"Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas Pereiti į pagrindinį turinį

"Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas

2011-08-04 22:56
"Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas "Montis magia" alpinistai šturmuos dviejų žemynų uolas

"Trys draugai, du žemynai, daugiau nei pusė metų kelyje" - taip savo ekspediciją pavadino trys jauni Lietuvos alpinistai Saulė, Gediminas ir  Arūnas. Šie 23 metų jaunuoliai leisis į ilgiausią ir, matyt, sudėtingiausią laipiojimo uolomis - alpinizmo ekspediciją Lietuvos istorijoje.

Pirmieji iššūkiai

Alpinistai per du mėnesius rengiasi apkeliauti du žemynus - Šiaurės ir Pietų Ameriką. Kaip surengtoje spaudos konferencijoje sakė vienintelė komandos "Montis Magia" mergina Saulė Žukauskaitė, trijulė ieškos stačiausių ir gražiausių uolų sienų. "Ekspediciją pradėsime JAV. Pirmasis mūsų iššūkis - Deimanto siena ant Longo viršūnės, esanti Kolorado valstijoje, taip pat ir Juodasis kanjonas,"- apie ekspedicijos pradžią  pasakojo Saulė.

Alpinistai taip pat bandys įveikti ir Velnio bokštą bei Zion nacionalinio parko uolų sienas. "Kopsime ir į El Capitan uolų sieną, į kurią jau kopėme prieš dvejus metus,"- prisiminė S.Žukauskaitė. Būtent už šios uolos įveikimą Saulė, Gediminas ir Arūnas tapo Lietuvos ir Baltijos šalių alpinizmo čempionatų laureatais.

Per Meksiką į "alpinistų svajonę"

Kelias iš JAV pasuks į Meksiką, kurios uolos anot alpinistų yra mažai ištyrinėtos. "Matyt Meksikos politinė situacija tam yra nepalanki,"-  svarstė vertikaliojo alpinizmo entuziastai. Anot jų, dėl prastų Meksikos ir JAV santykių, čia atvyksta mažai vertikalaus alpinizmo entuziastų  iš JAV. Meksikoje komanda planuoja įveikti El Potrero Chico uolų sienas bei patyrinėti Monterėjaus miesto apylinkėse esančias uolas.

Svajonių išsipildymas

Galiausiai lėktuvu iš Meksikos pasiekę Buenos Aires Argentinoje lietuvaičiai pasieks "alpinistų svajonę" - Patagoniją. Šis regionas garsėja savo nepalankiu klimatu, todėl pasak Gedimino, sulaukę gerų orų iškarto pradės kopimą. Pirmoji ola alpinistų laukianti Patagonijoje - Fitz Roy bokštas. Vėliau - kitos Los Glacieres granito viršūnės. Viena sudėtingiausių ir įdomiausių kelionių atkarpų - Cochamo slėnis, pasislėpęs džiunglėse. "Iki jo teks kelias dienas eiti per džiungles, kelią skinantis mačetėmis," - apie laukiančius sunkumus kalbėjo trys draugai.

Miegas ant sienos ir namai palapinėje

Jaunieji alpinistai, kurie jau nepirmą kartą leidžiasi į tokią kelionę, tačiau pirmą kartą į tokią ilgą, teigia, kad bene įdomiausia patirtis laipiojant uolomis - miegas ant sienos "lentynoje"("lentyna" alpinistai vadina palapinę, kurią kabina ant uolos ir ten apsistoja nakčiai).

Kaip juokavo Saulė čia telpa viskas: televizorius, kompiuteris, fotelis, virtuvė, visa manta, darbužiai ir tu pats. "Visa tai perkeltine prasme. Televizorių pakeičiame nenusakomai gražiais vaizdais. O fotelio visa dieną pralaipiojusius tikrai nereikia. Tiesiog atsiguli ir
užmiegi,"-  apie kasdienybę lipant uolomis pasakojo mergina. Pasak alpinistų visa manta, kurią reiks gabenti su savimi svers apie 80 kilogramų.

Pasiruošimas,šeima ir mokslas

Nepaslaptis, kad Lietuvoje tinkamų uolų laipioti nėra, tad alpinistai šiam iššūkiui ruošėsi visus metus svečiose šalyse. Laipiota Italijoje, Čekijos Tatruose, Slovėnijoje, Norvegijoje ir Prancūzijoje. Kaip juokavo patys vertikalaus alpinizmo entuziastai netgi Lietuvoje bandė įveikti didesnius akmenis.

Paklausti, ar tokiam ekstremaliam žygiui neprieštaravo jų šeima, Arūnas Kamandulis atsakė, kad "žinoma, jie jaudinasi, tačiau supranta, jog tai mūsų gyvenimo dalis ir mums neprieštarauja". Gamtosaugininkė, fizikas ir psichologas - būtent šių sričių specialistai yra jaunieji keliautojai teigia, kad savo specialybės žinių kartais taip pat prireikia.

"Visuomet bandau įsižiūrėti už kokio akmens geriau laikytis, kurio vengti," - sakė S.Žukauskaitė. Psichologijos studijas krimtęs Arūnas Kamandulis teigia, kad studijos išmokė net ekstremaliausiose situacijose veikti šaltai. "Svarbiausia nepasiduoti panikai, nes jei prarasi savikontrolę, gali nukentėti ne tik pats, bet ir komandos draugai,"- sakė Arūnas. "Prireikia kartais ir fizikos žinių, kai reikia ką apskaičiuoti, racionaliai apmąstyti," - teigė Gediminas.

Pasiekus svajonę - nauji tikslai

Kas būna, kai svajonė būna įgyvendinta? Dažnai kiekvienam siekiančiam svajonės iškyla šis klausimas, tačiau jaunieji alpinistai nesutrinka. "Svajonės tikrai ties tuo nesibaigia. Planų yra, tačiau prie jų prisirišti nereikia. Įgavus naujos patirties viskas galvoje gali pasikeisti,"- samprotavo Saulė. Arūnas Kamandulis šį kartą buvo konkretesnis ir įvardijo savo svajones - Pakistanas ir Aliaska.

"Montis magia" alpinistai teigia, kad svarbiausias šios ekspedicijos tikslas ne tik svajonės įgyvendinimas, bet ir noras žmones supažindinti su netradiciniais užsiėmimais, populiarinti Lietuvoje laipiojimą uolomis ir alpinizmą, o visų svarbiausia - nebijoti daryti tai, ko trokšta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų