Rusija neigia papirkinėjusi FIFA pareigūnus dėl teisės rengti pasaulio čempionatą

Kremlius antradienį kategoriškai neigė įtarimus, kad Rusija papirkinėjo Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) pareigūnus dėl teisės rengti 2018 metų pasaulio čempionatą.

„Rusija absoliučiai legaliai įgijo teisę organizuoti pasaulio čempionatą“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak jo, šis sprendimas „nebuvo susijęs su jokiais kyšiais“, Rusija „tai kategoriškai neigia“.

„Rusija organizavo geriausią Pasaulio futbolo čempionatą per visą istoriją. Mes tuo didžiuojamės“, – pridūrė atstovas.

Kaip rodo pirmadienį paskelbti JAV teisingumo departamento dokumentai, FIFA pareigūnai gavo kyšių, kad balsuotų už teisės rengti 2018-ųjų pasaulio čempionatą suteikimą Rusijai, o teisės organizuoti 2022-ųjų čempionatą – Katarui.

„Skaitėme straipsnius žiniasklaidoje. Nesuprantame, apie ką kalbama“, – sakė D. Peskovas.

Įtarimai yra susiję su 2015 metais kilusiu didžiuliu korupcijos skandalu, supurčiusiu FIFA ir nuvertusiu tuometinį federacijos prezidentą Seppą Blatterį (Zepą Blaterį).

Vėlesniais metais JAV vyriausybė apkaltino 45 asmenis ir įvairias sporto kompanijas daugiau kaip 90-čia nusikaltimų ir paėmus ar davus daugiau kaip 200 mln. dolerių (185,3 mln. eurų) kyšių.

„Nepagrįsti“ įtarimai

Kataras antradienį taip pat nepagrįstais pavadino įtarimus, kad jis papirkinėjo FIFA pareigūnus, ir pareiškė, kad šie įtarimai „bus įnirtingai ginčijami“.

Kataras sakė „griežtai neigiantis įtarimus teismo dokumentuose“.

„Jie yra dalis senos bylos, kurios tema nėra paraiškų dėl 2018 ir 2022 metų FIFA pasaulio čempionatų procesas“, – pareiškė čempionatą Katare organizuojantis komitetas.

„Nors neteisingi pareiškimai buvo daromi ne vienus metus, niekada nebuvo pateikta įrodymų, kad Kataras teisę rengti FIFA 2022 metų pasaulio čempionatą laimėjo neetiškai ar priemonėmis, prieštaraujančiomis griežtoms FIFA paraiškų taisyklėms“, – sakoma pareiškime.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Simas

Simas portretas
O kada Rusija pripažino nors vieną akivaizdu faktą?Niekada.Putinas nors ir į kelnes pridetu-sakytu kad taip turi buti

ALGIS

ALGIS portretas
NESUPRASI SPORTO ŠULŲ . --TAI ATIMA TEISĘ DALYVAUTI OLIMPIADOSE PASAULIO PIRMENYBĖSE , TAI LEIDŽIA PAČIAI R U S I J A I ORGANIZUOTI PASAULIO ČEMPIONATUS IR ČIA DOPINGAS JAU NE PRIE KO , VISKĄ DARO NE PINIGAI , O LABAI D I D E L I PINIGAI .

Terminatorius

Terminatorius portretas
Sena liaudies išmintis sako: jei yra paklausa, bus ir pasiųla. Tai prie ko čia rusai jei FIFA pareigūnai paperkami?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių