Klaidos žinutė

User error: Failed to connect to memcache server: 127.0.0.1:11211 in dmemcache_object() (line 415 of /home/www.diena.lt/public_html/sites/all/modules/memcache/dmemcache.inc).

Sunkmečiu didėja aukojančiųjų gretos

Nors Lietuvos žmonės dabar ir išgyvena ne pačius geriausius laikus, sunkiau už save galą su galu suduriančiųjų ir vaikų, kuriems reikia pagalbos, neatsisakoma paremti. Priešingai - nors aukojamos sumos ir kuklesnės negu anksčiau, geradarių gretos žymiai didesnės negu praėjusiais metais, praneša lrt.lt.

„Vyksta nepaprastai gražūs dalykai“, - teigia Maltos ordino pagalbos tarnybos direktorė Dainora Mozerienė.

Į labdaros ir paramos organizacijų sąskaitas be jokio raginamo įnešamos geravalių aukos tapo mažesnės, tačiau, kaip pastebi Maltos ordino pagalbos tarnybos ir „Carito“ atstovai, į jas pinigų pervedančių žmonių skaičius, lyginant su keletu pastarųjų metų, išaugo.

Kaip pastebi labdaros rinkėjai, vis dar vienu efektyviausių paramos vargstantiems rinkimo būdų išlieka televizijos transliuojamos akcijos - koncertai, kurių metu raginama aukoti trumposiomis žinutėmis ar telefono skambučiais.

Šiemet padaugėjo ir savanoriauti norinčių asmenų. Labdaros ir paramos organizacijų atstovai taip pat pažymi, jog per pastaruosius metus sąmoningumas nelaimės prispaustų žmonių atžvilgiu ypač stipriai išaugo tarp jaunų žmonių, studentų.

Vis dėlto dar reikia „pabubnyti“

„Lietuvos Carito“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Janina Kukauskienė pažymėjo, kad vis dėlto dar yra nemažai žmonių, kuriems reikia „bubnyti“, kad šie paaukotų vargingiau už save besiverčiantiems.

„Yra labai patogu gyventi daug nemąstant. Labai jauku užsidaryti savo šiltame namelyje, užsidegti jaukų namų žiburį ir ten, savo šeimoje, pasislėpti nuo visų. Jiems reikia garsiai „bubnyti“: „Paaukokite, įsigykite žvakelę už auką, trumpasis numeris toks“.

Kad ir tame pačiame „Akropolyje“... Pribėgi prie žmogaus, paaiškini jam, kad įsigijęs žvakelę, paaukos tiek pinigų vargšams ir prasmingai švęs šventes, tada taip ir prikalbini. Tokių žmonių, kurie patys susidomi, prieina ir aukoja - daug mažiau“, - teigė „Carito“ atstovė.

Anot Maltos ordino pagalbos tarnybos komunikacijos direktorės D. Mozerienės, atliktos apklausos rodo, jog „kai kurie žmonės neaukoja ne todėl, kad jų širdis kieta, o tiesiog iš nežinojimo, kam reikia pagalbos“.

„Buvo labai didelis procentas žmonių, kurie atsakė: „Aš nežinau, kam reikia pagalbos, aš nepadedu ne todėl, kad mano širdis kieta - tiesiog nematau tokių žmonių, kuriems reikia padėti“.

Šiemet mes būtent ir stengėmės parodyti, kad tokių žmonių, kuriems reikia padėti, iš tikrųjų yra, kad jie kartais gyvena tyliai šalia mūsų ir mes jų net nematome (per televizijos maratoną „Mums reikia tavęs“ surinkta apie 570 tūkst. litų - lrt.lt)“, - pasakojo pašnekovė.

Daugėja paremiančių ir be raginimo

Pasak D. Mozerienės, šiemet padaugėjo žmonių, kurie ir neprašomi perveda pinigų į fondo sąskaitą. Nemažai jų, kaip pastebi pašnekovė, nesureikšmina savo indėlio - nori likti anonimais.

Palyginimui D. Mozerienė pateikia statistiką. Anot jos, 2008 metais į Maltos ordino pagalbos tarnybos sąskaitą iš viso buvo pervesta apie 10 tūkstančių litų, šiemet - apie 17 tūkstančių.

