Šachmatų legenda – V. Putinui: įrodymų tribunolui jau yra

„Vienas nepasotinamas žmogus pravirkdys daugybę Rusijos motinų“, – pareiškė žinomas tenisininkas Jegvenijus Kafelnikovas, reaguodamas į karo veiksmus Ukrainoje. Prie iš Sočio kilusio sportininko netiesiogiai prisijungė kitų šalių atletai, klubai, organizacijos.

Ragina apsispręsti

Latvijos vyriausybė ketina inicijuoti Sporto įstatymo pataisas, kad Rygos „Dinamo“ komanda privalėtų pasitraukti iš Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL), kurią įkūrė ir daugumą joje sudaro Rusijos klubai.

KHL varžybose rygiečiai dalyvauja nuo 2008-ųjų. Kartu su Rusijos ir Baltarusijos ekipomis taip pat rungtyniauja Suomijos, Kazachstano, Kinijos ledo ritulininkai.

Pasitraukti iš šios lygos „Dinamo“ ekipą ragina ir sirgaliai.

„Dėl agresyvios Rusijos užsienio politikos Latvijos ledo ritulininkų, trenerių, teisėjų dalyvavimas bet kokiose Rusijos organizuojamose varžybose – nepriimtinas. Be to, šalis agresorė Rusija šią sporto šaką naudoja savo politikų ambicijoms patenkinti“, – teigiama Latvijos ledo ritulio sirgalių pareiškime.

Ar verta į Tiumenę?

Triskart pasaulio slidinėjimo čempionas, Pekino žiemos olimpiados vicečempionas norvegas Hansas Christeris Holundas pasiūlė Tiumenėje suplanuotas pasaulio taurės finalo varžybas perkelti į kitą valstybę.

„Neteisinga organizuoti tokio lygio renginį šalyje, kuri eskalavo karą ir dalyvauja jame“, – teigė 32-ejų sportininkas.

Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) jau kreipėsi į Švediją teiraudamasi, ar Estešunde galėtų vykti pajėgiausių planetos slidininkų lenktynės.

„Jeigu šios varžybos vis dėlto būtų surengtos Tiumenėje, labai rimtai svarstysiu, ar verta vykti į jas“, – teigė penkių olimpinių medalių laimėtoja, 2017 m. pasaulio vicečempionė suomė Krista Pärmäkoski.

Kreipėsi į UEFA

Grupė Europos parlamento narių kreipėsi į Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) prezidentą Aleksandrą Čeferiną, kad jo vadovaujama organizacija nutrauktų bendradarbiavimą su Rusijos bendrove „Gazprom“, o gegužės 28-ąją Sankt Peterburge numatytas Čempionų lygos turnyro finalas būtų perkeltas į kitą Europos miestą.

Pozicija: buvęs tenisininkas J.Kafelnikovas pasmerkė V.Putiną. / Feisbuko nuotr.

„Metas, kai situacija buvo stebima, praėjo. UEFA privalo veikti ir imtis ryžtingų sprendimų, kad totalitarinis režimas nebūtų įteisinamas“, – rašoma europarlamentarų laiške.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss įsitikinusi, kad Anglijos klubai turėtų boikotuoti Čempionų lygos finalą, jei šis vyks Rusijoje.

„Nenorėčiau žaisti rungtynių Sankt Peterburge žinodama, ką daro V.Putino režimas“, – kalbėjo L.Truss.

Buvęs Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) viceprezidentas Jimas Boyce'as teigė nemėgstąs suplakti sporto ir politikos, bet situacija Rusijoje – netoleruotina.

BBC skelbia, kad UEFA beveik neabejotinai perkels finalą iš Rusijos, o Londono meras Sadiqas Khanas užtikrino: „Esame pasirengę, kad šis mačas vyktų pas mus.“

Tikiuosi, kad V.Putino kalba, pasakyta vasario 21-ąją, bus jo kaltės įrodymas Hagos teisme.

Naujienų agentūros ESPN duomenimis, UEFA svarsto galimybę surengti Čempionų lygos finalo mačą Romoje, Miunchene, Paryžiuje, Amsterdame arba Barselonoje.

Tarėsi su Eurolyga

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų šį Eurolygos sezoną laukia dar dvi išvykos į Rusiją: kovo 25 d. Maskvoje – rungtynės su CSKA komanda, balandžio 8-ąją Sankt Peterburge – su „Zenit“.

„Žalgiris“ neignoruoja įvykių Ukrainoje ir organizuoja pokalbį su Eurolygos vadovybe, kad kartu įvertintų susidariusią situaciją ir sutartų dėl tolesnių veiksmų, – vakar skelbė Kauno klubas. – Taip pat šiuo klausimu kalbamės su keliais klubais, nagrinėsime problemą, yra būtinas vieningas lygos sprendimas.“

CSKA klubui atstovauja Marius Grigonis, „Zenit“ – Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.

„Atsižvelgiant į Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje, rekomenduojame nutraukti visus artimiausiu metu turėjusius vykti sportinius kontaktus su Rusijos ir Baltarusijos sporto subjektais“, – vakar į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) narius kreipėsi šios organizacijos prezidentas Vydas Gedvilas.

Ukrainoje, Zaporožės „Motor“ rankinio klube dirbantis treneris Gintaras Savukynas sakė, kad dėl susiklosčiusios padėties atvykti į šalį jau anksčiau atsisakė varžovai – Paryžiaus „Saint-Germain“, Pietryčių Europos lygoje rungtyniaujančios komandos iš Serbijos, Kroatijos.

„Kasdien kalbamės su žaidėjais. Nelengva įtikinti jautriausiai į karo įvykius reaguojančius legionierius iš Lietuvos ar Ispanijos. Jiems kasdien skambina šeimos nariai, visus apėmęs nerimas. Klubo prezidentas užtikrino, kad sportininkams ir jų šeimoms bus suteiktos visos saugumo garantijos, kiek jas galės užtikrinti klubas“, – kalbėjo G.Savukynas.

„Motor“ komandai atstovauja Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius, yra legionierių iš Ispanijos, Baltarusijos, Rusijos, Kroatijos.

Treneris Kijevo nepaliks

Paklaustas, ar neketina išvykti iš Ukrainos, žinomas futbolo strategas rumunas Mircea Lucesku, treniruojantis Kijevo „Dinamo“ ekipą, atsakė: „Aš ne bailys. Viliuosi, kad karas, kurį pradėjo idiotai, netrukus bus sustabdytas.“

Buvęs pasaulio šachmatų čempionas Haris Kasparovas pareiškė: „Tikiuosi, kad V.Putino kalba, pasakyta vasario 21-ąją pripažinus Donecko ir Lugansko apsišaukėlių respublikas, bus jo kaltės įrodymas Hagos teisme. Vis dėlto tai per daug optimistiniai mano lūkesčiai pasaulyje, kuriame diktatorius gali netrukdomas atsirėžti dalelę Europos tuo metu, kai jo padlaižiai ir parankiniai vis dar mėgaujasi geru gyvenimu laisvose visuomenėse.“


Šiame straipsnyje: Jegvenijus KafelnikovasVladimiras Putinaskaras UkrainojekarasUkraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių