Pasaulio kariškių čempionate Lietuvos biatlonininkų komanda – penkta

Bodene (Švedija) vyksta 55-asis pasaulio kariškių slidinėjimo čempionatas, kuriame dalyvauja ir šeši Lietuvos biatlonininkai.

Penktadienį intriguojančiose patrulių lenktynėse lietuvių ekipa, kurią sudarė vyr. eilinis Tomas Kaukėnas, vyr. eilinis Karolis Dombrovskis, eilinis Vytautas Strolia bei jaunesnysis eilinis Jokūbas Mačkinė, iškovojo 5 vietą tarp 17 komandų.

Patrulių lenktynių varžybų principas toks: komandą sudaro keturi biatlonininkai, iš kurių 3 šliuožia su šautuvu, o vienas – kapitonas – be. Komandos startuoja kas minutę, o biatlonininkų laukia trys šaudymo ruožai, kuriuose šaudo vis kitas komandos narys. Skirtumas tarp pirmo ir paskutinio komandos nario trasoje negali būti didesnis nei 15 sek., tad visą trasą, kurią sudaro 20 kilometrų, biatlonininkai įveikia drauge.

Lietuvos ekipos kapitonu buvo J.Mačkinė, tuo tarpu T.Kaukėnas gulėdamas prašovė trissyk, V.Strolia stovint – sykį, o K.Dombrovskis gulint – du kartus. Nepaisant netaiklių šūvių, aukštą tempą trasoje palaikiusius lietuvius nuo medalių skyrė mažiau nei minutė. Pasaulio čempionais tapo Prancūzijos biatlonininkai, 1 min. 55 sek. pranokę vokiečius bei 1 min. 59 sek. – austrus. Mūsiškiai nugalėtojams pralaimėjo 2 min. 50,6 sek.

Trečiadienį vykusiose 10 km sprinto varžybose sėkmingiausiai pasirodė V.Strolia, užėmęs septintą vietą (šaudymas 2+0). Auksą iškovojo latvis Andrejus Rastorgujevas, kuris 15,6 sek. aplenkė prancūzą Ericą Perrot bei 30,2 sek. – bulgarą Vladimią Ilievą. Visi trys prizininkai šaudė be klaidų.

V.Strolia atsiliko 1 min. 36,5 sek. Karolis Dombrovskis (1+1) užėmė 24 vietą, T.Kaukėnas – 31-ą (2+1), Linas Banys (1+2) – 43-iąją, o J.Mačkinė (1+3) – 50-ąją.

Moterų 7,5 km sprinte eilinė Natalija Kočergina buvo 15-a (1+1). Medalius išsidalijo austrė Lisa Theresa Hauser bei prancūzės Paula Botet (atsiliko 40,7 sek.) ir Lou Jeanmonnot (43,8 sek.).

N.Kočergina taip pat dalyvavo slidinėjimo 10 km laisvuoju stiliumi rungtyje, kurioje užėmė 17 poziciją.

Šiuo čempionatu Lietuvos biatlonininkai baigė 2022-2023 metų sezoną.