Buriavimo žvaigždžių varžybose palankų vėją gaudys ir lietuviai

Dalyvauti naujo formato pasaulio buriavimo taurės varžybose "Star Sailors League (SSL) Gold Cup" ruošiasi 56 valstybių rinktinės, tarp jų – olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt vadovaujama Lietuvos įgula.

Įgulose – žinomi veidai

"SSL Gold Cup" varžybos – tai, ko buriavimo pasaulis iki šiol nematė. Tai siekis į vieną vietą kovoti suburti stipriausius planetos buriuotojus – olimpinius ir pasaulio čempionus, "The Ocean Race" lenktynių aplink pasaulį, "Amerikos taurės" ir kitų prestižinių regatų nugalėtojus, – sakė G.Volungevičiūtė-Scheidt. – "SSL Gold Cup" formato išskirtinumas tas, kad komandos sudaromos griežtai nacionaliniu pagrindu. Pusę narių paskiria pati SSL, atsižvelgdama į universalų, visas jachtų klases vienijantį planetos buriuotojų reitingą. Kitą dalį įgulos narių turi teisę atsirinkti nacionalinės komandos kapitonas, atsižvelgdamas į visus rinktinės formavimo principus."

G.Volungevičiūtę-Scheidt, kaip vienintelę mūsų šalies buriuotoją, iškovojusią olimpinį medalį, SSL ir delegavo būti Lietuvos komandos kapitone.

Brazilijos rinktinei vadovaus Gintarės vyras, dukart olimpinis ir dvylika kartų pasaulio čempionas Robertas Scheidtas.

Estijos komandos kapitonas – 1988 m. olimpinis vicečempionas ir 1992 m. žaidynių bronzos medalio laimėtojas Tonu Toniste, Lenkijos įgulos – 1996 m. olimpinis ir dukart pasaulio bei triskart Europos čempionas Mateuszas Kusznieriewiczius.

Nyderlandų rinktinės sudėtyje – 2016 m. olimpinių žaidynių ir keturiskart pasaulio čempionė Mariit Bouwmeester, Prancūzijos įguloje – 2011–2012 m. "The Ocean Race" laimėtojas Franckas Cammas, Didžiajai Britanijai atstovaus 2008 m. olimpinis ir šešiskart pasaulio čempionas Paulas Goodisonas, Kroatijai – 2016 m. olimpinis ir keturiskart pasaulio čempionas Šime Fantela.

Legenda: Brazilijos įgulai vadovaus vienas tituluočiausių pasaulio buriuotojų R.Scheidtas. sail-world.com nuotr.

Norinčiųjų buvo daug

G.Volungevičiūtei-Scheidt talkins Rokas Milevičius – vienintelis lietuvis, dalyvavęs prestižinėse "The Ocean Race" lenktynėse aplink pasaulį.

"Mano buriavimo patirtis iš esmės apsiriboja olimpinėmis klasėmis, tai  individualus sportas, o šiose varžybose būtina išmanyti komandinį buriavimą, kurio R.Milevičius tikrai turi daug. Rokas buvo labai naudingas formuojant galutinę komandos sudėtį", – teigė G.Volungevičiūtė-Scheidt.

Pasak R.Milevičiaus, pretenduoti į nacionalinės įgulos sudėtį buvo kviečiami visi šalies buriuotojai. Gauta kelios dešimtys paraiškų, tad konkurencija buvo didelė.

Stengiamės savo lūkesčių pernelyg neiškelti, žvelgiame į šią galimybę kaip į unikalią patirtį varžytis ir mokytis iš stipriausiųjų.

"Mes su Gintare turėjome teisę į rinktinės sudėtį atrinkti penkis buriuotojus. Įsigilinome į visų pretendentų turimą patirtį, motyvaciją, galimas užimti pozicijas laive, sportinį pasiruošimą, jų psichologinį suderinamumą, gebėjimą dirbti komandoje. Svarbu suprasti, kad sportiniame laive kiekvienas žmogus turi turėti savo poziciją ir gebėti atlikti specifinį veiksmą. Vienoje komandoje nereikia penkių kapitonų, nes tuomet nebus kam kelti burių ir jas reguliuoti", – įgulos sudarymo subtilumus komentavo R.Milevičius.

