Lietuviai varžėsi su motokroso elitu

Lietuvos motokroso rinktinei nepavyko pagerinti savo rekordo pasaulio Tautų taurės varžybose.

Rezultatas netenkina

Jungtinėje Karalystėje, netoli Vinčesterio įsikūrusioje „Matterley Basin“ trasoje, surengtose Tautų taurės („MXoN“) varžybose Lietuvos komanda, kurią sudarė Domantas Jazdauskas („MXGP“ klasė), Erlandas Mackonis („Open“) ir Grantas Lengvinas („MX2“), tarp 36 rinktinių užėmė 33 vietą.

2021 m. Italijoje lietuviai Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir E. Mackonis buvo trylikti.

„Visi stengėmės, bet rezultatas netenkina. Matome, ko mums trūksta. Reikia sukrėtimo, kad galėtume vėl pakilti. Gal reikia pertvarkyti pasirengimo planus, daugiau sunkesnio darbo visą sezoną, daugiau aukšto lygio tarptautinių startų sudėtingose trasose“, – šiųmetį pasirodymą apibendrino rinktinės vadovas Linas Šiaučiūnas.

Pernai Prancūzijoje įvykusiose varžybose D. Jazdauskas, E. Mackonis ir D. Karka užėmė 23 vietą.

Susidūrė su brazilu

Kelialapiams į A ir B finalus buvo skaičiuojami du geriausi kvalifikacijos etapo rezultatai.

D. Jazdauskas (KTM) savo grupėje startavo puikiai – buvo devintas, vėliau – dvyliktas. Deja, važiuodamas antrą ratą lietuvis susidūrė su brazilu Enzo Lopesu ir krito. Toliau lenktyniauti trukdė sulenktas motociklo vairas, tačiau Domantas finišavo – užėmė 33 vietą.

Pergalę šventė ispanas Jorge Prado („Gas Gas“), antras buvo slovėnas Timas Gajseris („Hondaō), trečias – prancūzas Romainas Febvre („Kawasaki“).

24 vietą užėmė estas Gertas Krestinovas („Honda“), 25-ąją – latvis Mairis Pumpuras („Husqvarna“).

Varžybos: E. Mackonis (dešinėje) išvengė kritimų, didelių klaidų. / lmsf.lt nuotr.

G. Lengvinas nestartavo

E. Mackonis (KTM) išvengė kritimų ar didelių klaidų, tačiau atrankos varžybose aplenkė šešis varžovus ir užėmė 30 vietą.

Sėkmingiausiai pasirodė australas Jettas Lawrence'as („Honda“), į pirmąjį trejetą taip pat pateko ispanas Rubenas Fernandezas („Honda“) ir prancūzas Maxime'as Renaux („Yamaha“).

2021 m. Italijoje lietuvių motokrosininkų komanda buvo trylikta.

Estas Harras Kullas (KTM) buvo keturioliktas, latvis Edvardas Bidzanas („Honda“) – aštuonioliktas.

G. Lengvinas („Yamaha“) per treniruotę krito dėl techninių nesklandumų ir negalėjo startuoti „MX2“ klasės varžybose, kurias laimėjo belgas Lucas Coenenas („Husqvarna“), o latvis Karlis Albertas Reišulis („Yamaha“) finišavo šeštas.

Latviai – dešimti

Tautų taurę iškovojo australai, antrą vietą užėmė amerikiečiai, trečiąją – Nyderlandų motokrosininkai.

Toliau išsirikiavo Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Slovėnijos, Italijos, Šveicarijos ir Latvijos komandos.

Estai – devyniolikti. Lietuvos rinktinė aplenkė Lenkijos, Graikijos ir Islandijos atstovus.

Latvis K. A. Reišulis apdovanotas geriausiam jaunajam sportininkui skirtu Ricky Carmichaelio prizu.