„Žalgirio“ futbolininkai susirinko į pirmąją treniruotę

Vilniaus „Žalgirio“ komanda sausio 4-ąją pradėjo pasiruošimą naujam sezonui. Po atostogų į „Sportimos“ manieže vykusią treniruotę susirinko 27 futbolininkai.

„Visada malonu po ilgesnio laiko sugrįžti į treniruotes ir pamatyti futbolo pasiilgusius žaidėjus. Pirma diena ir pirma savaitė visada būna lengva ir linksma, per ją visada džiaugiamės matydami vieni kitus.

Pasiruošimo etapą pradėsime lengvai, nes dar turime įvesti žaidėjus į treniruočių ritmą. Vėliau didinsime intensyvumą, kad prieš sezono pradžią pasiektume rungtynių ritmą. Čia nieko naujo nesugalvosime, turime savo metodus ir stengsimės jais remtis“, – pasakojo pirmąją treniruotę šiemet prižiūrėjęs vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas.

Prie komandos prisijungęs naujokas Saulius Mikoliūnas ne tik susipažino su būsimais ekipos draugais, bet ir kartu su jais plušo treniruočių aikštėje.

„Pirmojoje treniruotėje šiek tiek prasimankštinome, pajudėjome. Taip pat nemažai dirbome su kamuoliu, stengiamės kuo anksčiau prie jo priprasti. Tai buvo pirmieji perdavimai ir plaučių pravėdinimas“, – pirmaisiais įspūdžiais dalinosi saugas.

Žalgirietis pasakojo, kad atostogas paskyrė tik poilsiui, tačiau ir jo metu nepamiršdavo šiek tiek pajudėti: „Visgi, intensyvaus darbo vengiau. Sezonui ruošiuosi kartu su komanda, pagal trenerių iš anksto paruoštą planą. Dabar svarbiausia iki sezono pradžios  įgauti gerą sportinę formą.“

Tiek S. Mikoliūno, tiek Lino Klimavičiaus prisijungimu prie žalgiriečių džiaugėsi ir V. Dambrauskas, kurio manymu šie žaidėjai turėtų itin sustiprinti ekipą. Treneris taip pat džiaugėsi, kad kaip ir praėjusiais metais, pasiruošimą sezonui kartu su komanda pradėjo ir jaunimo ekipos nariai.

„Malonu dėl to, kad turime nemažą pasirinkimą iš jaunų žaidėjų. Jie dirba labai noriai ir jau praėjusiais metais beldėsi į komandos duris. Tikiuosi, kad artėjančiame sezone jie ne tik belsis, bet ir kojomis atidarys duris į pirmąją komandą“, – vylėsi strategas.

Treniruočių ciklą šiemet pagyvins draugiškos rungtynės, kurias galės stebėti ir „Žalgirio“ sirgaliai. Pirmąsias jų žalgiriečiai žais jau mažiau nei po dviejų savaičių su Lenkijos aukščiausios lygos Balstogės „Jagiellonia“ klubu.

„Manau, kad draugiškos rungtynės mums turės daug naudos: turėsime progą sustiprinti komandinį ryšį, pamatysime futbolininkų pasiruošimo lygį, jų geriausias savybes. Kontrolinių rungtynių metu neturėsime tikslo sužaisti kuo geriau, o ir patys draugiški mačai nė iš tolo nebus panašūs į turnyrines rungtynes.

Mūsų tikslas bus kuo geriau pasiruošti oficialioms rungtynėms, kad galėtume sėkmingai įvykdyti klubo iškeltas užduotis. Aišku, kontrolinėse rungtynėse bus įdomu sužaisti su naujomis komandomis bei taip pasitikrinti savo pajėgumą“, – sakė V. Dambrauskas.

Pasiruošimo naujajam sezonui metu žalgiriečiai taip pat susitiks su trimis Latvijos klubais: čempione „Liepaja“, „Spartaks“ ir „Jelgava“, taip pat Lenkijos „Wigry“ ekipa, Baltarusijos „Minsk“ komanda ir Estijos čempionais Talino „Flora“.

Pasiruošimą sezonui pradėjusių futbolininkų sąrašas:

Vartininkai: Armantas Vitkauskas, Saulius Klevinskas, Karolis Čirba.

Gynėjai: Egidijus Vaitkūnas, Donovanas Slijngardas, Dominykas Barauskas, Aldas Korsakas, Georgas Freidgeimas, Linas Klimavičius, Lukas Valvonis.

Saugai: Jurijus Kendyšas, Linas Pilibaitis, Mantas Kuklys, Tautvydas Eliošius, Elivelto, Lukas Vaičiūnas, Danielis Romanovskis, Vytautas Lukša, Jorge‘as Chula, Saulius Mikoliūnas, Justas Lasickas.

Puolėjai: Darvydas Šernas, Darius Kazubovičius, Edvinas Baniulis, Julius Momkus, Karolis Uzėla, Lucasas Gaucho.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių