipėdos regiono. Sezono pradžioje moksleiviai suskirstomi į komandas, kurias sudaro vaikai iš skirtingų mokyklų. Tai ne tik galimybė praplėsti draugų ratą, bet ir išbandyti save, išeiti iš komforto zonos.

Komandos patirties ir žinių semiasi per praktinius užsiėmimus. Vėliau renkasi socialines sporto temas, tokias kaip lyčių lygybė, stereotipų laužymas, negalios įveikimas. Remdamiesi įgyta patirtimi bei įgūdžiais, vėliau jaunieji lyderiai patys kuria ir veda sportinius užsiėmimus savo mokyklų jaunesnių klasių mokiniams.

Kiekvieną projekto sezoną ilgalaikiuose mokymuose dalyvauja ir pedagogai, vyksta bendri pedagogų ir mokinių mokymai bei interaktyvūs mokiniams skirti sportiniai užsiėmimai.

„Svajonių komandos“ – Britų tarybos kultūrinių ryšių programos „People to People“ dalis.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Sportas ne tik padeda palaikyti gerą fizinę savijautą, bet ir prisideda prie asmeninio tobulėjimo. Sportas ugdo tokias savybes, kaip lyderystė, pasitikėjimas savimi, užsispyrimas, komandinis darbas, empatija. Sportuojantys žmonės daug dažniau imasi iniciatyvos, aktyviau siekia tikslo, nepasiduoda susidūrę su pirmosiomis kliūtimis. Todėl svarbu, kad vaikai su sportu susipažintų jau vaikystėje ir pradėtų ugdyti įprotį sportuoti.

Noriu pasidžiaugti šio projekto partneriais Britų taryba Lietuvoje. Mes vertiname bendradarbiavimą ir kartu pasiektus rezultatus. Kadangi man pačiai ne kartą teko bendrauti su projekte dalyvaujančiais vaikais ir pedagogais, matau didžiulį pokytį. Vaikai drąsiai klausia įvairiausių klausimų, jie nebijo kvestionuoti teorijų, diskutuoti su autoritetais, imtis iniciatyvos. Kai pati pamačiau, kokias temas jie pasirinko komandiniams projektams atlikti, – buvau maloniai nustebusi. Auga socialiai atsakinga, tolerantiška karta, kuri nebijo imtis pokyčių. Džiaugiuosi, kad ketvirtąjį sezoną plečiamės į Visaginą ir Šalčininkus.

Tikrai džiaugčiausi, jei žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą mums pavyktų į projektą įtraukti visų Lietuvos miestų mokyklas. Tačiau pirmiausia tikiuosi, kad projektas Visagine ir Šalčininkuose sulauks tokios pat sėkmės kaip ir pajūryje.“

Britų tarybos Lietuvoje direktorė Ona Marija Vyšniauskaitė: „People to People“ – jau penktus metus skaičiuojanti Britų tarybos kultūrinių ryšių programa, įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse. Programos veiklos padeda ugdyti lyderystės ir kritinio mąstymo gebėjimus, į ugdymo procesą įtraukti inovatyvius sprendimus, skatinti bendruomenių įsitraukimą ir pilietiškumą. Siekiame, kad programa praturtintų švietimo ir kultūros lauką mūsų šalyje. Metodų, kaip to pasiekti, yra įvairiausių: vieni partneriai veda mokymus vietinėse bendruomenėse, kiti įtraukia moksleivius į bendras kūrybines veiklas, treti kuria instaliacijas ir rengia performansus regionų kultūros centruose. Idėjų ir iniciatyvos netrūksta. Tereikia leisti žmonėms kurti kitiems žmonėms. Būtent tokia ir yra šios programos misija.

„Svajonių komandos“ – tai puikus švietimo mainų tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos pavyzdys. Šis unikalus projektas – lyderystės ugdymas per sportą – gimė Britų tarybai bendradarbiaujant su „Youth Sport Trust“ organizacija Jungtinėje Karalystėje, o jau nuo 2017 m. pradėtas Lietuvoje. Bendrų sporto užsiėmimų, treniruočių, žaidimų metu moksleiviai iš skirtingų mokyklų ugdo gebėjimus dirbti jungtinėse komandose, bendradarbiauti, mokytis iš klaidų ir jas drauge įveikti.

Kiekviena su Britų taryba bendradarbiaujanti organizacija praturtina bendras „People to People“ programos veiklas savo unikalia patirtimi ir kompetencijomis. Partnerystė su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu padeda daug plačiau skleisti olimpines vertybes mokyklose, diegti mokinių sportišką atkaklumą, komandinį susitelkimą ir ryžtą siekiant tikslo. Tai itin svarbūs XXI amžiaus gebėjimai.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių