Dešimtoji diena Rio: S. Krupeckaitės kova ir krepšininkų pataisos

 • Teksto dydis:

Pirmadienį – dešimtą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dieną – iš lietuvių startuos dviratininkė Simona Krupeckaitė, buriuotoja Gintarė Scheidt, disko metikė Zinaida Sendriūtė bei Lietuvos krepšinio rinktinė.

Dviračių sportas – 16 val. Pirmadienį sprinto aštuntfinalio dvikovą su olande Elis Ligtlee pradės Simona Krupeckaitė.

22 metų Olandijos dviratininkė – praėjusio sezono sprinto rungties lyderė, 2015 m. Europos čempionė, praėjusių metų pasaulio vicečempionė.

Tačiau 33 metų S. Krupeckaitė, savo kolekcijoje turinti daugybę įspūdingų laimėjimų, jau Rio de Žaneire įrodė, kad konkurenčių titulai jai nedaro jokio įspūdžio. Šešioliktfinalyje lietuvė palaužė 2012 m. sprinto olimpinės čempionės 32 metų australės Annos Meares pasipriešinimą.

„Tai dar tik pradžia. Tik įsivažiuojame. Noriu dar dvi dienas pasivaržyti. Nenoriu per daug atsipalaiduoti, suteikti per daug vilčių, kad po to nenusivilti. Tiesiog noriu susikaupti šiai akimirkai, kuri yra dabar ir čia. Nekelti sau kažkokių svajonių, nes po to kiekvienas užkliuvimas už akmenuko būna labai skaudus ir psichologiškai, ir emociškai“, - po pergalės prieš šešių olimpinių medalių savininkę džiaugtis neskubėjo S. Krupeckaitė.

Jei lietuvei ir nepavyktų įveikti E. Ligtlee, varžybos jai nesibaigtų – aštuntfinalio dvikovas pralaimėjusios dviratininkės pirmadienį nuo 16.50 val. rungsis paguodos važiavimuose dėl dar dviejų bilietų į ketvirtfinalį.

Buriavimas – 19.05 val. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės pirmadienį baigsis Gintarei Scheidt. Stabilumą, puikią sportinę formą ir psichologinę tvirtybę pademonstravusi Lietuvos buriuotoja dalyvaus medalių plaukime, kuriame varžysis dešimt geriausių moterų „Laser Radial“ jachtų klasės atstovių.

Tačiau jau iš anksto aišku, kad 33 metų lietuvė, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė, šįkart liks be medalio. Per dešimt plaukimų ji surinko 82 baudos taškus. Nuo trečiąją vietą užimančios airės Annalise Murphy (57 taškai) lietuvę skiria 25 taškai, o per medalių lenktynes šis skirtumas gali sumažėti daugiausia 18 taškų.

19.05 val. Lietuvos laiku startuosiantį medalių plaukimą iš pirmosios pozicijos pradės 2011 ir 2014 metų pasaulio čempionė olandė Marit Bouwmeester (47). Antrą vietą užima praėjusių metų pasaulio čempionė danė Anne-Marie Rindom (55). Lietuvos buriuotoją dar lenkia Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja belgė Evi van Acker (66) ir 2013 metų pasaulio vicečempionė suomė Tuula Tenkanen (68,6 baudos taško).

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir pirmauja. Medalių plaukime taškai bus dvigubinami ir pridedami prie jau turimų. Jei sportininkė užims pirmą vietą, gaus du, jei dešimtą – 20 baudos taškų.

„Taip, medalių jau neiškovosime, bet vis dar galime laimėti medalių plaukimą. Teoriškai Gintarė gali pakilti iki ketvirtosios pozicijos, bet gali nukristi ir į aštuntąją. Rankų tikrai nenuleidžiame ir kovosime iki galo“, - finalinio plaukimo išvakarėse teigė G. Scheidt treneris Rokas Milevičius.

2012 metų pasaulio čempionė G. Scheidt, kuri yra ištekėjusi už Brazilijos buriavimo legendos Roberto Scheidto, dalyvauja trečioje savo olimpiadoje. Pekino žaidynėse ji iškovojo sidabro medalį, o Londone užėmė šeštą vietą.

Gali būti, kad Scheidtų šeima Rio de Žaneire neliks be apdovanojimo – prieš medalių plaukimą penktąją vietą „Laser“ klasėje užima R. Scheidtas.

Lengvoji atletika – 2.30 val. Per dvi ankstesnes savo karjeros olimpiadas sukaupta patirtimi mėgins pasinaudoti 31 metų disko metikė Zinaida Sendriūtė.

2008 m. Pekine žemaitė iš Skuodo liko už finalo ribos, o 2012 m. Londone užėmė devintą vietą. Tiesa, praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po žaidynių, ji sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją. Lietuvė pakilo į aštuntą vietą, garantuojančią valstybinę premiją.

Rio de Žaneiro žaidynėse disko metikių atrankos A grupės varžybos prasidės, kai Lietuvoje jau bus 2.30 val. nakties. Kvalifikacinis normatyvas – 62 m. Iš viso finale rungtyniaus 12 sportininkių.

„Nuotaikos geros. Stengiuosi nepavargti, neperkaisti ir neperšalti, nes visur yra kondicionieriai, orai labai permainingi, todėl reikia saugotis. Atrankoje laukia 35 varžovės, jos visos stiprios, mažai su prastesniais nei mano rezultatais, visos kietos. Svarbiausia sėkmingai įveikti kvalifikaciją, o tada galėsiu ramiai viską daryti“, – prieš kovą olimpiniame stadione kalbėjo Z. Sendriūtė. Jos asmeninis rekordas – 65 m 97 cm, o šį sezoną lietuvė diską toliausiai sviedė 60 m.

Krepšinis – 4.30 val. Tris pergales iš eilės iškovojusi ir triuškinantį ispanų smūgį 50 taškų skirtumu patyrusi Lietuvos rinktinė B grupės turnyrą baigs akistata su Kroatija. Rungtynės vyks antradienį 4.30 val. ryto Lietuvos laiku.

Lietuviai, kaip ir taip pat tris pergales turintys argentiniečiai, jau yra užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje, o štai du mačus laimėję kroatai dar negali būti ramūs. Į atkrintamąsias varžybas teoriškai dar pretenduoja visos B grupės komandos – ir dusyk nugalėję ispanai, ir po kartą pergalę šventę Brazilijos ir Nigerijos krepšininkai.

Pirmadienį taip pat Argentina žais su Ispanija, Brazilija – su Nigerija.

Galimos B grupės varžybų baigtys tokios:

Jei laimės Lietuva, Ispanija ir Brazilija, į ketvirtfinalį pateks: 1. Lietuva, 2. Ispanija, 3. Argentina, 4. Kroatija.

Jei laimės Lietuva, Ispanija ir Nigerija: 1. Lietuva, 2. Ispanija, 3. Argentina, 4. Nigerija.

Jei laimės Lietuva, Argentina ir Brazilija: 1. Lietuva, 2. Argentina, 3. Kroatija, 4. Brazilija.

Jei laimės Lietuva, Argentina ir Nigerija: 1. Lietuva, 2. Argentina, 3. Ispanija, 4. Nigerija.

Jei laimės Kroatija, Ispanija ir Brazilija: 1. Kroatija, 2. Ispanija, 3. Lietuva, 4. Argentina.

Jei laimės Kroatija, Ispanija ir Nigerija: 1. Kroatija, 2. Ispanija, 3. Lietuva, 4. Argentina.

Jei laimės Kroatija, Argentina ir Brazilija: 1. Argentina, 2. Kroatija, 3. Lietuva, 4. Brazilija.

Jei laimės Kroatija, Argentina ir Nigerija: 1. Argentina, 2. Kroatija, 3. Lietuva, 4. Ispanija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių