Rusams nesiseka ir ledo ritulyje (rezultatai, lentelės)

Švedijoje ir Suomijoje tęsiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame 16 pajėgiausių planetos rinktinių tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Netikėtą pergalę H grupėje iškovojo Austrijos rinktinė, kuri po baudinių serijos 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) nugalėjo savo žaidimo neberandančius slovakus.

Slovakai pirmavo po ankstyvo Tomašo Surovy įvarčio, bet antrajame kėlinyje Gerhardas Unterluggaueris atstatė pusiausvyrą.

Pratęsime įvarčių nebuvo įmušta, o baudinių serijoje didvyriu tapo ryškiausia Austrijos rinktinės žvaigždė Thomasas Vanekas, pasižymėjęs vieninteliu tiksliu smūgiu.

Ši austrų pergalė dar labiau sukomplikavo latvių galimybes išlikti aukščiausiame divizione.

S grupėje nelengvą pergalę iškovojo Čekijos rinktinė, 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) nugalėjusi Slovėnijos ledo ritulininkus.

Čekams po įvartį pelnė Zbynekas Michalekas, Jiris Hudleris, Jiris Novotny ir Petras Koukalas.

Tuo tarpu grupės autsaiderių slovėnų gretose įvarčiais pasižymėjo Rokas Tičaras bei Robertas Saboličius.

H grupėje jau antrą pralaimėjimą patyrė čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė, kuri 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) nusileido lydere tapusiai Suomijos komandai.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Piotri Kontiola, vieną - Juhamatti Altonenas.

Rusijos ekipoje pasižymėjo Aleksandras Radulovas ir Ilja Kovalčiukas.

S grupės lydere tapo Kanados rinktinė, kuri 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) nugalėjo baltarusius.

Įvarčiais prie pergalės prisidėjo Andrew Laddas, Claude'as Giroux, Stevenas Stamkosas ir Ryanas O'Reilly.

Baltarusijos komandai vienintelį įvartį pelnė Aleksejus Jefimenko.