„Pastebime tokią tendenciją, kad padaugėjo aukojančių žmonių, bet sumažėjo jų pervedamos mums sumos. Jeigu anksčiau, prieš kokius 3-4 metus mes turėjome 8-10 žmonių, kurie pervesdavo po 1-2 tūkstančius litų, tai šiemet tokių aukotojų yra žymiai daugiau, bet perveda į sąskaitą jie po 100-300 litų“, - pasakojo pašnekovė.

Ypač atjautus jaunimas  

„Lietuvos Carito“ generalinio direktoriaus pavaduotoja J. Kukauskienė skaičiuoja, kad per pastaruosius metus savanorių gretos išaugo apie 30 procentų.

Abi labdaros organizatorės pažymi, kad šiemet ypač aktyvus jaunimas. Apie 80 procentų visų savanorių, anot J. Kukauskienės, sudaro studentai.

„Vykdėme akciją Vytauto Didžiojo Universitete. Studentai patys stovėjo ir platino žvakutes. Per tris dienas jie priaukojo labai daug - apie pusantro tūkstančio litų“, - pasakojo „Carito“ atstovė J. Kukauskienė.

Ypač aktyvios šiemet ir mokyklos. Jose vyko „Geriausios labdaros idėjos konkursas“.

„Tai naujas Lietuvoje dalykas. Įsijungė mokiniai iš visos Lietuvos. Rinko aukas visais būdais, kokias tik sugalvojo: kas pardavinėjo savo pagamintus atvirukus, kas rengė varžybas ir pardavinėjo į jas bilietus. Tik gripas mums sutrukdė“, - dėstė Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovė D. Mozerienė.

Aukoja ir patys varguoliai

„Lietuvos Carito“ generalinio direktoriaus pavaduotoja J. Kukauskienė sako, jog pagalbos ranką tiems, kuriems labiausiai reikia, tiesia ir žmonės iš vargingiausiai besiverčiančio - pensininkų - sluoksnio.

„Pavyzdžiui, atėjo neseniai pas mane močiutė, kurią aš jau buvau pasiruošusi išklausyti ir kažkiek paremti, o jinai ir sako: „Aš atnešiau auką“. Ta auka - 300 litų.

Turime keletą žmonių, kurie mūsų organizacijai pastoviai, kas mėnesį, perveda tam tikrą sumą, nors mūsų organizacijos net nėra matę. Sakykime, vienas pensininkas iš Joniškio kas mėnesį „Caritui“ jau antri ar treti metai persiunčia po 200 litų. Ir jis nori likti anonimu, sako, kad jam jokių padėkų nereikia“, - pasakojo pašnekovė.

„Iš tikrųjų pastebime, kad žmonės labiau atsigręžia į tą, kuriam sunkiau, kai patys asmeniškai susiduria su kokiais nors sunkumais“, - pridūrė Maltos ordino pagalbos tarnybos komunikacijos direktorė D. Mozerienė.

Pildo vaikų svajones

Pusantrų metų veikiančio labdaros ir paramos fondo „Algojimas“, savo veiklą skiriančio šeimoms, kuriose auga neįgalus vaikas, vadovė, Aušra Stančikienė, teigia, kad kas dieną aukotojų atsiranda vis daugiau.

„Mūsų projekto esmė yra konkretaus asmens pagalba konkrečiam vaikui. Mūsų internetiniame puslapyje yra 2500 neįgalių vaikučių svajonių, kurias gali išpildyti bet kas, kieno širdis yra atvira padėti ir tas vyksta kiekvieną dieną. Kasdien išpildoma apie 20 vaikučių svajonių. Šiai dienai iš viso jau yra išpildyta apie 300 ivairiausių mažųjų svajonių“, - pasakojo pašnekovė.

Pasak A. Stančikienės, išpildomi net ypač dideli norai.

„Pavyzdžiui, šeimai, auginančiai septynis svetimus vaikus (iš jų penkis neįgalius) labai reikėjo žirgo, kuriuo būtų galima juos treniruoti (hipnoterapija - vaiko judesio lavinimas jojančio žirgo pagalba).

Ir šitos šeimos svajonė išpildyta - moteris iš Utenos dovanoja šeimai žirgą ir yra pasirengusi apmokyti vaikučius su juo apsieiti“, - gerumą liudijo labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ vadovė.


Šiame straipsnyje: labdara

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių