Dėl LAMA BPO klaidų daugiau nei 100 galėjusių studijuoti nemokamai turės susimokėti

Dėl duomenų vėlavimo bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai liko be valstybės finansavimo.

Tai paaiškėjo studentų atstovams Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) atlikus pirminę šių metų bendrojo priėmimo analizę. Sąjunga kritiškai vertina pastarųjų dviejų metų priėmimo organizavimą ir primygtinai ragina tobulinti visą priėmimo sistemą.

Studentų atstovų teigimu, per šių metų priėmimą labiausiai nukentėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime.

Dalies šių stojusiųjų galutiniai brandos egzaminų rezultatai nebuvo įtraukti į bendrąją norinčiųjų stoti duomenų bazę. Dėl to už egzaminą sistema automatu skyrė nulius. Taip šių žmonių galimybės įstoti į valstybės finansuojamą vietą sumažėjo iki minimumo. Pirminiais duomenimis, tokių nukentėjusiųjų yra apie 100.

„Stebina, kad apie tokius faktus informacijos tenka ieškoti dantimis ir nagais. Panašu, kad tikslios informacijos nežino net tie, kurie atsakingi už priėmimo organizavimą. Ką jau kalbėti apie pačius stojusiuosius... Tai netoleruotina. Nukentėjusiųjų atžvilgiu vieša atsakingų asmenų reakcija ir adekvatūs žingsniai padėčiai spręsti yra būtini“, - teigia LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak D.Dikšaičio, naujoji virtuali priėmimo sistema buvo atvira tik šiais metais mokyklas baigusiesiems abiturientams. Ankstesniais metais baigusieji abiturientai privalėjo patys pristatyti brandos atestatus į priėmimo punktus.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, nepateikusių atestatų šiemet buvo rekordiškai daug - per 2500 iš beveik 9000.

Studentų sąjunga pažymi ir tai, jog šiemet nebuvo užtikrintos techninės įrangos galimybės tinkamai dirbti. Dėl to vėlavo mokamų studijų vietų į aukštąsias mokyklas paskelbimas. Tai stojančiuosius privertė nerimauti daugiau nei 24 valandas.

Studentų atstovai pastebi, jog tinkamas stojančiųjų informavimas apie bendrojo priėmimo naujoves nėra užtikrinamas nebe pirmus metus. Apie sistemos sutrikimus Studentų sąjunga kaip ir dauguma stojusiųjų sužinojo tik iš žiniasklaidos – Švietimo ir mokslo ministerija, LAMA BPO atstovai tylėjo.

Dėl pastarųjų dviejų metų bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas nesklandumų LSS kreipsis į Švietimo ir mokslo ministeriją. Sąjunga primygtinai reikalaus esminės šiuo metu galiojančios tvarkos peržiūros ir konkrečių žingsnių, kad būtų užtikrintos didesnės galimybės motyvuotai ir atsakingai rinktis studijas.

Kartu Lietuvos studentų sąjunga kviečia visus nukentėjusius nuo šių metų bendrojo priėmimo klaidų pranešti apie tai arba Švietimo ir mokslo ministerijai, arba pačiai organizacijai šios interneto tinklapyje nurodytais kontaktais.

Primename, kad priėmime į universitetus šiais metais stojo 26 468 asmenų, į kolegijas – 12 671. Į valstybės finansuojamas vietas universitetuose pateikta 191 085 prašymų, kolegijose – 116 674. Iš viso į šalies aukštąsias mokyklas stojo 39 139 asmenų.


Šiame straipsnyje: studijosLAMA BPOLSS

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių