Baltijos šalių plaukimo čempionate lietuviai iškovojo antrąją vietą

Savaitgalį Estijos mieste Tartu vyko tradicinis Baltijos šalių plaukimo čempionatas. Iš jo Lietuvos komanda sugrįžo su 111 medalių, iš kurių – 39 – aukso.

Mūsų šaliai čempionate atstovavo 51 plaukikas, kaimynams latviams – 38, o šeimininkai estai į varžybas delegavo net 125 sportininkus. Čempionato dalyviai tarpusavyje varžėsi trijose amžiaus grupėse, praneša Lietuvos plaukimo federacija.

Bendroje komandinėje įskaitoje pergalę šventė Estija. Jos plaukikai per abi varžybų dienas iš viso surinko 1066 taškus ir aplenkė antrą vietą užėmusią Lietuvos komandą (919 taškų). Trečią vietą tarp komandų užėmė latviai, pelnę 534 taškus.

Lietuviams geriausiai klostėsi jauniausioje čempionato amžiaus grupėje (youth – merginos, g. 2007 m. ir jaunesnės bei vaikinai, g. 2006 m. ir jaunesni). Čia mūsiškai su 283 taškais pranoko tiek estus (222 tšk.), tiek ir latvius (124 tšk.).

Geriausiais varžybų plaukikais (pagal FINA taškų lentelę) šioje amžiaus grupėje taip pat paskelbti Lietuvos plaukikai – Smiltė Plytnykaitė (100 m l. stiliumi – 56.94 – 748 tšk.) ir Kristupas Trepočka (100 m l. stiliumi – 52.72 – 704 tšk.).

Ne kartą čempionate asmeninius rekordus gerinęs K. Trepočka bendraamžių įskaitoje pasižymėjo net trimis aukso ir vienu bronzos medaliu.

Į vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą patekęs K.Trepočka užėmė trečią vietą ir užfiksavo naują karjeros rekordą (1 min. 56,34 sek.). Čia nugalėtoju tapo Jegors Mihailovs (1 min. 54,79 sek.) iš Latvijos, o sidabrą pelnė estas Erik Lihhats (1 min. 55,06 sek.).

Savo bendraamžių įskaitoje asmeninėse rungtyse S. Plytnykaitė iš viso iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį, o atviroje (open) varžybų grupėje, plaukdama su stipriausiais čempionato dalyviais, pridėjo dar vieną aukso ir sidabro medalį.

S. Plytnykaitė nugalėjo moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale, nuotolį įveikusi per 56,94 sek. ir įtikinama persvara aplenkusi labiau patyrusią varžovę Gabrielą Nikitiną (58,05 sek.) iš Latvijos.

Moterų 50 m plaukimo l. stiliumi rungtyje S.Plytnykaitė tapo vicečempione. Su nauju karjeros rekordu (26,28 sek.) finišavusi lietuvė tik 0,02 sek. nusileido latvei G. Nikitinai (26,26 sek.). Bronzą iškovojo Barbora Mileišytė (26,74 sek.).

Abiejose (junior ir open) vyresnių sportininkų grupėse geriausiu plaukiku tapo Daniil Pancerevas (100 m l. stiliumi – 50.49 – 802 tšk.). Tarp savo bendraamžių D.Pancerevas buvo nepralenkiamas trijose asmeninėse plaukimo rungtyse, o atviroje grupėje iškovojo aukso ir bronzos medalį.

Baltijos šalių čempionu jis tapo vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje, finišavęs per 50,82 sek. ir pranokęs Daniel Zaicev (51,79 sek.) iš Estijos.

Vyrų 50 m l. stiliumi A finale D.Pancerevas atplaukė trečias (23,95 sek.) ir iškovojo bronzą. Nugalėjo estas D.Zaicev (23,50 sek.), pranokęs tautietį Alex Ahtiainen (23,66 sek.).

Baltijos šalių čempionais atviroje amžiaus grupėje taip pat tapo Vytė Gelažytė (200 m l. stiliumi – 2 min. 9,42 sek.), Kostas Vaičiūnas (400 m l. stiliumi – 4 min. 10,29 sek.), Paulina Pekūnaitė (100 m nugara – 1 min. 04,85 sek.) ir Agnė Šeleikaitė (50 m krūtine – 32,76 sek.).

Asmeninėse rungtyse vicečempionų titulus vakarinėse čempionato dalyse iškovojo Karilė Ališauskaitė, Erikas Grigaitis, Radvilė Kerševičiūtė, Eimantas Milius, Guoda Stančikaitė, o bronziniais prizininkais tapo Patricija Kondraškaitė, Edvinas Česnakas, Beata Jakštaitė, Nedas Giedraitis, Barbora Mileišytė, Austė Backevičiūtė ir Adomas Gatulis.

Čempionate nesivaržė Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiai, kurie šiuo metu ruošiasi artėjantiems svarbiausiems sezono startams. Dalis plaukikų prieš balandį vyksiantį Lietuvos plaukimo čempionatą balandžio 9-12 dienomis dalyvaus tarptautinėse „Malmsten Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje, o birželį Vengrijoje mūsiškių lauks pasaulio čempionatas.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiais metais Baltijos šalių čempionatas vyko Klaipėdoje. Tąkart mūsų šalies plaukikai užtikrintai nugalėjo visose trijose amžiaus grupėse.