Sudėtis – negalutinė

Pasak "The Ocean Race" dalyvio, renkantis kolektyvą buvo siekiama išlaikyti pusiausvyrą tarp daugiau komandinio sportinio buriavimo patirties turinčių buriavimo meistrų ir jaunų, fiziškai stiprių jaunesniųjų buriuotojų.

Dar penkis buriuotojus į komandą skiria SSL – remiasi universaliu reitingu, kuris atnaujinamas kelis kartus per metus. Galutinėms visų komandų sudėtims galios šių metų pabaigos reitingo rezultatai.

Pasak G.Volungevičiūtės-Scheidt, tai reiškia, kad Lietuvos rinktinės sudėtis, nors šią vasarą ir treniruosis kartu, dar nėra galutinė. Buriuotojai, dalyvaudami varžybose, gali kilti SSL reitingų lentelėje ir patekti į nacionalinę įgulą.

Pagal SSL reitingą šiuo metu į Lietuvos komandą patenka Raimondas Šiugždinis, Algirdas Žižys, Tadas Žižys, Karolis Janulionis ir Simonas Rasimavičius.

Kapitonės G.Volungevičiūtės-Scheidt sprendimu, šiuo metu įguloje jau yra R.Milevičius, Emilis Valentinaitis, Martinas Volkovickis, Domantas Juškevičius, Andrius Ramonaitis ir Kristoforas Akromas.

Lems meistriškumas

"SSL Gold Cup" dalyviai varžysis identiškomis, organizatorių suteiktomis sportinėmis 47-ių pėdų jachtomis.

Tad rezultatus lems ne techniniai pranašumai ar finansinė galimybė investuoti į geresnę jachtą, o būtent komandos meistriškumas. Pasak organizatorių, varžybų formatas bus panašus į pasaulio futbolo čempionatą.

"SSL Gold Cup" prasidės kvalifikaciniais etapais, vėliau bus surengti ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalas. Tokia varžybų struktūra puikiai veikia kitose sporto šakose, tad ją norime pritaikyti ir buriavimui", –  teigė "SSL Gold Cup" garbės prezidentas Dennisas Conneris.

"Viliamės, kad žiūrovams bus labai lengva suprasti varžybų eigą", – pridūrė Lenkijos įgulos kapitonas M.Kusznieriewiczius.

Unikali galimybė

Varžybų startas numatomas 2022 m. pavasarį, kvalifikacinės lenktynės vyks Nešatelio ežere Šveicarijoje.

Nacionalinės komandos pakaitomis jau vyksta į "SSL Gold Cup" sportinę bazę prie Nešatelio ežero, kur rengiamos treniruočių stovyklos. Buriuotojai turi galimybę susipažinti su laivais.

"Bet kuris sportininkas dalyvauja varžybose turėdamas vieną tikslą – pasiekti kuo aukštesnį rezultatą. Ne išimtis ir mes. Tačiau, turint mintyje, kad konkuruosime su didžiausiomis ir stipriausiomis pasaulio buriavimo nacijomis, su daugkartiniais olimpiniais ir pasaulio čempionais, stengiamės savo lūkesčių pernelyg neiškelti ir žvelgiame į šią galimybę kaip į unikalią patirtį varžytis ir mokytis iš stipriausiųjų bei reprezentuoti Lietuvą aukšto rango tarptautiniame sporto renginyje", – teigė R.Milevičius.

Mūsų buriuotojai į treniruočių stovyklą Šveicarijoje planuoja vykti liepą, o anksčiau tikisi suorganizuoti bendrų pratybų Lietuvos vandenyse.

"SSL Gold Cup" finalą numatoma surengti 2022 m. birželį Ženevos ežere.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių