Paraatletai ir nauji iššūkiai: svarbu pasikliauti savo jėgomis

 • Teksto dydis:

Kol kas tik viena Lietuvos lengvaatletė paralimpietė turi kelialapį į Tokijo žaidynes – tikslą yrą pasiekusi stajerė Aušra Garunkštytė. Tikimasi, kad į Japoniją vyks daugiau jos bendražygių.

Treniruojasi Turkijoje

Šiomis dienomis Turkijoje, sporto komplekse "Gloria", treniruojasi penki mūsų šalies paraatletai. Jie rengiasi vasarį Dubajuje vyksiančioms lengvosios atletikos varžyboms, kuriose bus galima praverti duris ir į Tokijo paralimpiadą.

Jėgas kaupia Kęstutis Skučas, Ramūnas Verbavičius, Donatas Dundzys, Oksana Dobrovolskaja ir Osvaldas Kucavičius.

Jau penkiose per savo karjerą paralimpinėse žaidynėse dalyvavęs K.Skučas ruošiasi vežimėlių lenktynėms ir disko metimo varžyboms.

"Treniruočių stovykla Turkijoje labai svarbi – rimtai padirbėsiu ir aš, ir mano kolegos. Sąlygos labai geros, yra viskas, ko reikia profesionaliems sportininkams. Lietuvoje orai nelepino, o pratybos vien po stogu – nevisavertės. Iki šiol stengiausi, kiek įmanoma, daugiau treniruotis lauke, nes maniežo trasa trumpesnė nei stadione. Kitas aspektas – nauja aplinka, tai svarbu psichologiškai. Tikiuosi, nebus jokių nesklandumų – nei dėl sporto, nei dėl sveikatos", – kalbėjo K.Skučas.

– Kokią reikšmę turės Dubajaus "Grand Prix" varžybos?

– Gerai pasirodę jose galėtume tikėtis net ir papildomo kelialapio į Tokijo paralimpines žaidynes. Tai lems vieta pasaulio reitingų lentelėje balandžio 1-ąją – reikėtų būti tarp šešių geriausių savo rungties sportininkų. Varžybos Dubajuje – paskutinis reitinginis startas. Aš šiuo metu dar nesu pasiekęs šeštos vietos, todėl planuoju startuoti trijose vežimėlių lenktynių rungtyse – 100, 400 ir 1 500 m. Pastarosios dvi – pagrindinės. Ar mėtysiu diską? Dar nežinau. Apsispręsiu po šios treniruočių stovyklos.

– 2019 m. pasaulio čempionate Dubajuje per vežimėlių 1 500 m lenktynes pagerinote asmeninį rekordą ir užėmėte aukštą šeštą vietą. Šis stadionas pranašauja sėkmę ir dabar?

– Dubajaus stadionas man patinka, tačiau yra toks niuansas: šioje arenoje dažnai pučia stiprūs vėjai. Esu ten startavęs prieš dvejus metus kovo pradžioje, tada buvo vėjuota kaip reikiant, važiavimas – specifinis. Tam ruošiuosi, tačiau iškart reikės siekti aukšto rezultato, net savo asmeninį rekordą gerinti, kad galiausiai patekčiau į pirmą reitingo šešetuką. Laukia didelis iššūkis, juo labiau kad jis – sezono pradžioje. Svarbu pasikliauti savo jėgomis. To linkiu ir bendražygiams.

R.Verbavičiaus rungtis – rutulio stūmimas, O.Kucavičius – ieties metikas. O.Dobrovolskaja ir D.Dundzys stumdo rutulį ir mėto diską.

Lūkesčiai: LPK prezidentas M.Bilius (dešinėje) tikisi, kad A.Garunkštytė (kairėje) nebus vienintelė Lietuvos lengvaatletė Tokijo paralimpinėse žaidynėse. paralympics.lt nuotr.

Padeda rėmėjai

Dubajaus "Grand Prix" varžybose dalyvauti dar turėtų Ramunė Adomaitienė, Eugenijus Vaičaitis, Andrius Skuja ir Ramūnas Rojus – jie startuotų disko ir ieties metimo bei rutulio stūmimo rungtyse.

"Kai kurie mūsų sportininkai pretenduos į aukštas vietas, o tai gali padėti iškovoti daugiau kelialapių į Tokijo paralimpines žaidynes. Kiti atletai turės galimybę įvykdyti atrankos į Europos čempionatą normatyvus, treti – susitvarkyti klasifikacijos formalumus ir gauti leidimą startuoti oficialiose varžybose, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto (LPK) prezidentas Mindaugas Bilius. – Už tai, kad galėjome išsiųsti sportininkus į stovyklą Turkijoje, dėkojame pagrindiniam mūsų partneriui – bendrovei "Euloto". Jau matome, kad valstybės parama sportininkus pasieks, ko gero, ne anksčiau nei balandį, o atranka į paralimpiadą baigsis birželį. Tad tik partnerių dėka turime šansą iškovoti daugiau kelialapių į Tokiją."

Kiti "Grand Prix" etapai numatyti Tunise (kovo 18–20 d.), Italijoje (balandžio 16–18 d.), Kinijoje (balandžio 23–25 d.), Prancūzijoje (gegužės 5–7 d.), Šveicarijoje (gegužės 14–16 d.) ir Brazilijoje (tiksli data dar nepatvirtinta).

Europos čempionatą planuojama surengti birželio 1–5 d. Lenkijoje.

IPC informavo, kad Lietuva – viena iš vos kelių pasaulio šalių, kuriose paralimpiniai plaukikai integruojami į sveikųjų varžybas.

Ruošiasi startams

Pernai neįgalieji sportininkai kartu su sveikaisiais atletais startavo ne vien Lietuvos lengvosios atletikos, bet ir dviračių bei plaukimo čempionatuose.

Paraatletų rezultatai buvo įskaičiuojami į Tarptautinio paralimpinio komiteto (IPC) reitingus.

Klaipėdos 50 m baseine varžėsi ir Lietuvos plaukimo lyderiai Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, ir paralimpinių kelialapių siekiantys Edgaras Matakas, Mindaugas Dvylaitis, Gabrielė Čepavičiūtė.

"IPC informavo, kad Lietuva – viena iš vos kelių pasaulio šalių, kuriose paralimpiniai plaukikai integruojami į sveikųjų varžybas", – teigė M.Bilius.

Preliminariame IPC plaukimo "World Series" varžybų, kurių labai laukia paraatletai, kalendoriuje numatyti penki renginiai: balandį – Šefilde (Didžioji Britanija), Indianapolyje (JAV), Linjano Sabjadore (Italija) ir Australijoje, o birželį – Berlyne (Vokietija).

2020 m. dėl COVID-19 pandemijos "World Series" varžybos buvo atšauktos, neįvyko ir svarbiausiu metų startu turėjęs tapti Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas (jis planuojamas šiemet gegužės 16–22 d. Portugalijos saloje Madeiroje).

Pernai Europos čempionate mūsų šaliai turėjo atstovauti paralimpinės rinktinės plaukikai E.Matakas, M.Dvylaitis, Paulius Ašmontas ir G.Čepavičiūtė.

Programoje – pokyčiai

Tokijo paralimpinės žaidynės turėtų vykti rugpjūčio 24–rugsėjo 5 d. Tikimasi, kad jose dalyvautų beveik 4 500 sportininkų.

IPC prezidentas Andrew Parsonas pareiškė, kad tai bus neįtikėtinas renginys, nors, neslūgstant pandemijos sukeltai įtampai, teks daug dirbti, kad žaidynės būtų saugios ir sėkmingos.

"Manau, kad mes atsilaikysime", – sakė A.Parsonas ir pridūrė, kad didžiuojasi tuo, kaip paralimpinis judėjimas tvarkėsi su beprecedenčiais 2020-ųjų iššūkiais.

Planuojama, kad Tokijuje bus surengtos 22 sporto šakų varžybos.  Paralimpiados programoje debiutuos tekvondo ir badmintonas, atsisakyta buriavimo ir septyniukių futbolo.

"Auksinį sekmadienį" – rugpjūčio 29-ąją – bus surengta daugiausia finalų, tarp jų – net 20 lengvosios atletikos ir 13 plaukimo rungčių.

Vyrų aklųjų riedulio (golbolo) turnyro, kuriame dalyvaus ir Lietuvos rinktinė, mačai dėl bronzos ir aukso medalių numatyti rugsėjo 3-iąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių