Pasaulio regbio čempionato auksas – anglus palaužusiai Pietų Afrikai

Pietų Afrikos rinktinė trečią kartą laimėjo pasaulio regbio pirmenybes, šeštadienį Jokohamos stadione 32:12 įveikusi Angliją.

Tai trečiasis Pietų Afrikos regbio žaidėjų laimėtas pasaulio čempionato finalas – prieš tai šios šalies komanda triumfavo 1995 ir 2007 metais.

„Mes nebūtume pasiekę nieko, nei nedirbtume išvien“, – sakė Afrikos kaimų ir miesto gatvių žmonėms už palaikymą dėkojęs Siya Kolisi, pernai tapęs pirmuoju juodaodžiu Pietų Afrikos rinktinės kapitonu.“

Nors prieš rungtynes favorite buvo laikoma pasaulio reitingo lyderė Anglija, PAR žaidėjai aktyviau pradėjo rungtynes ir dažniau kontroliavo kamuolį. Vis dėlto rungtynių pradžia pasižymėjo traumų gauna. Vos įpusėjus pirmajam kėliniui, dėl traumų PAR prarado du žaidėjus.

10-ąją min. Handre Pollardas baudos smūgiu išvedė PAR į priekį. Vėliau anglai atsakė Oweno Farrello tiksliais smūgiais, bet PAR regbininkai darė mažiau klaidų ir laimėjo pirmą kėlinį 12:6.

Antrajame kėlinyje Anglijos rinktinė ėmė spausti varžovus ir stengėsi perimti iniciatyvą, tačiau visi bandymai atsimušė į kietą PAR gynybos sieną. Galiausiai 66-ąją min. Makazole Mapimpi pelnė pirmąjį žeminimą šiose rungtynėse ir padidino PAR persvarą (25:12). Tuomet lyg ant sparnų žaidę PAR atstovai surengė dar vieną gražią ataką ir po Cheslino Kolbe žeminimo įgijo įtikinamą persvarą.

Pirmą kartą šiose pirmenybėse anglams per rungtynes nepavyko atlikti nei vieno žeminimo.

Pietų Afrikos rinktinė tapo pirmąja čempione, kuri pirmenybes pradėjo pralaimėjimu – praėjusį mėnesį grupės varžybose buvo nusileista du pastaruosius pasaulio čempionatus laimėjusiai Naująjai Zelandijai, kuri šįkart finišavo trečia.

Anglai siekė antrojo titulo (pirmą laimėjo 2003 m.). Jie pusfinalyje įveikė „All Blacks“ vadinamą Naująją Zelandiją, bet čempionato Japonijoje finale nieko negalėjo padaryti.

Pietų Afrikos komanda, dar vadinama „Sprinboks“, pastaraisiais metais išgyveno neramius laikus.

Prieš dvejus metus ji pralaimėjo Naująjai Zelandijai 0:57, o Airijai nusileido rekordiniu skirtumu. Bet Rassie Ersamusas tapo treneriu 2018 metų vasarį ir užčiuopė komandos stiprybes.

Šiame čempionate PAR grupėje finišavo antra, ketvirtfinalyje 26:3 sutriuškino Japoniją, o pusfinalyje 19:16 palaužė Velsą.

Trečiasis čempionų titulas – rekordo pakartojimas. Dabar po tris aukso medalių komplektus turi PAR ir Naujoji Zelandija. Australija planetos pirmenybes yra laimėjusi du sykius, Anglija – kartą.