Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė sužaidė lygiosiomis su gruzinais

Penktadienio vakarą Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė metė iššūkį Gruzijos bendraamžiams. Varžovų gynybai nemažai problemų sukėlę lietuviai turėjo tenkintis lygiosiomis 0:0.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes 0:1 pralaimėjusi Lietuvos komanda susitikimą Gargžduose pradėjo intensyviu spaudimu, kuriam svečiai neatrodė pasiruošę.

Pavojaus varpai gruzinų vartams skambėjo dar nepraėjus dešimčiai minučių. 9 minutę į baudos aikštelę įsiveržė Giedrius Matulevičius, bet jo perdavimas link vartų adresato nepasiekė. Neilgai trukus, šalia baudos aikštelės linijos erdvę smūgiui susikūręs Domantas Šimkus ambicingai paleido šūvį virš skersinio.

Gruzinai pirmojoje kėlinio dalyje daugiau kontroliavo kamuolį, bet aikštės viduryje juos pasitikdavo agresyvi šeimininkų gynyba.

19 minutę Lietuvos rinktinė susikūrė dar vieną pavojingą progą baudos aikštelėje. G. Matulevičius baudos aikštelės viduryje nieko netrukdomas smūgiavo į vartus, bet pataikė šalia virpsto.

Carito Falcho auklėtiniai dažnai varžovų gynybai problemų sukeldavo ilgais perdavimais pažeme. Aktyviai kairiajame krašte žaidė Dovydas Virkšas, kuris kėlė pavojų gynėjui Giorgiui Kantara.

Po pertraukos Gruzija bandė kontroliuoti žaidimą aikštės viduryje. 50 minutę gruzinų kapitonas Luka Zarandia spurtavo į priekį kontratakoje, bet savo vartus laiku palikęs Titas Krapikas blokavo varžovo bandymą pelnyti įvartį. Vėliau vartininkas dar bent kelis kartus pademonstravo meistriškumą dvikovose dėl kamuolio ore.

Antrajame kėlinyje lietuviai taip pat kelis kartus svečiavosi varžovų baudos aikštelėje. Rungtynių pabaigoje D. Šimkus galėjo įmušti įvartį, bet jis smūgiavo virš vartų.

Susitikimas baigėsi rezultatu 0:0. Lietuvos U-21 rinktinė iškovojo pirmą tašką nuo praėjusių metų birželio, kai nugalėjo Farerų salų komandą.

Kitos rungtynės lietuvių laukia jau antradienį (rugsėjo 11 d.), kai jie Gargžduose susitiks su Danija.