Turkijoje žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 22, tūkstantis sužeisti

Rytų Turkiją sukrėtęs galingas žemės drebėjimas pareikalavo mažiausiai 22 žmonių gyvybių, o per tūkstantį buvo sužeisti, šeštadienį pranešė šalies pareigūnai.

Vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) netoli žemės drebėjimo epicentro surengtoje spaudos konferencijoje, kurią transliavo televizija, sakė, kad iš sugriautų namų griuvėsių išgelbėti 39 žmonės, tarp jų – moteris, ištraukta praėjus 14 valandų po pagrindinio smūgio. 

Sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca (Fachretinas Kodža) anksčiau pranešė, kad gelbėtojai rytinėje Elaziho provincijoje ir kaimyninėje Malatijoje toliau ieško po pastatų griuvėsiais palaidotų žmonių.

Naktį temperatūrai nelaimės zonoje nukritus žemiau nulio, ekstremalių situacijų ir saugumo tarnybų darbuotojai dalijo palapines, lovas ir antklodes. Šimtai po žemės drebėjimo namus palikusių žmonių prisiglaudė mečetėse, mokyklose, sporto salėse ir studentų bendrabučiuose. 

Žemės drebėjimas įvyko penktadienį 20 val. 55 min. vietos (19 val. 55 min. Lietuvos) laiku 6,7 km gylyje netoli Elaziho provincijos miestelio Sivridžės, nurodė Gaivalinių nelaimių ir krizių valdymo agentūra (AFAD).

Smūgio stiprumas, skirtingais vertinimais, siekė 6,5-6,8 balo.   

AFAD duomenimis, po to įvyko 228 pakartotiniai požeminiai smūgiai, kurių stiprumas siekė iki 5,4 balo.

Aplinkos ir urbanizacijos ministras Muratas Kurumas sakė, kad Sivridžėje sugriauti  mažiausiai penki pastatai, o Malatijoje – dvidešimt penki. Šimtai kitų statinių nukentėjo nuo stichijos ir yra nesaugūs.   

Anot vidaus reikalų ministro S. Soylu, 18 žmonių žuvo Elazihe, o keturi – Malatijoje. Apie 1 030 žmonių buvo sužeisti. Sveikatos apsaugos ministras F. Koca toje pačioje spaudos konferencijoje sakė, kad 34 žmonės gydomi intensyviosios terapijos skyriuose.

Televizijos reportažuose matyti, kaip ekstremalių situacijų tarnybų darbuotojai Gezino miestelyje iš namo griuvėsių ištraukė du žmones. Dar vienas žmogus buvo išgelbėtas provincijos sostinėje Elazihe, o kiti du – Malatijos provincijos miestelyje Dohanjole.

Nukentėjo ir buvo evakuotas už 110 km į pietvakarius nuo epicentro esančio Adjamano kalėjimas.

Pasak AFAD, 28 gelbėjimo komandos be paliovos dirbo visą parą. Į nelaimės vietą buvo nusiųsta daugiau nei 2 600 darbuotojų iš 39 Turkijos provincijų. Iš viso šalyje yra 81 provincija.

Ryšių bendrovės pranešė nemokamai teikiančios telefono ir interneto paslaugas žemės drebėjimo ištikto regiono gyventojams, o oro bendrovė „Turkish Airlines“ paskelbė apie papildomus skrydžius.

S. Soylu sakė, kad stichijos padarinių likvidavimo darbai tęsiami išliekant pakartotinių smūgių pavojui.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) praėjusią naktį tviteryje parašė, jog imamasi visų priemonių siekiant „užtikrinti, kad žemės drebėjimas, kuris įvyko Elazihe ir buvo juntamas daugelyje provincijų, būtų įveiktas su kuo mažiau nuostolių“.

Kaimyninė Graikija, nesutarianti su Turkija dėl jūrų sienų ir teisės eksploatuoti dujų telkinius, pasiūlė prireikus atsiųsti gelbėjimo brigadų.

Elazihas yra maždaug už 565 km į rytus nuo Turkijos sostinės Ankaros.

Turkija yra didelio seisminio aktyvumo zonoje. 1999 m. du šalies šiaurės vakarus sukrėtę galingi žemės drebėjimai nusinešė apie 18 tūkst. žmonių gyvybių.

2010-aisias per 6 balų stiprumo žemės drebėjimą Elazihe žuvo 51 žmogus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ghfs

Ghfs portretas
Manau ne žemės drebejimas įvyko o buvo susprogdinta požeminė bomba.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių