V. Putinas Ukrainoje žuvusių karių motinoms: dalijamės skausmu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas grupei motinų, kurių sūnūs kariauja Ukrainoje, penktadienį pasakė, kad „dalijasi“ skausmu tų, kas dėl šio konflikto neteko šeimos narių.

Susitikimas įvyko artėjant Motinos dienai, kuri Rusijoje bus žymima sekmadienį, ir vis didėjant rusų karių šeimų pykčiui po chaotiškos mobilizacijos.

„Noriu, kad žinotumėte: aš asmeniškai ir visa šalies vadovybė dalijamės šiuo skausmu, – savo rezidencijoje netoli Maskvos moterims sakė V. Putinas. – Mes suprantame, kad niekas negali pakeisti sūnaus, vaiko netekties.“

„Nedrįstu sakyti jokių formalių, standartinių žodžių, kurie tariami reiškiant užuojautą“, – pažymėjo jis.

V. Putinas teigė, jog kai kuriomis naujienomis apie konfliktą esą negalima pasitikėti, ir pridūrė: „Yra daug melagienų, apgaulės ir melo.“

Rusijos prezidentas, kurio nurodymu priimtas įstatymas, kuriuo iš esmės draudžiama viešai kritikuoti Rusijos puolimą Ukrainoje, moterims sakė, kad jos turėtų atsargiai vertinti tai, ką skaito internete.

„Aišku, kad gyvenimas yra sudėtingesnis, palyginti su tuo, kas rodoma mūsų televizorių ekranuose ar net internete, ten niekuo negalima tikėti“, – aiškino V. Putinas per televiziją transliuotame trumpame iš anksto įrašytame vaizdo įraše iš susitikimo.

Kiek anksčiau penktadienį Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad likusi susitikimo su moterimis dalis per televiziją bus transliuota „atsižvelgus į pokalbį“.

Valstybinių televizijos kanalų transliuotame vaizdo įraše matyti Rusijos lyderis, sėdintis prie stalo su 17 motinų. Tai buvo pirmasis toks susitikimas nuo tada, kai V. Putinas vasario 24 dieną nusiuntė savo pajėgas į Ukrainą.

„Visiškai suprantu, kad jums ir daugeliui kitų moterų Rusijoje, kurių sūnūs šiuo metu yra mūšio zonose, tai nebus laikas švęsti“, – pareiškė 70-metis Rusijos prezidentas, turėjęs omenyje Motinos dieną.

Pastaraisiais mėnesiais Rusijos socialinius tinklus užtvindė Rusijos motinų ir giminių, nerimaujančių dėl Ukrainoje kariaujančių vyrų, vaizdo įrašai.

V. Putinas karių motinoms: Rusija „pasieks“ savo tikslus Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas grupei motinų, kurių sūnūs kariauja Ukrainoje, penktadienį pareiškė, kad Rusija pasieks savo karinės kampanijos šioje šalyje tikslus.

„Privalome pasiekti savo tikslus ir galiausiai mes juos pasieksime“, – sakė V. Putinas per televiziją transliuotame vaizdo įraše iš susitikimo, kuris įvyko netoli Maskvos esančioje jo rezidencijoje.

Rusijos prezidentas taip pat pasmerkė, jo teigimu, „priešo“ mėginimus „informacinėje erdvėje sumenkinti, (ir) sukompromituoti“ Maskvos taktiką Ukrainoje.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeVladimiras Putinaskarių motinos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių