Pirmasis medalis Tokijo paralimpinėse žaidynėse: E. Matakas iškovojo bronzą

Tokijuje vykstančiose 16-osiose vasaros paralimpinėse žaidynėse penktadienį pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo plaukikas Edgaras Matakas.

22-ejų kaunietis visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 26,38 sek. ir pirmą kartą savo karjeroje iškovojo paralimpinį medalį.

Auksą iškovojo Brazilijos atstovas Wendellis Belarmino Pereira (26,03 sek.), sidabrą – kinas Dongdongas Hua (26,18 sek.).

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina plaukiką E. Mataką. „Nuoširdžiai sveikinu Jus su pergale ir pirmuoju mūsų olimpiečių medaliu Tokijo paralimpinėse žaidynėse, kuris, tikiuosi, bus tikrai ne paskutinis! Šis medalis – Jūsų atkaklaus ir nuoseklaus darbo ir ištvermės rezultatas siekiant tikslo. Ačiū, kad garsinate Lietuvos vardą. Linkiu sėkmės, gerų startų, puikių rezultatų ir pergalių ateityje“, – sakoma premjerės sveikinime.

E. Matakas tapo antruoju istorijoje paralimpiniu prizininku lietuviu šioje sporto šakoje, skelbia Lietuvos paralimpinis komitetas.

E. Matakas – antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje mūsų šaliai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą, primena ELTA.