Pirmose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos futbolininkės nusileido šveicarėms

Atranką į 2023 m. Pasaulio moterų futbolo čempionatą Lietuvos rinktinė Tuno mieste pradėjo rungtynėmis prieš vieną iš G grupės favoričių – Šveicarijos komandą.

Šveicarės turėjo kamuolio kontrolę visų rungtynių metu, tačiau joms sunkiai sekėsi pralaužti lietuvių gynybą. Pirmajame kėlinyje įvartį aikštės šeimininkės džiaugėsi Alishos Lehmann ir Coumbos Sow įvarčiais, o Anos Marijos Crnogorčevič taiklus smūgis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Antrajame kėlinyje lietuvėms vėl teko sutelkti jėgas gynybai, tačiau 50 minutę pavyko rezultatyviai realizuoti svo ataką. Pirmojo mūsiškių įvarčio šiame atrankos cikle autore tapo Rimantė Jonušaitė, tolimu smūgiu nuginklavusi šveicarių vartininkę Gaëlle Thalmann.

Vėliau varžovės atliko virtinę šūvių link lietuvių vartų, tačiau pasiaukojantis gynėjų ir Gretos Lukjančukės žaidimas neleido šveicarėms lengvai išspręsti rungtynių eigos. Tiktai 65 minutę ryškiausia šveicarių futbolo žvaigždė Ramona Bachmann įveikė lietuvių gynybą ir padidino šveicarių atotrūkį. Per teisėjos pridėtą rungtynių laiką Svenja Fölmli fiksavo galutinį rezultatą 4:1.

Kitas grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 21 dieną Mogošoajoje prieš Rumunjos futbolininkes. Būsimos lietuvių varžovės atranką į Pasaulio čempionatą pradėjo pergale 2:0 prieš kroates.

Rungtynių statistika: Šveicarija – Lietuva 4:1 (2:0)

„Stockhorn Arena“ stadionas, teisėja – Victoria Beyer (Prancūzija)

Įvarčiai: 15 min. Alisha Lehmann,  33 min. Coumba Sow, 65 min. Ramona Bachmann, 90+2 min. Svenja Fölmli (Šveicarija); 50 min. Rimantė Jonušaitė

Įspėtos: 28 min. Milda Liužinaitė, 90+3 min. Monika Grikšaitė (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė, Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Monika Piesliakaitė, Vestina Neverdauskaitė (85 min. Lolita Žižytė), Oksana Imanalijeva (74 min. Loreta Rogačiova), Simona Petravičienė, Liucija Vaitukaitytė, Dovilė Gailevičiūtė (74 min. Anika Kyžaitė), Ugnė Lazdauskaitė (61 min. Paulina Sarkanaitė), Rimantė Jonušaitė (85 min. Monika Grikšaitė). Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Meda Šeškutė, Gabija Toropovaitė, Greta Valikonienė, Vitalija Žatkina, Karilė Liužinaitė.