Septintą kartą Pietų Amerikoje vykstančio XXXVI Dakaro ralio dešimtajame etape Argentinoje iš Beleno į La Riochą reido dalyviai turėjo važiuoti skirtingais maršrutais: motociklininkams reikėjo įveikti 561 km, o automobiliais teko nuvažiuoti 763 km. Tačiau gamtos stichijoms nepaliaujant koreguoti organizatorių planų, startas dėl vakarykštės audros padarinių buvo atidėtas valanda, o greičio ruožas galiausiai buvo ir sutrumpintas nuo 278 iki 245 km.
Beveik vien kopose vykusiame etape visus nustebino greitai važiavęs ir pirmuosiuose kontroliniuose punktuose net iki vienuoliktosios vietos pakilęs Antanas Juknevičius su „Toyota Hilux“. Jis etape sugaišo 4 valandas 58 minutes 23 sekundes ir užėmė aukščiausią iš lietuvių šiemet 17-ą vietą.
„Šiandien buvome pikti. Pikti ant pirmosios Dakaro dalies ir mus persekiojusių techninių problemų. Tą sportinį pyktį puikiai nukreipėme ir padarėme tai, ko čia atvažiavome, – džiaugėsi Antanas Juknevičius. – Šis etapas pagaliau buvo tikro Dakaro tipo – kopos, smėlis, fesh-fesh ir pragariškas karštis. Būtent tokiomis sąlygomis važiuodavome Afrikoje. Be galo džiaugiuosi, kad technika nepavedė ir kad galiausiai parodėme, kokiu tempu galime važiuoti. Šis etapas be konkurencijos buvo pats sudėtingiausias šių metų Dakare, bet mes dar kartą įrodėme, kad esame geriausi tada, kai yra sunkiausia. Dabar reikia nebesižvalgyti atgal ir tęsti pradėtą darbą.“
Taip pat „Toyota Hilux“ važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas greičio ruožą įveikė per 5 valandas 41 minutę 8 sekundes ir buvo 21-as tarp 32-jų jau finišavusiųjų (23:30 val. Lietuvos laiku) ekipažų.
„Dar viena sudėtinga diena baigta. Pagaliau gavom daug smėlio, buvo labai įdomi diena, smėlis buvo įvairus - minkštas, klampus, šlapias, kietas, su akmenimis, su uolomis, su krūmynais, žodžiu - visa paletė. Teko keisti ratą. Du kartus buvom užklimpę, bet išsivadavom labai greitai. Pagrindinis niuansas, kuris mums atėmė apie 25 minutes tai, kad vieno sustojimo metu buvo smėlio audra ir, man pradarius duris, oro gūsis išplėšė duris iš mano rankų ir nubloškė nuo automobilio. Gal tai ir juokinga situacija, bet būna ir taip. Dabar važiuojam į bivaką, liko dar 3 dienos“, - po finišo kalbėjo B. Vanagas.
„Seat'u“ Dakarą tęsiantis Vaidoto Žalos ekipažas tuo metu 72-oje pozicijoje jau buvo įveikęs antrąjį kontrolinį punktą iš šešių.
Dešimtą etapą laimėjo ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo rimtą paraišką dvyliktą pergalę Dakare pareiškęs legendinis prancūzas Stephane'as Peterhanselis. Vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) prancūzas laimėjo jau 68-ąjį šių lenktynių ralį karjeroje. Sugaišęs 3 valandas 58 minutes 31 sekundes S. Peterhanselis beveik 6 minutėmis aplenkė antroje vietoje likusį tėvynainį Cyrilą Despresą („Peugeot“) bei 13 minučių – trečiąją poziciją užėmusį rusą Vladimirą Vasiljevą („Tpyota“):
1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“ 3 val. 58 min. 32 sek.
2. Cyril Despres (Prancūzija), „Peugeot“ atsiliko 5 min. 40 sek.
3. Vladimir Vasiljev (Rusija), „Toyota“ 12:56
4. Nani Roma (Ispanija), „Mini“ 14:33
5. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“ 17:40
6. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“ 26:16
7. Miroslav Zapletal (Čekija), „Hummer“ 27:46
8. Harry Hunt (D. Britanija), „Mini“ 34:25
9. Emiliano Spataro (Argentina), „Renault“ 34:30
10.Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“ 37:36
...
14.Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“ 52:25
...
17.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 59:51
...
21.Benediktas Vanagas (Lietuva), "Toyota" 1:42:36
...
Bendroje lenktynių įskaitoje po dešimties etapų aukščiausiai iš lietuvių esantis Benediktas Vanagas pakilo į 23-ą vietą, o Antanas Juknevičius - į 27-ąją poziciją.
Automobilių įskaitos lyderiu tapęs Stephane'as Peterhanselis („Peugeot“) net 1 valanda lenkia į antrą vietą pakilusį praėjusių metų Dakaro nugalėtoją Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro, kuris etapą baigė 14-tas.
Nepasisekė po devynių etapu pirmavusiam ispanui Carlosui Sainzui „Peugeot“, kuris turėjo problemų su automobilio varikliu ir, likus 30 km iki finišo visai sustojo:
1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“ 32 val. 44 min. 59 sek.
2. Nasser Al-Attiyah (Kataras), "Mini" atsilieka 1 val. 00 min. 00 sek.
3. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“ 1:12:31
4. Mikko Hirvonen (Suomija), „Mini“ 1:23:51
5. Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“ 1:33:58
6. Cyril Despres (Prancūzija), „Peugeot“ 1:50:07
7. Nani Roma (Ispanija), „Mini“ 1:50:25
8. Vladimir Vasiljev (Rusija), „Toyota“ 1:58:07
9. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“ 2:27:31
10.Harry Hunt (D. Britanija), „Mini“ 2:28:41
...
23.Benediktas Vanagas (Lietuva), "Toyota" 8:15:31
...
27.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 11:31:45
...
Motociklininkų klasėje dešimtąjį etapą laimėjo pirmą pergalę karjeroje iškovojęs slovakas Sefanas Svitko (KTM), beveik 3 minutėmis aplenkęs argentinietį Keviną Benavidesą („Honda“) bei beveik 6 minutėmis – trečioje vietoje finišavusį bendrosios įskaitos lyderį australą Toby Price'ą (KTM):
1. Stefan Svitko (Slovakija), KTM 3 val. 47 min. 23 sek.
2. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“ atsiliko 2 min. 54 sek.
3. Toby Price (Australija), KTM 5:47
4. Antoine Meo (Prancūzija), KTM 7:43
5. Pablo Quintanilla (Čilė), „Husqvarna“ 9:55
...
Po dešimties etapų bendroje įskaitoje pirmaujančio australo Toby'io Price'o (KTM) pranašumas prieš antroje vietoje esantį slovaką Stefaną Svitko (KTM) sumažėjo iki 23 minučių ir 12 sekundžių:
1. Toby Price (Australija), KTM 34 val. 49 min. 04 sek.
2. Stefan Svitko (Slovakija), KTM atsilieka 23 min. 12 sek.
3. Pablo Quintanilla (Čilė), „Husqvarna“ 42:49
4. Antoine Meo (Prancūzija), KTM 44:04
5. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“ 45:10
Ketvirtadienį Dakaro reido dalyvių vienuoliktajame etape Argentinoje iš La Riochos į San Chuaną laukia 7142 km, iš kurių greičio ruožą sudarys 431 km.
Naujausi komentarai