Teisėjai išvyko tartis dėl nuosprendžio Paryžiaus atakų byloje

Penki teisėjai, nagrinėjantys 2015 metų lapkričio išpuolių Paryžiaus koncertų salėje „Bataclan“ ir kitose vietose bylą, pirmadienį išvyko į slaptą vietą pasitarti, kad paskelbtų savo nuosprendį.

Pirmadienį, po devynis mėnesius trukusių liudijimų ir apklausų, per kuriuos vienintelis gyvas likęs pagrindinis įtariamas džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojas Salahas Abdeslamas meldė teismo malonės, Paryžiaus centre specialiai pastatytame teisme vyko paskutiniai posėdžiai.

„Aš jau atsiprašiau. Kai kurie žmonės sakys, kad jie (atsiprašymai) nenuoširdūs... tarsi atsiprašymai galėtų būti nenuoširdūs tokių didelių kančių akivaizdoje“, – pirmadienį teisme sakė 32 metų S. Abdeslamas, sakydamas paskutinę kalbą.

„Į kalėjimą patekau būdamas 26 metų. Nesu tobulas, padariau klaidų, tai tiesa. Bet aš nesu žudikas“, – pridūrė trumpai apsikirpęs teisiamasis, vilkintis pilką džemperį.

„Jei nuteisite mane už žmogžudystę, įvykdysite neteisybę“, – kalbėjo jis.

Pernai rugsėjį prasidėjusio teismo proceso metu S. Abdeslamas neneigė, kad išvežiojo kitus mirtininkus sprogdintojus ir dalyvavo sąmoksle rengiant 2015 metų lapkričio 13 dienos išpuolį Paryžiuje, per kurį žuvo 130 žmonių.

Jis sakė planavęs susisprogdinti viename žmonių pilname bare šiaurinėje Paryžiaus dalyje, bet atsisakęs šio sumanymo, pamatęs žmones, kuriuos ruošėsi tuojau nužudyti. Prokurorai šią versiją atmeta.

Valstybės kaltintojai, remdamiesi kaltinamojo laiškais ir jo ankstesniais parodymais, teigia, kad S. Abdeslamo savižudžio diržas buvo sugedęs, todėl jis negalėjo susisprogdinti.

Penki teisėjai po bylos svarstymo neskelbiamoje vietoje  Paryžiuje turėtų paskelbti nuosprendžius jam ir dar 19 su šiomis atakomis susijusių įtariamųjų.

Istoriniame teisme pasirodė tik 14 iš jų, dar šeši yra laikomi dingusiais arba mirusiais.

Prokurorai prašė pagrindiniam Paryžiaus atakų bylos įtariamajam skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę be teisės į lygtinį paleidimą.

Prancūzijos pilietybę turintis marokiečių kilmės S. Abdeslamas yra užaugęs Briuselyje.

„Bjauru“

2015 metų lapkričio išpuoliai buvo pareikalavę daugiausiai aukų taikos metu šių dienų Prancūzijos istorijoje, sukrėtę visą šalį ir aiškiai parodę, kokią grėsmę kelia grupuotė „Islamo valstybė“, veikianti iš savo bazių Irake ir Sirijoje.

Dauguma teisiamųjų pirmadienį atsiprašė ir, iš pažiūros, gailėjosi dėl savo veiksmų. Vienas jų buvo S. Abdeslamo bendražygis ir artimas draugas Mohamedas Abrini (Mohamedas Abrinis).

„Aš suprantu, kad tai, kas atsitiko, yra bjauru“, – sakė jis teisme.

„Tam tikra prasme galėjau visa tai sustabdyti“, – pridūrė 37 metų belgas.

Teisme jis prisipažino, kad iš pradžių buvo paskirtas į 10 žmonių komandą, kuri vykdė išpuolius Paryžiuje.

M. Abrini, kaltinamas teikęs ginklus ir logistinę paramą, dalyvavęs atskiruose mirtininkų sprogdintojų išpuoliuose Briuselyje 2016 metais, nors paskutinę minutę jis nusprendė nesusprogdinti savo mirtininko liemenės.

Prokurorai prašo jam skirti įkalinimo iki gyvos galvos bausmę, be teisės prašytis į laisvę anksčiau nei po 22 metų kalėjimo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių